Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вартбург 1000 delux

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вартбург 1000 delux

    Преди много време бях започнал да реставрирам един вартбург с година на производство 1963г. Опитвам се да го рестврирам без никакви промени,т.е. както си е бил. Е вижте до къде стигнах и какво направих
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от jpmitko; 19-08-09, 20:21.

  • #2
    До: Вартбург 1000 delux

    Като гледам вътре малко си изпоцапал, надявам се да го оправиш скоро и да пусниш снимки. Браво радвам се, да чувам и да виждам такива хора, който се занимават с реставрацията на автомобили. Успех и Всичко хубаво

    Коментар


    • #3
      До: Вартбург 1000 delux

      Митко,това е червен силикон за да улпътни местата където има дупки ,разминавания или застъпване на ламарините.

      Коментар


      • #4
        До: Вартбург 1000 delux

        Първоначално публикуван от belov15 Преглед на мнение
        Митко,това е червен силикон за да улпътни местата където има дупки ,разминавания или застъпване на ламарините.
        Не съм много в ритъма просто на шега го казах, Но Успех.

        Коментар


        • #5
          До: Вартбург 1000 delux

          Това червеното е минимум разтворен с безир и са намазани ланарините където се припокриват.По същия начин е намазано и купето около и под двигателя.А всичко останало черното е антикор (body 930).Цялата кола беше разглобена шасито разделих от купето и всичко е изкърпено,боядисано направено и което се наложи възстановено поради липса на ново.

          Коментар


          • #6
            До: Вартбург 1000 delux

            Браво колега, желая ти успех в реставрацията. Ако имаш нужда от нещо, питай - ще помагаме.

            Само имам една забележка:

            Първоначално публикуван от jpmitko Преглед на мнение
            Това червеното е минимум

            ...
            Названието на продукта е миниум.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #7
              До: Вартбург 1000 delux

              Поздарвления за проекта, дано приключи - както си го намислил. И аз имам мераци за такъв Вартбург, че съм длъжник на един 353, но пък не ми е ретро още... Местата където се препокриват ламарините се намазват с полиоретанов уплътнител пак така грубо и дебело както си мазал с миниума или минимума с безира, а преди да припокрия, ако не мога да го избегна разбира се - слагам цинк... И тая палавата марка, моля ви не я използвайте за реставрация...
              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
              SXS-Restorations 0886513079
              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

              Коментар


              • #8
                До: Вартбург 1000 delux

                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                Ако имаш нужда от нещо, питай - ще помагаме.
                От дълго време се занимавам с него и почти всички проблеми съм ги решил по един или друг начин.Остана ми само да изкърпя 4те врати от вътрешната страна и отдолу по ръба защото много са изгнили,но като цяло купето беше здраво.Трудничко ми беше намирането на някои части но както се казва "който търси намира".Даже от някои имам и резервни.

                Коментар


                • #9
                  До: Вартбург 1000 delux

                  Браво, моите поздравления и подкрепа за свършената работа!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вартбург 1000 delux

                    Ето до къде стигнах лека полека напредвам и най-накрая събрах както се казва предницата.Доста зор видях докато сложа долната маска (черната) защото при свалянето на купето от рамата и последваща сняма на гредите се получи голямо усукване.Това го разбрах едва когато отново го качих върху рамата но и с това се справих макар и трудно. И продължавам напред с пълна сила въпреки трудностите които срещам
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вартбург 1000 delux

                      Първоначално публикуван от jpmitko Преглед на мнение
                      Ето до къде стигнах лека полека напредвам и най-накрая събрах както се казва предницата.Доста зор видях докато сложа долната маска (черната) защото при свалянето на купето от рамата и последваща сняма на гредите се получи голямо усукване.Това го разбрах едва когато отново го качих върху рамата но и с това се справих макар и трудно. И продължавам напред с пълна сила въпреки трудностите които срещам
                      Поздрави за ентусиазмът и положеният труд!
                      Красива кола е този Вартбург.Едни заоблени форми и и интересен, като форма волан.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вартбург 1000 delux

                        Няма да мога да го възстановя както реставраторите на ретро автомобили да стане като нов,но поне се опитвам до колкото мога.
                        Но много се чудя дали да го оставя на 6 волта или да го преправя на 12 ако можете да ми дадете съвет ще ви бъда благодарен.И при двата случая си има както предимства така и недостатъци

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вартбург 1000 delux

                          В преработване от 6 на 12 V има само ползи. Вреда от 6-те волта има, двойна. Физика, ама още от гимназията....

                          Като захраниш 50W консуматор в 6V ел.система, през кабела минават 8,3 А.

                          Като захраниш 50W консуматор в 12V ел.система, през кабела минават 4,2 А. Извода си го направи сам.

                          В разни големи машини, натоварени с множество кансуматори - юнашки стартери (по няколко киловата), осветление, разни електрически глезотийки в кабините....работят на 24V. При това положение, като включиш 50W консуматор, през проводника ще минат само 2,1 А. Не е, като 8А и кусур, нали.

                          В миналото, действително съществуват автомобили/камиони на 6V. Поради горните причини, отдавна са минали на 12V/24V. Дори консервативните Соц.производители на мотоциклети/мотопеди се отказват от 6V инсталации. Е, в Ловеч Балканите ги правеха до последно такива. То, за това няма Балкан 250, който да не е имал проблеми с тоци, изгоряли кабели, стопени клеми, краткотрайни регулатори на напрежение и прочие работи.

                          Да я оставиш на 6V си струва, само ако гониш абсолютна автентичност. Явно няма да правиш музеен експонат. Там, може и изобщо без инсталация. Лампи на 6 V се намират. Въпроса е, дали ще намериш същия модел цокъл, като съответните твои.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вартбург 1000 delux

                            Благодаря за полезната информация.Ще си помисля , но ако намеря акумулатор 6V 84Ah,няма и да се замислям оставям го така както си е

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вартбург 1000 delux

                              ...
                              Последно редактирано от Bugman; 21-09-09, 11:13. Причина: ...
                              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                              SXS-Restorations 0886513079
                              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X