Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Варшава 223

    Здравейте, искам да Ви покажа и моята Варшава 223 която е наследствена . Произведена е през 1965г и от 30 и няколко години не е излизала от гаража. Последно през 2010г се реших и с малко бензин и 4ри нови свещи колата запали. Захванах се с възстановяване на някой детайли, като бензиновата помпа искаше смяна на гарнитури, измих карбуратора и така си остана в проект......... от две седмици съм решил да започна отново да вкарам колата в движение, но не успявам да я запаля! Последния път когато я палех нещо укъси и сега търся пораженията, намерих разстопен кабела от контактния ключ до "Б" на бобината и го замених, но все още нямам искра от бобината има два не закачени кабела и изобщо нямам спомен какво съм правил тогава (минаха 10г) , ако някой може да ми снима или да ми подскаже колко кабела къде и как отиват ще съм благодарен на този етап.

  • #2
    Инсталацията на този автомобил е по-проста от Бойко Борисов.
    На бобината трябва да има клема +Б или 15 като означение, На този извод, при контакт трябва да идва напрежение. Може да има и вариатор. Другият извод (1) на бобината е към чукчето на прекъсвач-разпределителя. Третият е високо напрежение,
    За това, че са нагорели кабелите, при това поколение коли, честа причина е амперметърът на таблото. Просто трябва да се прегледа всичко. Обикновено проблемите са видими с просто око.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      Браво ! Изглежда в доста прилично състояние.
      Преди да почнеш каквото и да е, се консултирай с корифеите тук, за да не я съсипеш с простотии.

      P.S. Тоя кабел дето си го "пускал", да не е едно към гьотере ?!
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        Страхотна е!

        Не си първия Варшаваджия тук
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          Кой е боядисвал предишния път доста поразии е направил... да пръскаш бобини , кабели , радиатор и тапицерия е вандализъм.
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм бояджия, но според мен едно 90% от този вандализъм може да бъде поправен с шише корселин и парцалче.

          • novatech
            novatech коментира
            Редактиране на коментар
            И колко време търкане? Ламелите на радиатора?

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Ако радиаторът е бил порядъчно прашен преди боядиването с една водоструйка ще свали голяма част, ако не и всичката боя.Но трябва да се внимава с ламелите.

        • #6
          Е, ако е правена през '80-те, или по-рано, абсолютно нормална импровизация или е "за мерси", по приятелски.

          ... важното е, че има сериозна база на която може да се стъпи за възстановяването.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #7
            Да пребоядисвана е мисля някъде края на 70те или началото на 80те, години доста зле направена и има следи от стара ръжда тук там която е правена с някакъв кит.... Хубавото е, че за престоя си в момента няма никъде външно наченки на ръжда или каквото и да е.... Колата е много малко карана, но е доста занемарена и е претърпяла някакъв удар отпред и леко некадърно е ремонтирана. Има ранички от ожулвания в дясно. Имам адски много резервни части, които ще са ми от полза и мого които липсват, но каквото ми остане ще бъде пуснато във форума за колеги които имат нужда от тях.

            Коментар


            • #8
              И ОоОоО чудо запали!

              Коментар


              • #9
                https://youtu.be/Px6tzx0SbQ4

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X