Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Bronco II, 1989

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Bronco II, 1989

    Здравейте колеги,
    Нов съм във форума. Днес се регистрирах по препоръка на колега от Форд форума.
    След дълго чакане най-после получих желания оригинален ретро автомобил. Прикачвам снимки. Както виждате на снимките, автомобила е с лека щета. С него трябваше да дойдат и нови части(броня, калник, задни и предни светлини), за да подменим компроментираните, но за съжаление ще се позабавят с месец.
    Мисля да започна реставрацията с ходовата част, после с интериора. Приемам всякакви съвети. Не съм правил такова нещо до сега и за мен е голямо предизвикателство.
    Ще съм благодарен ако ме насочите към сервиз/майстор който има опит с този или сходен модел, за да избегна експерименти.
    Поздрави
    Прикачени файлове

  • #2
    Не пипай нищо, понеже във виртуалното пространство писането с главни букви се приема за крещене - НЕ ПИПАЙ НИЩО!
    Следва - получи машината, огледаай я, покарай я, виж как се държи и дали те кефи или не, после кажи каково не ти допада, кажи каква комплектация е, какво си намисли да правиш, какъв бюджет горе - долу, така все едно че влизаш с голо дупИ в турската баня и викаш че искаш да те...........,
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • bullet_pk
      bullet_pk коментира
      Редактиране на коментар
      Ти пък, като се намесваш в темата, защо не го поканиш на кафе? Май Форд не ти бяха от любимите, но не се сещам друг да бъде по-полезен на колегата.

      Иначе Честито! Много добре изглежда!

      С какъв двигател е? От къде е внесена?

  • #3
    Машината е тук от седмица. Покарах я. Доколкото имам познания видях някой неща.
    Карах такава тук в Бг преди да купя тази. Хареса ми. Ли
    Искам да реставрирам колата в оригиналния и вид и да си я карам за кеф, когато обикалям пчелините в планината.

    Коментар


    • #4
      От Щатите дойде. Купих я на търг. Наистина е в много добро състояние за над 30 г. автомобил. Има какво да се поправя и реставрира разбира се, но го очаквах. Двигателят е 2.9, V6, доколкото четох това е първата електронна инжекция на Ford. Двигателят работи много добре. Има работещ климатик също. Никаква ръжда по купето. Взех я от южен щат и предполагам затова. Ако ви интересува друго мога да отговоря на всички въпроси на които мога.
      поздрави

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Тоя мотор не се ли слагаше и на Форд Капри?
        Иначе поздрави за хубавата машина
        Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 25-04-22, 15:07. Причина: Допълнение

    • #5
      Нямам идея, даже незнам как изглежда Форд Капри. Сега ще погледна в нета

      Коментар


      • #6
        На Капри мисля, че слагат 2.8, който е почти същия, но е с карбуратор. Вече 2.9 с инжекция се слага на Скорпио и Сиера. Не, че са останали много живи от тях, особено с тоя мотор.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #7
          До 1988 Ford Bronco е бил със същия 2,8 с карбуратор. Изчетох доста за Bronco преди да го взема.

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Цензурирана версия - заБги темите и форумите "на кФо се слагала и къде била слаба", казах ти - подкарай го , поне 5-6 месеца виж какво как е и кое ти допада и кое не и после ще му мислим..........

        • #8
          Има някой неща, които от сега виждам, че са за смяна. Например задното гърне. В Германия ги претоварват с мотокар и са го посмачкали. Погледнахме отдолу с приятел, тампони и втулки има доста износени. Има някакво прокапване на антифриз, много слабо и от време на време при първоначално стартиране на двигателя, после спира. Тавана трябва да се претапицира, реглаж на предницата също мисля, че е необходим. Има омаслявания по някой части....
          Мисля че е добре дасе прегледа от професионалист и да се набележат детайлите за ремонт и/или замяна. Както казах искам максимално да запазя автентичния му вид. Ще го използвам и за работа. Хобито ми е пчеларство. Пчелините ни са в планината. Ще си ги обикалям с него.
          Може би колегата е прав да не бързам, но ми е мерак да го карам и да знам, че нямада ме остави някъде
          Поздрави

          Коментар


          • #9
            Днес масло прокапа от някъде и после спря

            Коментар


            • #10
              Реглаж с тази странна ( за мастУрчеат) ножична предница бих се позамислил. Течовете са нормални за некарана кола. Гумата на семерингите се втвърдява, и почва да пропуска докато загрее и омекне, по-лош вариянт на горното е да е изсъхнала и залепнала и при ново движение да се е скъсала ( пак пропуска) и най-лош е да е ръждасал вала под нея и той да пили ръба на семеринга ъъъъ пак тече .......
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #11
                Вчера я оставих да оправят калника и бронята и да видят отдолу дали всичко е наред, та като пристигнат новите само да се заменят. След това ще търся човек да огледа ходовата част и под предния капак какво е положението. Аз нямам необходимите знания. Надявах се някой, който ги има да предложи помощ срещу заплащане разбира се

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от LSB Преглед на мнение
                  Вчера я оставих да оправят калника и бронята и да видят отдолу дали всичко е наред, та като пристигнат новите само да се заменят. След това ще търся човек да огледа ходовата част и под предния капак какво е положението. Аз нямам необходимите знания. Надявах се някой, който ги има да предложи помощ срещу заплащане разбира се
                  Е Дядо Владо е твоят човек с американските возила, чудя се защо още не си го посетил.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • Asen Kushlev
                    Asen Kushlev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Вероятно не си си активирал да виждаш подписите на участниците, та ето какво пише в дядо владовия: 0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  • LSB
                    LSB коментира
                    Редактиране на коментар
                    Значи като го взема от тенекеджията ще му досаждам

                  • дядо владо
                    дядо владо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да бе ще ми досаждаш, да не си ми съпруга 🤣😂🤣😂🍻

                • #13
                  Добре дошъл на борда !
                  Тук возилата '89 набор си ги тачим и без да ги считаме за ретро Две от трите ми жипки са по-дърти от туй
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар


                  • #14
                    Има вече временни номера от няколко дни

                    Коментар


                    • #15
                      Днес взех Бронкото от тенекеджията. От понеделник започвам прегледи по пчелините и ще го тествам в Исърското дефиле. После щежтърся колегата Дядо Владко, надявам се, че няма да ме отсвири

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X