Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

    Явно ни стана навик в неделя да се събираме всякакви откачалки - някакви ретроградни типове.Кой с Москвич, кой - с Варшава, Пежо, Рено и т.н.Момчил предложи да се отбием помежду другото и до моята Варшава, ако не друго, поне да и направим една фотосесия.Речено - сторено.Интересното е, че днес обиколихме София за да видим повечето Варшави, а Момчиловата - пропуснахме.Нищо и без това предишните няколко излизания тя ни повози доволно, та сега си е заслужила почивката.

    Колите на Живко са уникални, наистина.На мен най-много ми хареса Дофина с оригиналната боя и Ферлек - съединителя.

    Варшавата-комби се оказа в наистина безумно състояние - блъскана, кърпена, пак удряна, пак кърпена, скачано до припадък по тавана и капака - дело на местните хлапета, китвана с мистрията, боядисвана с метлата, пак мачкана и т.н. само че в обратен ред...Освен това арията от крив и сломен метал, цъфнал хром и умрели Видинки, се допълваше от изпълващите интериорното пространство щайги, каси за бира, буркани с компоти, най-вероятно съдържащи все още Социалистическа продукция от близкото тогава ТКЗС, парчета метал с неизяснен произход и функция, и пр....За капак на всичко Тя продължаваше да ни гледа със все същия поглед, някак леко замъглен от инсталираните в осветителната уредба жълти лампи (тежък тунинг от преди 40 години)...
    Последно редактирано от м20_маниак; 08-02-09, 21:38.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #92
      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

      Аз също се зарадвах на наща сборна среща и общото запознаване много ми харесаха и москвичите на Сашо и най вече на неговия ентисиазъм да кара редовно и да подържа коли на повече от 40 години. Следваштия път като ходите да гледате още такива паметници ме викайте по от рано а и да ви покажа някои коли които не ги знаете!
      Последно редактирано от zhivko88; 08-02-09, 23:00.

      Коментар


      • #93
        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

        Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
        Аз също се зарадвах на наща сборна среща и общото запознаване много ми харесаха и москвичите на Сашо и най вече на неговия ентисиазъм да кара редовно и да подържа коли на повече от 40 години. Следваштия път като ходите да гледате още такива паметници ме викайте по от рано а и да ви покажа някои коли който не ги знаете!
        Ще те викаме, как иначе.Започнахме да се заформяме една групичка от все още недиспансеризирани в психиатрична клиника младежи, с установена диагноза - ретро фенове.Лошото е, че ставаме все повече и повече, като един-друг се самонавиваме и няма да се отървем следващите няколко десетки години.Ама нищо - здраве да е...
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #94
          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

          Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
          Явно ни стана навик в неделя да се събираме всякакви откачалки - някакви ретроградни типове.Кой с Москвич, кой - с Варшава, Пежо, Рено и т.н.Момчил предложи да се отбием помежду другото и до моята Варшава, ако не друго, поне да и направим една фотосесия.Речено - сторено.Интересното е, че днес обиколихме София за да видим повечето Варшави, а Момчиловата - пропуснахме.Нищо и без това предишните няколко излизания тя ни повози доволно, та сега си е заслужила почивката.

          Колите на Живко са уникални, наистина.На мен най-много ми хареса Дофина с оригиналната боя и Ферлек - съединителя.

          Варшавата-комби се оказа в наистина безумно състояние - блъскана, кърпена, пак удряна, пак кърпена, скачано до припадък по тавана и капака - дело на местните хлапета, китвана с мистрията, боядисвана с метлата, пак мачкана и т.н. само че в обратен ред...Освен това арията от крив и сломен метал, цъфнал хром и умрели Видинки, се допълваше от изпълващите интериорното пространство щайги, каси за бира, буркани с компоти, най-вероятно съдържащи все още Социалистическа продукция от близкото тогава ТКЗС, парчета метал с неизяснен произход и функция, и пр....За капак на всичко Тя продължаваше да ни гледа със все същия поглед, някак леко замъглен от инсталираните в осветителната уредба жълти лампи (тежък тунинг от преди 40 години)...
          Браво! Прекрасни машини сте намерили! Разгледах снимките по няколко пъти!
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #95
            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

            Да, имаше попадения.Ако си забелязал в снимките има една синя на цвят (до колкото е останала боя по нея де) "гърбава" Варшава в Бояна.По този начин стои там над 10 години - Момчил сподели, че преди толкова се е разходил до там специално да я гледа.Само че собственика се оказва закостенял явно и не я продава, а както няма стъкло и оттам се влива вода, съвсем скоро ще стане напълно неспасяема - тя в момента дори е по-зле от моята.За съжаление много автомобили са си отишли именно така, заради хора, които не си дават сметка за заобикалящата ги обстановка.Нейсе, остава да се надяваме, че все пак ще вземе решение или да я реставрира, или да я предостави на някой ценител.Защото наистина останаха много малко "гърбави" у нас.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #96
              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

              Малко снимки и от нашият Фолксваген гараж, това е едната половина





              Любими марки

              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #97
                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                Днес започнах процеса по привеждането на Варшавата в пълна техническа изправност. За целта закупих нови следните неща:
                главен спирачен цилиндър, колесни спирачни цилиндри - предни и задни, маркучи, накладки - 8 броя, пружини за накладките и ... един ексцентрик, защото нямаше само той беше останал. Реших да действам така радикално поради простата причина, че всяка неизправност по древната еднокръгова спирачна уредба може да ми коства здравето, или дори живота - на мен и другите хора в колата и по пътя. Освен това, нямам никакво желание да рискувам здравето на този така добре запазен автомобил - откак се помня, винаги съм харесвал тия масивни чудовища и сега имам щастието дори и да притежавам едно от тях.
                Цялото упражнение ми струва около 260 лева. Живот и здраве, при първа възможност ще подменя спирачките на колата.
                Благодаря много на Стоян, който ми услужи с нужната литература, и на Драго, който преди време ми даде някои ценни съвети.

                Коментар


                • #98
                  До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                  Между другото минавам покрай една точно такава гърбава Варшава.Намира се в село Труд,Пловдивско.Доста е ръждясала,почти не е останала боя,мога да спра и да се поинтересувам дали не са склонни за продажба ако има интерес,че иначе пътя й е към отпадъци или изгниване.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                    Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                    Между другото минавам покрай една точно такава гърбава Варшава.Намира се в село Труд,Пловдивско.Доста е ръждясала,почти не е останала боя,мога да спра и да се поинтересувам дали не са склонни за продажба ако има интерес,че иначе пътя й е към отпадъци или изгниване.
                    Ей, ще направиш много добро дело, колега!Поинтересувай се - продава ли се, има ли допълнително части към нея, литература.Вече станаха раритет "гърбавите", изчезнаха от пейзажа.В село Труд имаше една, но изчезна.Ти за последно кога си виждал въпросната Варшава?Да не се окаже, че говорим за една и съща.Благодаря предварително

                    Момчиле, няма за какво да ми благодариш - винаги съм на среща.Още повече за дреболия като литературата.Обади се когато си свободен да сменяме елементите на спирачната система - с удоволствие ще нахлузя гащеризона и ще се омажа до уши!
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                      Тази е на изхода по пътя за Карлово в двора на предпоследната къща.Като минавам още тия дни ще спра да поразпитам и ще дам резултат.

                      Коментар


                      • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                        Тази е на изхода по пътя за Карлово в двора на предпоследната къща.Като минавам още тия дни ще спра да поразпитам и ще дам резултат.
                        След бензиностанцията вдясно ли?Ако е тази - значи вече я няма, поне такива са последните данни от преди 2 седмици примерно.Но все пак ако имаш възможност, спри да попиташ поне хората какво е станало с нея.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                          Здравей колега!Искам да те поздравя за търпението и работата която влагаш по колата.А разказа за запалването (с най–малките подробности)направо ме изкефи КОМПЛИМЕНТИ.Та като се разприказвахте за ретро коли,ми дойде на ум че:на изхода на гр.Кочериново по–пътя за Рилския Манастир има едно хале пълно с такива коли.Колите са в двора по–покрива на халето,има всякакви все ретро.Халето прави впечатление със сигурност го знаят много хора,защото за съжаление друга информация (тел. или адрес) не мога да ти дам.Надявам се да съм ти полезен с нещо.Поздрави...

                          Коментар


                          • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                            Момчиле казвай кога мислиш да провеждаш тази живото спасява спирачна операция зада може да идваме да ти помагаме Вече се сабираме цяла банда ретро маниаци и всичките искаме да участваме в ремонтите на старата баба, така че изключително кратко време ще може да я разглобим и зглобим отново с помоща на бандата!!

                            Коментар


                            • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                              Купувам нова водна помпа за Варшава 223 / Жук / Ниса - само с един фланец на изхода (има и модификация с втори допълнителен фланец, която не ми върши работа).
                              Може да звучи странно, но не успявам да намеря нещо толкова елементарно като водна помпа!
                              Надявам се някой да има и да може да ми помогне! Всякакви предложения приемам на ЛС.
                              Части за ремонт на старата помпа може и да намеря, но искам нова.

                              ПП: Зная, че има отделен подфорум за покупки, но се надявам, че тук четат повече хора, които могат да помогнат. Не една и две газки са с мотор от Варшава / Ниса / Жук...

                              Коментар


                              • До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                                Благодаря на колегата nonkos за информацията!
                                Благодаря на Жоро от Пазарджик за това, че навръх 3-ти март отиде и ми купи помпа.
                                Благодаря и на Стоян, който в петък купи още една помпа и още куп неща.

                                Развитието по отношение на Варшавата е следното.
                                Демонтирах старата помпа. За целта първо свалих горния маркуч на радиатора (лулата), после откачих жилото на кранчето за парно, откачих двата тръбопровода на парното, както и свалих тръбата от долното казанче на радиатора към помпата (заедно с двата къси маркуча). Свалих вентилаторния ремък. Развих трите болта на помпата. Измъкнах помпата заедно с ремъчната шайба и перката.

                                Характерна особеност на оригиналната полска водна помпа е наличието на предпазен щифт, който осигурява срещу превъртане фланеца на шайбата спрямо оста на помпата. Щифтът може да се извади с клещи само след развиване на закрепващите винтове на шайбата. Щифтът се пада точно под главата на един от тях.

                                Относно помпите - както ще видите и на снимките:
                                Едната помпа (от Пазарджик) е с алуминиев корпус и е 1:1 с оригиналната на колата, с изключение липсата на гресьорка. Явно новата е с капсуловани лагери. Твърдението на продавачката от магазина е, че помпата е полска и това, изглежда да е вярно. Цената в Пазарджик е 58 лева. Доколкото разбрах, имат останала още една.
                                Втората помпа (от магазина на старците на кръстовището на ул. Габрово и бул. Сливница в София) е с чугунен корпус. Прави впечатление недодяланата й изработка и липсата на две от резбите във фланеца. Финалната антикорозионна обработка се е състояла в пльосване на помпата в кофата с боята. Има гресьорка. Цена - 48 лева. Оставям я за резервна.

                                Сглобяването на системата става в обратен порядък на разглобяването. Подмених с нови двата къси маркуча от помпата до тръбата и от тръбата до радиатора, както и горния маркуч на радиатора (лулата). Късите маркучи ги изрязах от маркуч за съвременно возило, който подбрах в магазина. Лулата е от Пазарджик и се наложи малко да я поскъся. Гарнитурата между помпата и блока си я изработих от подходящ за целта картон. Намазах старателно с графитна грес уплътняващите повърхности.
                                Старата помпа в някакъв момент е сваляна за ремонт и всичко беше наклепано с червен силикон. На всикото отгоре късите маркучи бяха рязани явно от маркуч за поливане. Бяха се нацепили жестоко. И смачканото по радиатора явно е от майсторлъка на индивида, който е свалял помпата...
                                Оставих стария вентилаторен ремък Барум от... 1976-та година. Когато купих колата, беше явно немонтиран - в багажника. Стоянчо ми взе и още ремъци - Зебра от 1988-ма...
                                Оригиналният размер е 17х11х1065 мм.
                                Поставих чисто нова капачка на радиатора - на старата някой "специалист" и беше отрязал паровъздушния клапан.
                                Бях забелязал, че колата ми държи висока температура - около 90 градуса - малко преди червеното на термометъра (червеното ми е под 100). Виновникът за това е термостата, който купих нов и монтирах. Когато взех колата, термостат нямаше изобщо. Свалих термостата, сглобих цялата система и напълних с вода - за проба и за промивка.
                                Покарах малко из квартала - трудно, ама много трудно загря до 70-80 градуса. И когато докарвах колата от Шумен беше така - държеше 80
                                градуса. Размислих - без термостат не си е работа - да загрява по половин час - монтирах го обратно. Е пак така държи 90. Мисля сега да го махам - като знам колко поразии се наложи да отстранявам заради прегряване...

                                Резултатът от цялата операция е следният. Няма мелещ шум от лагери. Няма никакви течове. Всичко функционира така, както пише по книгите. Колата вече може да се кара. Разходих се из София, минах и до Стоянчо... Всичко е наред. Е, изградените навици от каране на съвременен автомобил, доведиха до избиване на студена пот на втория светофар. Варшавата върви добре. Има хубав, голям и добре работещ двигател. Реагира великолепно и на най-малкото чукване на педала на газта. Плътен рев, прилично ускорение... Удоволствие!
                                Но спирането... Със затопляне на времето спирачките се оправиха - течността не намалява и колата не дърпа на никъде. Навън обаче вали. Хромираните чистачки почистват стъклото. Карам си аз спокойно с 60-70 км/ч. Идва светофара. Спирачка. Първобитните видинки, въпреки, че не са износени или напукани, просто са вкаменени. Не е нужно да обяснявам как огромно древно возило се носи с блокирали колела към спокойно чакащите на светофара модерни автомобилчета. Е, като се кара по-спокойно и колелата не блокират... Ще се науча и аз да го карам тоя древен звяр! Ще се наложи обаче и да потърся някакви по-прилични гуми...

                                Остават съединителя (имам го чисто нов - комплект), и спирачките - и тях ги имам.
                                АЛБУМ С ВСИЧКИ СНИМКИ







                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X