Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

    Вчера (22-05-2010) извадихме двигателят на осмицата!
    Събрахме се 3-ма приятели, после станахме и повече.
    Типично за хората измислили тази велика машина, се почерпихме стабилно:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018823693-big.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5178727
    В резултат от използването на съдържанието на ботюлката, решихме да го извадим заедно със скоростната кутия, ако имаше още една ботюлка, сигурно и със задния мост щяхме да пробваме да го вадим....
    Първи опит:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018823694-big.jpg
Прегледи:1
Размер:44.9 КБ
ID:5178728
    Успяхме да го извадим от тампоните.
    След не много дълго мислене и чудене решихме да откачим скоросната кутия. Направи ми впечатление, че съединителя беше пълен с вода. Мисля, че блока е спукан, като свалим няколкото килограма масло от него ще си проличи. Докато моят приятел откачаше скоростната кутия от ляво а аз от -дясно, 3-тия човек успя да го удари със една от щангите, командвана от ск. лост право в окото... Имаше кратко гонене около гаража...
    В крайна сметка го освободихме и ето резултата....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018823684-big.jpg
Прегледи:1
Размер:190.8 КБ
ID:5178731
    Бяхме забравили от откачим работния цилиндър на съединителя, тук моя приятел му откача медната тръбичка...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018823691-big.jpg
Прегледи:1
Размер:172.5 КБ
ID:5178734
    Радост голяма!
    Надявам се, при сглобяването да използваме само вода...
    Общо взето беше весел и пълен с емоции ден.
    Днес времето беше много лошо, валеше дъжд и снимки няма.
    Обаче разглобих двигателя. Ами... Не знам има ли, или няма основен ремонт обаче нямаше нито един счупен сегмент! На мотовилките пишеше МЗМА-407. Странно... На коляновия вал пише 408, имах проблеми с номера на блока. Чудя се, дали този двигател не е събиран от поне 2...
    Свалих и предното стъкло, уплътението беше вкаменено и разкъсано, свалих го лесно...
    Следва продължение!
    Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

    Коментар


    • #62
      До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

      Има един Сашо - Сашо 7мака му вика ме, той беше сега с една бяла 8мица на Спасовден. На него му обяснявай номерата по двигателя и ще ти каже точно кое от какво е! Не се притеснявай да му звънеш и във три през ноща, той ги знае и на сън

      Коментар


      • #63
        До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

        На буталата на 408 би трябвало да пише 407 - с това им започва каталожния номер. Еднакви са на двигател 407, 407Д1 и 408.
        За разликите в двигателите 407, 407Д1 (на 403) и 408, има достатъчно информация. Пускам връзка към това, което нашия приятел Сашо беше писал по темата. Той имаше два 403, а сега има по два 407 и два 408 - може да му се вярва.
        http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a...14,37396,37515
        Ще ми се да дам един съвет - пък ако искайте ме слушайте. Не разглобявайте колата тотално преди да имате новите части под ръка.

        Коментар


        • #64
          До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

          Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
          Ще ми се да дам един съвет - пък ако искайте ме слушайте. Не разглобявайте колата тотално преди да имате новите части под ръка.
          За мен реставрацията на един автомобил е не просто да се докара заводския му вид, но и да се запазят максимум оригинални части от самия екземпяр. В този ред на мисли е редно да се запази оригиналната ск. кутия, нищо, че е разбита и трака отвсякъде. Смятам да си я ремонтирам, сам или с помощ, нея ще си кача обратно. И аз си помислих това за каталожния номер на частите, все пак попитах тук за по - сигурно. Като гледам как е каран този Москвич, имам чувстово че собственника не го е поддържал много, но пък го е пазил. Ако наистина сегментите са оригиналните и не са сучпени си е голяма рядкост. Някой са много износени, чукнах едното бутало по грешка отстрани и вече имам 1 счупен сегмент, до такава степен са крехки. Смятам да си ремонтирам много от частите които са си били на колата, или поне е голям шанса да са били още от завода.
          Поздрави на всички!
          Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

          Коментар


          • #65
            До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

            Човек ти как то си го мислиш да беше взел един перфектен Москвич за 1000 лева и да беше забравил за всичко това! Щом мислиш всичко да му връщаш можеше да вземеш друг по запазен без да те обиждам !

            Коментар


            • #66
              До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

              Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
              Човек ти как то си го мислиш да беше взел един перфектен Москвич за 1000 лева и да беше забравил за всичко това! Щом мислиш всичко да му връщаш можеше да вземеш друг по запазен без да те обиждам !
              Да, ама като вземеш един такъв като този, който е с трите гуми в моргата му спасяваш и живота. Мисля, че и това много се цени от реставраторите. А и перфектен москвич за 1000лв. едва ли се намира вече лесно. Предполагам, почти всички автомобили от тия години и по-специално Москвичите са минали през реставрация, което им налага друга, по-сериозна цена. За тия, които са останали в перфектно състояние без нужда от реставрация се предполага, че през дългия им живот са полагани огромни усилия да бъдат запазени в перфектно състояние, което също би трябвало да им определи доста повече от 1000лв. Така си мисля аз де Поздрави!

              Коментар


              • #67
                От: До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                Човек ти как то си го мислиш да беше взел един перфектен Москвич за 1000 лева и да беше забравил за всичко това! Щом мислиш всичко да му връщаш можеше да вземеш друг по запазен без да те обиждам !
                Точно това е хубавото на реставрацията... Спасявам от сигурната смърт един легендарен автомобил! По ходововата част, почти всичко ще си е негово. ламарините са проблемни, но ще го излекуваме това. Иначе за запазените... ами търсих под дърво и камък, не намерих нищо. Най - запазените, дори и бракувани са на едни цени... започват с 2ХХХ. А и като се замисля, дори и да е перфектен, ако калник, или врата са повредени по някакъв начин, пак ще се сменят. Ей го моя, не беше толкова зле на външен вид, обаче целия е в дупки. Икскам да кажа, че много често за да имаме перфектен резултат трябва да разхвърляме и най - запазения Москвич, или като цяло автомобил.
                Поздрави!
                Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                Коментар


                • #68
                  От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                  Добре де, а по предницата нямаш ли разбити тампони, селенови втулки и други подобни гумени и каучукови изделия, които да са разбити и да имат нужда от подмяна с нови - аз затова имах предвид за по запазен Москвич на който спокойно можеш да си сложиш всичко негово без да купуваш и да търсиш нови неща(ако се намерят) приципно и аз съм за спасяването на колите от скраб разбира се, но като гледам и колко работа ме чака и пари да влагам по моите, защото всичките ми коли са горе долу спасени от скраб почвам да си правя разносметката, че донякъде е по хубаво да намериш по запазен екземпляр със здрави ламарини и ако може оригинална боя . Червеният ми Дофин така на външен вид беше перфектен поне не е бил удрян лошо и е запазил линия но като му се свалиха калници се оказа друго положение пълен с дупки, но съм спокоен засега, че майстора се оказа свестен и го прави с мерак остава да се види във времето колко му е била добра работата, защото ръждата е както рака при хората и е трудно да се бориш с него Поздрави!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                    Москвича ще стане ама с многооо труд Живко мотора ти е същия като моя,колко оборота трябва да е без газ,че съм загубил книгата?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                      Живко, и двамата знаем, че толкова стари коли се намират все по - трудно, и по - трудно, особенно в перфектно състояние...Това е Москвич 408, какво остава Рила 1400? Още по - малко са и автомобилите на толкова години със запазени оригинални тампони, уплътнения и триещи се части.
                      Ако моя беше запазен, бих сменил всички гумени елементи, маркучи, уплътнения, тампони и др. само защото са с стари. Всички знаем, че каучука старее, напуква се, и губи качествата си. С това се увеличава риска от потенциални аварии свързани с тези гумени елементи.

                      Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                      Да не би да искаш кажеш, че си намерил нов двигател за 8мак Ти ли ще си го кърпиш или ще го водиш за ръчичка при майстор
                      Относно двигателя, ами първо ще измеря моя блок, ако се окаже, че е в допустимите норми ще му направя основен ремонт със заводски рамер бутала, сегменти, лагери и др. Ако ли не - тогава ще мисля за нов.
                      След като го разглобя ще си намеря нови или запазени оригинални: преден и заден капак, 4-ри врати и 4-ри калника. Ще ги метна вътре в купето и на песъкоструйката ще се свали боята и от тях. После ще го боядисаме с качествен грунд. Смятам да го преместя в друг гараж с канал, където да се работи по - спокойно. Тогава идва интересното. Смятам да си купя "CO" и да си го правя сам, все пак там е тръпката в реставрацията - да възтановиш нещо със собственните си ръце, не да ти го прави някой друг, или пък да го вземеш запазено като ново.
                      Днес времето беше приятно за работа и го извадих от гаража, ето снимки:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018895390-big.jpg
Прегледи:1
Размер:182.8 КБ
ID:5179531 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018895501-big.jpg
Прегледи:1
Размер:191.5 КБ
ID:5179532 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018895603-big.jpg
Прегледи:1
Размер:177.8 КБ
ID:5179533
                      Няколко красви "дупчици"...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018895842-big.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5179535 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018895747-big.jpg
Прегледи:1
Размер:151.6 КБ
ID:5179534 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018895852-big.jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5179536
                      Още не съм го разглобил но със сигурност следващия ми автомобил, когато го започвам, ще бъде пак в такова състояние, ако не и по - лошо.
                      Друго си е да върнеш от гроба една легенда.
                      Поздрави на всички!


                      Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                      Коментар


                      • #71
                        От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                        Първоначално публикуван от Gonke Преглед на мнение
                        Москвича ще стане ама с многооо труд Живко мотора ти е същия като моя,колко оборота трябва да е без газ,че съм загубил книгата?
                        За кой мотор точно ме питаш за някоя от колите или от моторите, които имам?

                        Здравко, разбирам те напълно и ще те подкрепям напълно зада не падаш духом с трудностите, които занапред ще испитваш с колата все пак и Москвича е бил масова народна кола и все още се намират доста части а и много части са едентични с други Москвичи и ще ти е лесно. Аз не се хванах да си правя сам колите, защото мисля че няма да ги искърпя както аз искам да са а и има толкова много друга работа да върша по тях, че проектите ще се забавят още много така ! Поздрави и успех ще помагаме!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                          Привет и от мен,
                          Само така - давай !
                          От мен съвета е: не се жени преди да си го довършил ! - справка мойто Фичо 850 от 68-ма ...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                            Я да поизтупаме малко праха от темата.
                            Днес реших, да почопля малко купето, да видя с какво ще си имам работа.
                            По - старите 408, имат паркинг светлинки на задните колонки, моя също е имал. Обаче са махнати, запушено е с блукит и авто кит и боядисано. Лошото е, че е китвано върху голия метал а кита се е надигнал и подобно на чадър, обърнат наобратно е събирал дъждовна вода...
                            Резултата е налице - задна лява колонка, където се среща с покрива:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945321-big.jpg
Прегледи:1
Размер:162.0 КБ
ID:5180013
                            От дясно е подобно, малко по - добре.
                            Изпод пластовете соц. кит. се показа метал... на места...
                            Ето малко от работните площадки на ръждата...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945300-big.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5180014Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945305-big.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5180015Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945312-big.jpg
Прегледи:1
Размер:173.9 КБ
ID:5180016
                            Мдаа при мен песъкоструя е крайно необходим, и неизбежен... Продължаваме с кита...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945318-big.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5180017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945330-big.jpg
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5180018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945333-big.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:5180019

                            Вчера останах приятно изненадан от едно писмо, изпратено от старите собственници на автомобила. Ето и съдаржанието му, вие преценете ценно ли е.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945509-big.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5180020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945510-big.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5180021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945507-big.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5180022
                            А ето и оригиналната сервизна книжка на Рила-та.
                            Попълвана е до 6 000км.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945514-big.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5180024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945511-big.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5180023
                            И оригиналното ръководство по експлоатация.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018945515-big.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5180025

                            Поздрави на всички!
                            Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                            Коментар


                            • #74
                              От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                              Първоначално публикуван от Бат-Здравко Преглед на мнение
                              Още не съм го разглобил но със сигурност следващия ми автомобил, когато го започвам, ще бъде пак в такова състояние, ако не и по - лошо...
                              Евалла

                              Първоначално публикуван от Бат-Здравко Преглед на мнение
                              Вчера останах приятно изненадан от едно писмо, изпратено от старите собственници на автомобила. Ето и съдаржанието му, вие преценете ценно ли е.
                              Ценно е само като документ, а при положение, че има и кола към него... безценно!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                                Колега, какво стана с Москвича???
                                Следях темата ти с интерес, но ти спря да пишеш.
                                Продължи я ако си направил нещо ново

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X