Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за начинаещ (MGB 1968)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за начинаещ (MGB 1968)

    Здравейте, колеги!

    От повече от 8 месеца, пасивно чета този раздел, а от около месец имам повод и да пиша, но срамежливо изчаквах да се подготвя малко повече, но сега съм го закъсал със времето и се престрашавам

    Купих си едно MGB 1968 от Щатите и лека-полека смятам да го пооправя.
    Нямам самочувствие(а и средства) да го реставрирам колекционерски, по-скоро искам да му оправя тенекиите, като премахна ръждата и да го боядисам и тогава да помисля какво точно да го правя.(двигателя му си работи).

    Проблемите в момента са с двигателя - като на първо време със смукача - жилото го няма, разбира се в Ибея в Англия - жила колкото искаш, но имам проблем - не знам каде седи в купето и от каде минава!
    И втория ми въпрос е с карбураторите - каква течност се сипва в тях за да притиска и успокоява иглите - чувал съм, че някой работят с моторно масло, други с АТФ, нямам представа с каква течност са моите - май са марка SU, сега им преглеждам сайта, но малко акъл и от другаде не е за изхвърляне....

    Та въпроса ми е има ли във форума такава кола или знаее ли някой каде в БГ има подобна кола, да помоля собственика и да ми покаже някой детайли за да ми улесни възстановката.....
    А иначе колата, пали, върви, ама си иска повъзстановяване, та за това проявявям интерес към човек, който би ми възстановил тенекиите - набелязал съм няколко човека тук, които се занимават, мисля да се свържа с тях, но все пак, ако някой иска да се самоизрекламира или друг иска да го препоръча.....

    Благодаря Ви!

  • #2
    До: Помощ от начинаещ

    Не си ли забелязал? Първото нещо, което ще поискаме...
    Ами снимки да!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: Помощ от начинаещ

      Здр,има две МГ-та, в Пловдив което е в движение и участва на рали Родопи септември и едно разглобено в София. 0886619810 ще те свържа с човека ето и снимка от старта

      Коментар


      • #4
        До: Помощ от начинаещ

        Първо - честито за колицата! Приготвяй фотографийте да и се порадваме и ние.
        Второ - на такъв тип карбуратори, както и на Стромберт, който се монтира на Волво, Мерцедес,Сааб, Триумф, а сигурно и на някоя и друга марка, се слага хидравлично масло като за хидравлика на волан или автоматична кутия (АТФ).

        Коментар


        • #5
          До: Помощ от начинаещ

          И в Бургас си имаме едно такова, колегата е член на ретро клуба.
          Прикачени файлове
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #6
            До: Помощ от начинаещ

            Благодаря Ви!!!
            Ще се обадя на колегата от Пловдив за да помоля да разгледам неговото.
            И моето е кабрио, предполагам със същия мотор - моето е 1.8, 93 к.с.

            Бургаското е GT и е купе, пък и Пловдив е 3 пъти по-близо до София....
            Снимките, не са на този компютър, но скоро ще ги кача!

            Благодаря още веднъж!

            Коментар


            • #7
              До: Помощ от начинаещ

              Първоначално публикуван от w138 Преглед на мнение
              Здр,има две МГ-та, в Пловдив което е в движение и участва на рали Родопи септември и едно разглобено в София. 0886619810 ще те свържа с човека ето и снимка от старта
              Искам да изкажа специални благодарности на г-н Христо Кискинов (на снимката отгоре). След като го посетих в Пловдив, той бе изключително любезен с мен и ми предложи много полезна информация, каталози, полезни практични съвети.
              Изключителен човек!
              Благодаря още веднъж, Станимире задето ме свърза с него!
              Последно редактирано от м20_маниак; 30-10-09, 17:37.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ от начинаещ

                Първоначално публикуван от musuibie Преглед на мнение
                Първо - честито за колицата! Приготвяй фотографийте да и се порадваме и ние.
                Второ - на такъв тип карбуратори, както и на Стромберт, който се монтира на Волво, Мерцедес,Сааб, Триумф, а сигурно и на някоя и друга марка, се слага хидравлично масло като за хидравлика на волан или автоматична кутия (АТФ).
                Колега, сигурен ли си за информацията отгоре. В Пловдив същата кола като моята, със SU карборатори се кара с моторно масло в карбураторите - 20W50.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X