Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Москвич 408И 1974г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Москвич 408И 1974г.

    Здравейте, преди няколко месеца закупих този автомобил в сравнително добро състояние.
    Мисля да го реновирам до колкото е възможно.
    Идеята ми е да да сваля всичко по ходовата част, скоростна кутия и всичко в коша на двигателя, включително и него.
    Да се пребоядиса отвън и отвътре. Ревизия на всички механични части, подмяна на гарнитури, уплътнения, за да стигна до максимално оригинален вид. Има на места за изкърпване, но не е нещо страшно.
    Първият собственик е дядо от родопско село, втори е прекупвач за няколко месеца, докато се продаде и сега съм аз. Има фактура от мототехника, книжка за технически прегледи.
    Пребоядисван е цялостно, но има забележки.

    Снабдих се с доста части, но към момента търся 4 вътрешни дръжки за врати и волан. Намерих превключвател за мигачите в добро механично състояние, на който едно момче ще изработи нов корпус, но приемам оферти и за друг резервен. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220924-094825_Gallery.jpg
Прегледи:456
Размер:327.4 КБ
ID:6892399 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220924-094834_Gallery.jpg
Прегледи:432
Размер:336.0 КБ
ID:6892400 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220924-094734_Gallery.jpg
Прегледи:449
Размер:482.9 КБ
ID:6892401 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220924-094729_Gallery.jpg
Прегледи:441
Размер:494.0 КБ
ID:6892402 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220924-094745_Gallery.jpg
Прегледи:437
Размер:486.4 КБ
ID:6892403

  • #2
    На пластмасовия корпус на лоста за мигачите на тия москвичи Стоян М20 маниак им е хванал цаката и ги прави .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      Даа, с него се свързах.

      Коментар


      • #4
        Хубава занимавка си си намерил. Изглежда да няма много ръжди.

        Наскоро гледах един с това купе и 412 двигател в Пловдив, но с бургаска регистрация. Един младеж го чоплеше нещо. Заговорихме се - каза, че го ползва за всекидневен автомобил и Пловдив-Бургас го изминава редовно без проблеми.


        Ето ти едно клипче за надъхване:

        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          Изобщо не я мисля за всекидневна кола, а да си я покарам когато ми е кеф и на някой ретропарад. В сравнение със сегашните коли като комфорт, динамика и безопасност няма база за сравнение, а и някой ако я удари или нещо подобно да ме е яд...

          Коментар


          • #6
            Абсолютно същото търкалях няколко години между лето '83 и лето '86 . Не знам с каква боя ще го пребоядисваш, но аз му целех цвета бъркайки бяла(основно количество), жълта и синя. Естествено алкидни от Лакпром
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              Мисля да сваля ламаринката около гърловината на резервоара и с нея в автобояджийски магазин. Акрилна боя ще е и цвета като е максимално близък трябва да стане.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X