Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

    Помпата е като при мене и с 24ключ отвиваш и сипваш
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #77
      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

      Момчиле, днес рових във гаража и намерих такава рамка за акумулатора като тази която Стоян е показал на снимката. Подарявам ти я ако ти трябва.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #78
        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

        Колега, много ти е хубава придобивката. Преди години имахме Победа и я възстановихме с баща ми до състояние "нова", след което той я замени за жигули...
        Пиша, понеже не виждам символа за работното положение на датчика. Предполагам го знаеш, но и аз да се включа-със стрелка или напис е отбелязано.
        Успех във възстановяването и много кеф от возенето!
        0886 854 174

        Коментар


        • #79
          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

          Драго, много благодаря за предложението! В събота смятам да потърся, и ако не намеря - ще се възползвам. Но при всички положения - имам ли път към Бяла Слатина, ще ти се обадя да се видим и да поговорим за старите коли. Със сигурност има много неща, които не знам за Варшавата!
          По отношение на датчика - гледах, гледах, не видях стрелка, и го навих с маркировката на страничната част - нагоре. Работи си нормално.
          Преди малко влизах във Варшавата (опитвам се да се въздържам, ама не ми се отдава особено). Лампата на тавана свети (пали се с едно ключе на дясната средна колонка), часовникът си тиктака, спирачната течност още не изтекла - педалът си има нормален ход и не пропада. Мерак - кво да правя?!

          Освен спирачките, трябва да сменя и водната помпа (лагерите са си отишли) и няколко водни съединения - това от термостата до радиатора не мога да го намеря все още.

          Поздрави!

          Коментар


          • #80
            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

            При старците няма ли го това водно съединение?Ако го няма, ще се опитам да ти намеря от Асеновград.Друг вариант е, като ходиш до Бяла Слатина, да се отбиеш през Плевен, при един бай-чо (май беше бай Петър, Драго го знае ), той най-вероятно има.От този въпросния тип могат да излязат и други неща, аз преди време говорих с него по телефона, но просто нямам път към Плевен да видя с какво разполага.Водните помпи варират от 30 до 80 лв, в зависимост от лакомията на търгаша.
            Иначе и ти си се вманиачил яко, наистина е много приятно да влезеш в работеща кола.Аз като взех моята нямах този късмет, но скоро очаквам промяна.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #81
              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

              Ако не можеш да намериш горното водно съединение или лулата както го наричат ме се обади като ходя до Плевен да ти го купя.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #82
                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                Вчера беше един приятен ден, посветен изцяло на ретро автомобилите. Накрая така се получи, че се събрахме цяла компания фенове на старото желязо и си изкарахме чудесно - Аз, Стоян, Сашо (Desert Ant) с приятелката му и Сашо с Москвичите. Ето снимки:
                http://www.snimka.bg/album.php?album_id=337548

                И на Варшавата се возихме, и на блестяща реставрирана Лада 1500S, и всякакви странни возила видяхме (Рено Дофин, Пещерен Баркас, София). А всичко започна с идеята сутринта да разгледаме със Стоян една Варшава 204, която от години стои и не мърда на бул. "Гоце Делчев".
                Последно редактирано от m_g; 02-02-09, 20:06.

                Коментар


                • #83
                  До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                  Чудесни стари машини! Такъв Баркас виждам за пръв път
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #84
                    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                    Това е Баркас Фрамо.Аз не бях виждал такъв,тип ван.Виждал съм основно бордови.Виждам,че има табелка,че се продава.Ако не е тайна-каква е цената?

                    Коментар


                    • #85
                      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                      Баркасът от доста години стои в Студентски град. Преди беше заедно с едно Рено Дофин, после го преместиха до гумаджийницата при МЕИ-то. Преди време чух, че палел и вървял, но гумаджиите не знаеха цената. Собственикът бил приятел на някой си там и оставил возилото за продажба. Предвид факта, че Баркасът стои от месеци, едва ли цената е разумна. Има оставен телефон и може да се пита.
                      Пък и самият Баркас е уникално произведение от кит, боя, вероятно има и следи от метал под кита и боята. Подозирам, че върху купето са отишли двуцифрено количество килограми кит. После е мазан с четка ли, с метла ли - не знам. Вероятно е бил сериозно ръждясал и някой със собствени сили е мазал. Резултатът е трагичен - снимките не могат да предадат това колко зле е колата всъщност.
                      Възстановяването няма да е никак лесно - на тия Баркаси са монтирали предимно 900-кубиковия мотор с термосифонно охлаждане, но с 28 к.с., вместо с 37, колкото е на Вартбург 311/900. После най-сетне слагат двигател с водна помпа - 1000-кубиков, 45 к.с., както е на Вартбург 311/1000 и на Баркас Б1000 (обикновения Баркас). Предполагам, и на Баркас Фрамо маховикът е различен от на леката кола, както е на Б1000. Добавка - фабрични 6 волта и практически пълна липса на части. Според мен е абсурд някой да се заеме с подобна реставрация - нужната сума (предполагам), ще е пет-цифрена.

                      Иначе - 204-ката също се продава. Собственикът каза, че щял да я пусне в мобилето. Доколкото чух, цената няма да е ниска. Няма да коментирам - то на снимките се вижда.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                        Момчиле на баркаса му искат 2000 лв познавам се с собственика преди много се бях навил на неговата дофинка но когато аз питах за нея ми искаше 1200 лв и сега насоро разбрах, че я продал за 600 лв явно никой не се беше навил да я купи за толкова пари, защото всъщност нямаше под гурката и си беше побългарявана! За варшавата преди се продаваше за мечтани богатства най вероятно и сега ще е същото положение най вероятно, просто уникални хора който си мислят, че ще забогатеят от парче желязо.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                          Има ли още снимки на Софията, и в какво състояние е?
                          LZ1NBN

                          Коментар


                          • #88
                            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                            Софията е голо купе. Доколкото знам, никога не е монтиран двигател - ползвана е някъде си като атракцион. Преди няколко месеца я гледах по-обстойно, доколкото позволява пункта - качена е на един фургон. Идеята беше един познат, който има София - купил е голо купе, сложил е мотор от Рено Фуего, и я кара с номера за прототип (уникални са - пластмасови със странен шрифт на кирилица), да я ползва за части. Та конкретното купе също е голо. Има някакви останки от окачване и е обуто с Ладови джанти, както и следва да се очаква за София - там се ползват доста части от Лада.
                            Не знам дали се продава, но стои там от доста време. Пунктът е на ул. "Филип Кутев", до входа на Винзавода - това е улицата, която излиза на Мототехника. Дано се намери някой да направи от това купе автомобил. Снимки съм снимал с телефона тогава, но сега нещо не ги намирам.
                            Последно редактирано от m_g; 03-02-09, 20:52.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                              На тези хора няма кой да им каже да си затворят прозорците вижте сами няма какво повече да се коментира http://retrorally.com/car_overview.php?car_id=281

                              Коментар


                              • #90
                                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                                http://www.snimka.bg/album.php?album_id=339846

                                Това е резултатът от днешния ден. 262 снимки на стари коли - Варшава М20, Варшава 201, Варшава 223К, Шкода Октавия, Шкода 1000МБ, Рено Дофин, Рено 8, Рено 10 и всякакво друго интересно желязо, което ми се изпречи. Можете да видите как изглежда Варшавата на Стоян след песъкоструй и грунд, както и част от колекцията от Рена на Живко, включително Рено Дофин с автоматичен съединител Ферлек и оригинална боя!
                                Така и не стигнахме до моята Варшава, макар че бях с работни дрехи и бях намислил да я лекувам. Нищо - следващата седмица ще се заема са нея.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X