Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вартбург де лукс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вартбург де лукс

    Мой стар познат има Вартбург де лукс, купен нов в 1963. И сега изглежда като току-що свален от витрината на ЦУМ (шоу румът някога беше до входа с/у х. Балкантурист (сега Шератон). Човекът е пенсионер и си търси занимание - пита ме за ретро клуб Вартбург, но с Гугъл не намерих подходящ. Знае ли някой дали има такъв клуб без членска такса или форум?
    ПП. Всъщност, този автомобил вмества ли се в категорията "ретро"?
    Последно редактирано от trapper; 30-03-10, 09:59. Причина: послепис
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    До: Вартбург де лукс

    на 47г си е бая ретро...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Вартбург де лукс

      Първо на въпроса: http://www.classiccar-bg.com/
      Второ автомобила е доста ретро и трето ще се радвам(пък и не само Аз предполагам) ако качиш снимки на този автомобил и малко история.Благодаря предварително.
      Поздрави.
      0887284106-Митко
      http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
      http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

      Коментар


      • #4
        До: Вартбург де лукс

        Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
        Първо на въпроса: http://www.classiccar-bg.com/
        Второ автомобила е доста ретро и трето ще се радвам(пък и не само Аз предполагам) ако качиш снимки на този автомобил и малко история.Благодаря предварително.
        Поздрави.
        Благодаря за сайта. Поръчал съм снимки, надявам се внучка му да направи. Колкото до историята - собственикът е шофьор, возил е едно голямо и няколко по-малки величия от онова време. Изключително прецизен в работата си - майстор - както по шофирането, така и в поддръжката на колите. Влюбен е във Вартбурга си, който е купил през младостта си, и където е возил през отпуските булката, децата и внуците. Виждал съм тази кола няколко пъти - изглежда невероятно хубава, с оригиналните бои, лъскава, с блестящи хромирани брони, с непокътната под калъфите тапицерия. Не знам номера на модела.
        Последно редактирано от trapper; 30-03-10, 18:03.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          До: Вартбург де лукс

          www.2tpower.com
          www.trabantbg.eu
          Това са два български сайта на тема двутактови машини от ГДР.Има и форуми към тях.

          Коментар


          • #6
            До: Вартбург де лукс

            Това наистина е красив модел,надявам се да го видим на снимки.

            Коментар


            • #7
              До: Вартбург де лукс

              Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
              www.2tpower.com
              www.trabantbg.eu
              Това са два български сайта на тема двутактови машини от ГДР.Има и форуми към тях.
              Тъкмо щях и аз да ги предложа като причетох първия пост, но си ме изпреварил. За човека мога да му предложа да дойде на Национален събор на Клуб Москвич България, който се провежда съвместно с колегите от 2Т клуба на 7,8 и 9 май на къмпинг Крън до Казанлък. Ще бъде добре дошъл!!!!!

              Коментар


              • #8
                До: Вартбург де лукс

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Благодаря за сайта. Поръчал съм снимки, надявам се внучка му да направи. Колкото до историята - собственикът е шофьор, возил е едно голямо и няколко по-малки величия от онова време. Изключително прецизен в работата си - майстор - както по шофирането, така и в поддръжката на колите. Влюбен е във Вартбурга си, който е купил през младостта си, и където е возил през отпуските булката, децата и внуците. Виждал съм тази кола няколко пъти - изглежда невероятно хубава, с оригиналните бои, лъскава, с блестящи хромирани брони, с непокътната под калъфите тапицерия. Не знам номера на модела.
                Номера на модела е 312,а 311 е с две врати и има по спортен вид.Даже има и кабрио и роудстар вариант.

                Коментар


                • #9
                  До: Вартбург де лукс

                  А това "де лукс" какво значи? Има радио предполагам и сигурно някоя друга подобна екстра или се бъркам?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вартбург де лукс

                    Първоначално публикуван от a.ngelov Преглед на мнение
                    А това "де лукс" какво значи? Има радио предполагам и сигурно някоя друга подобна екстра или се бъркам?
                    Точно така не се бъркаш,това и някои разлики по външния и вътрешен вид на колата отличават де Вартбург де луск от стандарт.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вартбург де лукс

                      На де лукса имаше шибидах и тромби и някой лайсни по вратите.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вартбург де лукс

                        така е прави сте. делукса има шибидах радио и оште една 2 еиксти ..това е разликата от обикновения ..

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вартбург де лукс

                          Аре, някой да пусне СНИМКИ бе , ...........!!!
                          То добре ,че има техническа дискусия ,но какъв е смисълът без конкретния автомобил сама да си чешем езиците!


                          Колега, предупреждавам те, че подобни изрази (дори и с опит за цензуриране), са недопустими тук!!!
                          Последно редактирано от м20_маниак; 14-04-10, 13:29.
                          Let there be Rock!
                          Opel Rekord C Coupe 1971
                          Opel Rekord D Coupe 1975

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вартбург де лукс



                            Предполагам модела е 311.

                            Заповядайте и една статия от уикипедия:

                            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...D0%B8%D0%BB%29

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вартбург де лукс






                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X