Обява

Свий
Няма добавени обяви.

москвич 412 от1973година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: москвич 412 от1973година

    Черешката на тортата...!Браво,добре му стоят!Малко хора са с такъв ентусиазъм!
    Последно редактирано от Driftacha; 23-03-12, 16:03.
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #17
      От: москвич 412 от1973година

      Е тия джанти определено му ходят мнооого повече!Я как го отварят!Ония BBS му придава много пернишки вид!
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #18
        От: москвич 412 от1973година

        Абе то може би щото половината ми рода са Перничани затова.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #19
          От: москвич 412 от1973година

          ...поздравления,отлично изглеждаш Москвич!Но покажи и салончето...Много отдавна имахме същия и на цвят даже.Имаше едни големи Пижо и Пенда на огледалото зо обратно виждане,абе класика...Поздрави още веднъж за мерака!Те такива хора трябва да има повече!
          HUSGVARNA 630 SMR
          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

          Коментар


          • #20
            От: москвич 412 от1973година

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2024.JPG
Прегледи:1
Размер:181.4 КБ
ID:5358711Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2026.JPG
Прегледи:1
Размер:169.0 КБ
ID:5358712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2033.JPG
Прегледи:1
Размер:175.1 КБ
ID:5358713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2025.JPG
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5358714
            0887284106-Митко
            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

            Коментар


            • #21
              От: москвич 412 от1973година

              Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]432280[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]432281[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]432282[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]432283[/ATTACH]
              Ауу,тва червено табло...Колега за сто-тен път ти казвам,че това е просто...много добра машина,а салона е без думи!!!
              Вземи снимай един клип,как пали и как работи двигателя!Сигурен съм че мърка котенце !
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #22
                От: москвич 412 от1973година

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1989.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5358771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1984.JPG
Прегледи:1
Размер:177.4 КБ
ID:5358772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1985.JPG
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5358773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1986.JPG
Прегледи:1
Размер:173.0 КБ
ID:5358774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1987.JPG
Прегледи:1
Размер:182.2 КБ
ID:5358775Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP1988.JPG
Прегледи:1
Размер:169.3 КБ
ID:5358776На манивела пали буквално от 1/4 оборот.Тия дни ще направя едно клипче.
                0887284106-Митко
                http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                Коментар


                • #23
                  От: москвич 412 от1973година

                  Все едно беше вчера...характерния мирис на бензин в купето, и поклащането в завоите, почукването на "аванса" в нагорнище. Много голям автомобил. Едно време като ги нарекохме че били гадни и незнам какви, все сме ги правили. А ако има нещо което най-силно свързвам с автомобил, то това е точно 412. Не само защото на този автомобил се учих да карам. Не само че се учих ами и направих първата "катастрофа" с последващо изчукване на заден калник, влачене на компресори, шкурки ;-) после първото цялостно възстановяване до звън на "камбана". Първият "акт" с москвича отнесох. И както бяха гадни изведнъж изчезнаха и дадоха път на другите гадни автомобили ;-). А чудни времена бяха, не можеш да тръгнеш на път без да си наясно как се лепи спукана гума, по всички правила и без да си проверил всички важни възли, тези със съмнения се дублираха винаги, а консумативите "чукче", свещи, чат пат и цяло делко бяха в готовността на автомобила за път. С тази тема ме върна назад във спомените човек. Пази го тази автомобил като очите си и не позволявай да загуби чара си. Покрай това се сетих и за друго типично движение, като излязат пасажерите и шофьора протяга ръката си и натиска надолу вътрешните дръжки, това дето вече не го правим покрай централните заключвания, а най-гадно ставаше ако "хлапето" затвори отвътре и шофьорската врата ;-) ;-) и я тръшне...
                  Супер е машината! Браво!
                  KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                  Коментар


                  • #24
                    От: москвич 412 от1973година

                    Първата кола на баща Ми беше Москвич 403 тая е втората Му кола.Това е колата на която съм се учил да карам. След това си купих Мой Москвич 2140 който за съжаление не оцеля от ръждата.След Него смених няколко западни коли но чара от карането на 412-ката се изгуби някак си изчезна "духа на машината" и нейния "нрав и собствен характер". Незнам какво толкова не харесваха хората на тия коли.За Мен това са едни много здрави и непретенциозни от към подръжка автомобили.Като знам как се експлоатираха на времето пък и някой все още просто се учудвам как издържат.Имам в момента един друг проект за довършване (Москвич 403) и след него почвам тотална реставрация и довеждане до състояние на нов автомобил и 412-та.
                    0887284106-Митко
                    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                    Коментар


                    • #25
                      От: москвич 412 от1973година

                      Би ли дал някоя снимка и на 403-ката?Иначе,ако става на въпрос за москвич,бях голям фен на 21412 и все още съм,но имам един приятел,незнам от къде го изнамери,купи го на 4000км,уникално запазен,всичко оригинално,само го боядиса в лилав цвят,преминаващо към хамелион,има и сини отенъци и стана много добре,сега е на 16000км и му смени наскоро съединителя,пали от четвърт,както каза и Ти колега,докато чуя,че завърта стартера,той е запалил вече ,но каза,че този двигател му бил малко муден,каза още и че това купе било правено за по-голям двигател(в кубици),не знам колко е вярно това,но той се интересува повече от мен,така,че донякъде е достоверно,защото имаше един в мобилето,Москвич Святогор, за 1000лв,с двигател от рено,оригинално и мисля,че ще е по-пъргав с него А москвич алеко(абсолютно същия,разлика в двигателя,само) е с двигател от Лада 2106 или от друг модел беше,не съм сигурен кой модел беше Но за мен си остава една машина на времето!В смисъл,това е втория съветски автомобил с модерен дизайн(първия е Лада самара ) и още ме учудва,как са го направили,но за съжаление,ми става жал,като гледам как са зарязали завода,купетата са останали вътре,направо,нямам думи!!!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #26
                        От: москвич 412 от1973година

                        Да, 21412 беше много добър тогава, купихме такъв от 86 година производство, японски сегменти изобщо пипнати бяха първите серии. Возията също беше много добра. През 95-а взехме и 2335 - пикап, - оказа се че качеството е влошено и то доста. Сваляхме 3 пъти скоростна кутия, откачи и заден амортисьор на 2-рия месец, и куп дребни но дразнещи проблеми. В даден момент и пикапа и седана се движеха, и мога да твърдя че с разлика от 10 години и двата москвича имаха един и същи външен вид и проблеми, което си е показателно. Имам идеи да се занимая с пикапа, тъй като останаха много малко, особено с двигател 1.7L , но ако трябва да бъда откровен, ми се ще да го направя 4х4, което ще е много сложно и изисква цялостна преработка, като почнем от това че няма шаси и заводски е с предно предаване.
                        KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                        Коментар


                        • #27
                          От: москвич 412 от1973година

                          ...убиец е този кожен салон,браво и благодаря.Спомням си от дете една специфична миризма в купето.Казвам всичко това без никаква нотка носталгия по социализЪма,просто го свързвам с една безвъзвратна част от живота ми...детството!Карай си го с кеф колега,жив и здрав!
                          HUSGVARNA 630 SMR
                          PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                          Коментар


                          • #28
                            От: москвич 412 от1973година

                            След 39години и возено какво ли не в него включително оборска тор тая миризма все още си я има.Даже много Мой приятели са се чудили и са се майтапили че Москвич има собствен мирис. Мирис на Москвич примесен с лек отенък на бензин какъвто никой друг автомобил няма.
                            За колегата Driftacha:



                            това е Мойта 403-ка която чаках близо 20г и накрая както казват Руснаците "сбылас мечта идиота".Скоро може да пусна една темичка и за нея.В момента Тя Ми запълва свободното време.
                            0887284106-Митко
                            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                            Коментар


                            • #29
                              От: москвич 412 от1973година

                              Колега,отново изби рибата с този москвич!!!Чакам с удоволствие,темата за 403-ката,успех Благодаря за снимката!Поздрави!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • #30
                                От: москвич 412 от1973година

                                Спор няма, тръпка се е Москвича.........и моята първа кола беше такъв модел. Сервото на спирачките пак беше от дясно както на твоя, а не там където сме свикнали нормално да го виждаме. Ехххххххххх да имаше и пета предавкааааааааааа
                                Страхотно си се справил и със здраве да си я караш.
                                Когато приключих с постягането на моята, ако искаш вярвай в багажника нямаше куфарче с инструменти, а под колата капка масло. Така и не ми направи проблем докато я притежавах, а съм товарил над 800 кг. в нея.
                                Само хубави спомени. Успех в по-нататъшната работа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X