Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава М-20

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Варшава м-20

    Това са Победи (и тук-там Волга) - таксопаркът на СССР в средата на 60-те години.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #77
      До: Варшава м-20

      Има ли някаква разлика между Победа М20 и Варшава М20 по която могат да се разпознаят ? Освен името и емблемите и надписите по купето .

      Коментар


      • #78
        До: Варшава м-20

        Имате ли представа кои са оригиналните (заводските) цветове на купето за този модел (предполагам че и за 203/223 са същите)?
        ... Виждал съм снимки на новата Победа но за първи път я виждам в движение - е наистина е уникална! Съчетава класиката с модерното. Страхотна е!
        http://www.youtube.com/watch?v=6x86FnD-2CM&NR=1
        Последно редактирано от Warszawa_203; 25-07-09, 09:05.
        https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

        Коментар


        • #79
          До: Варшава м-20

          Някъде бях видял , че имаше тема за новата победа . Ако некой може да я намери ще съм му благодарен . Рових къде ли не , даже и раздел АТВ прерових да я намеря , но без успех

          Извинявам се за спама .
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          08седем9010З60
          MAKE RALLY NOT WAR
          Confidence in Motion

          Коментар


          • #80
            До: Варшава м-20

            Първоначално публикуван от moskvich408 Преглед на мнение
            Има ли някаква разлика между Победа М20 и Варшава М20 по която могат да се разпознаят ? Освен името и емблемите и надписите по купето .
            Варшава М20 е лицензионното копие на Победа М20 втора серия. В края на 40-те в следвоенна Полша се усещал силен дефицит на съвременни леки автомобили. Решението обаче били намерено - братския съветски народ предоставя безплатно лиценза за производсво на автомобили по подобие на Горкиевската Победа. Това се случва в началото на 1951 година.
            Победата обаче не е единствената конструкция със запланувана репродукция в онези времена. През 1948 година е бил подписан договор с концерна Fiat, за производвото на моделът 1100. Но Фиат-ът е доста неадекватен за нужите на тогавашното социалистическо общество и пътната инфраструктура на соц. републиката и в края на краищата жеранската Варшава измества тотално италианското возило, като последното изобщо и не стига до конвейра.

            Една клауза от договора между СССР и Полската Народна Република гласи, че първите 6 години поляците нямат право на каквито и да е по-сериозни изменения в конструкцията. Интересен факт - до 58-ма година чугунените отливки на блока, кожуха на съединителя и скоростната кутия, са правени в ГАЗ и транспортирани по ЖП до FSO, където биват сглобявани новите агрегати.

            Та, в този ред на мисли Варшава м20, произведена до 57-ма година, няма особени разлики с Победа. Единствено през 55-та се появява емблемата "ракета" на предния капак. Всичко друго е същото, че даже голям част от уредите са си Сделани в СССР и само монтирани в Полша. Познават се, както сам каза по емблемите на купето, тасовете (при Победа на тях е щамповано "ГАЗ", докато при Варшава - "FSO"), надписът "Licencja ZSSR" на капака на жабката, завоското клеймо в предния кош и др.
            През 57-ма вече излиза модел 200, по-известен като м20 57', който е с рестилизирана предница, табло и др.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #81
              До: Варшава м-20

              Не можах да видя добре уредите на варшавата от снимките, мисля че имам същите в мазето, ако искаш и ти трябва нещо мога да ги изровя и да ти ги пратя, то и те не са в много добро състояние, но по добре ти да ги използваш отколкото само да стоят. Ако можеш да пратиш няколко снимки на уредите да ги сравня ще е най-добре
              Успех!
              LZ1DSM

              Коментар


              • #82
                До: Варшава м-20

                искам да питам нещо,че загубих края,на тази кола какъв мотор ще слагаш ?
                8цилиндров или оргиналния?

                Коментар


                • #83
                  До: Варшава м-20

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  искам да питам нещо,че загубих края,на тази кола какъв мотор ще слагаш ?
                  8цилиндров или оргиналния?
                  Стоян точно пък на този автомобил няма да сложи никакъв друг двигател освен оригиналния.
                  Ето едно клипче което направих преди около година в чест на Варшава/Победа - http://www.youtube.com/watch?v=0yAWg...eature=related (Стоян ми прати много видео и снимки)
                  Ето го и във вибокс - качено от Стоян.
                  http://www.vbox7.com/play:5773b21c
                  Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                  Коментар


                  • #84
                    До: Варшава м-20

                    Темата наистина е много добра!
                    Автора е и много голям оратор,не само маняк на тези стари (прекрасни) машини.
                    Вижте на какво попаднах:http://www.youtube.com/watch?v=VS7-N...eature=related

                    Коментар


                    • #85
                      До: Варшава м-20

                      Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                      Вижте на какво попаднах:http://www.youtube.com/watch?v=VS7-N...eature=related

                      Горката Победа потъна и то наистина , както са правели в старите филми .

                      Коментар


                      • #86
                        До: Варшава м-20

                        От мен снимки на една Варшава от Варна:

                        Коментар


                        • #87
                          До: Варшава м-20

                          Мисля , че едни бели кантове ще и дойдат много добре и ще изглежда доста по-завършена . Така черните джанти няма да се сливат с черните гуми .

                          Коментар


                          • #88
                            До: Варшава м-20

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            искам да питам нещо,че загубих края,на тази кола какъв мотор ще слагаш ?
                            8цилиндров или оргиналния?
                            Оригиналния, комплектован с нови части.


                            Първоначално публикуван от beretta Преглед на мнение
                            Не можах да видя добре уредите на варшавата от снимките, мисля че имам същите в мазето, ако искаш и ти трябва нещо мога да ги изровя и да ти ги пратя, то и те не са в много добро състояние, но по добре ти да ги използваш отколкото само да стоят. Ако можеш да пратиш няколко снимки на уредите да ги сравня ще е най-добре
                            Успех!

                            Благодаря!
                            Ето снимки на уреди от руския интернет:
                            Прикачени файлове
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Варшава м-20

                              От първата снимка имам тоя киломертажа и табло подобно на горното, може и същото да е не съм сигурен като дойдеш да си го изровиш ще видиш.
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #90
                                До: Варшава м-20

                                Да ви се похваля - сдобих се с чисто нов оригинален километраж за Варшавата. Находката е уникална - уредът е произведен през 1955-та и е стоял на склад 54 години.

                                Събудих се онзи ден както обикновено - към 1-2 следобяд и виждам, че Драго ( dragomir 68 ) ми е писал ЛС, в което споменава за червен километраж. Звъннах му и той ми обясни подробно къде се намира магазина, а именно - Своге, срещу бензиностанция "еко".

                                Моментално паля влака и слизам на гара Своге. Местните хора ме упътиха и тръгнах към мястото. Още като наближих помещението с размерите на един малък гараж, го видях през витрината - мируваше и червенееше измежду карбуратор от Жук и алтернатор за УАЗ.
                                Нахълтах в магазина, казах светкавично: "Добър ден, идвам да купя километража, колко струва?". В същият момент, без да дочакам отговор виждам етикетчето, на което пише 18,60 и казах "Взимам го".

                                Възрастната продавачка ме гледаше доста учудено (защо ли?) и докато ми връщаше рестото ме попита от къде идвам. "Чак от София само за едно железце?!", не спря да се чуди...
                                Стоката в магазинчето би се събрала в една нормална ракла - специалността им беше наливни масла.

                                Прибрах се със "железцето" вкъщи и с треперещи ръце го разглобих с цел акуратното почистване на трупалата се 50 и кусур години прах.
                                След внимателно подсушаване и сглобяване ефекта на червеният емайл е на лице...


                                Хиляди благодарности на Драго за безценната информация... Такова нещо е страшно раритетно дори в Русия.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от м20_маниак; 07-08-09, 00:05.
                                С "Фармахим" - непобедим
                                Дизел - само дънки!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X