Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

    Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
    На Москвичите е с една помпа с пружина.Дърпаш едно стебло, което е свързано с мембраната, пускаш, пружината бързо и мощно връща мембраната, като изтласква водата под нея на стъклото.Има 2 клапанчета на входа и на изхода.Помпа винаги може да се намери, благодаря ти за предложението.Работата е, че аз искам колата ми да е в 100% автентичен вид и за мен е недопустимо да я кича с механизми, които тя на практика е нямала оригинално.Както писах по-горе, моя модел оригинално никога не е имал такова омивателно устройство.На Момчил е последен модел и е модернизирана.
    Ами след като модернизираните имат такова у-во , най-добре ще е да си намериш такова.Знам че търсиш 100% оригинал, но все пак да помислим и за практичността.Ако мислиш да го караш като всекидневна кола, не може да избягаш от такива малки "подобрения"
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #62
      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

      На Москвичите е с пластмасова тубичка и ръчна помпичка. По въпроса за автентичността на манерката - българската манерка не се различава особено от полската манерка. Капачките са им еднакви, само дето нашата е червеникава на цвят. Ето я полската::

      Коментар


      • #63
        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

        Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
        Ами след като модернизираните имат такова у-во , най-добре ще е да си намериш такова.Знам че търсиш 100% оригинал, но все пак да помислим и за практичността.Ако мислиш да го караш като всекидневна кола, не може да избягаш от такива малки "подобрения"
        Аз като я направя, сигурно няма да сляза от нея 2-3 месеца.После обаче ще я карам само по мероприятия и някоя събота или неделя, за удоволствие.Ако трябва ще си подавам ръката през стъклото, да пръскам флуид през пулверизатор за домакински препарат, но няма да си пробия капака, за да му побия някакви ужасни пръскалки.Все пак доста пари набутах в оригинални части (главно декоративни) за да постигна един ден 100% оригиналност, че сега да съсипя всичко за едно удобство повече.Звучи глуповато, но приоритета ми е автентичността, каквото и да коства това.Ако исках да правя осъвременена Варшава, щях да постъпа коренно различно.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #64
          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

          Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
          Аз като я направя, сигурно няма да сляза от нея 2-3 месеца.После обаче ще я карам само по мероприятия и някоя събота или неделя, за удоволствие.Ако трябва ще си подавам ръката през стъклото, да пръскам флуид през пулверизатор за домакински препарат, но няма да си пробия капака, за да му побия някакви ужасни пръскалки.Все пак доста пари набутах в оригинални части (главно декоративни) за да постигна един ден 100% оригиналност, че сега да съсипя всичко за едно удобство повече.Звучи глуповато, но приоритета ми е автентичността, каквото и да коства това.Ако исках да правя осъвременена Варшава, щях да постъпа коренно различно.
          Лятото като организираме Бургаският ретро събор ще те поканя специално
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #65
            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

            Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
            Лятото като организираме Бургаският ретро събор ще те поканя специално
            Много благодаря!Като стана дума за Бургаския ретро събор, пък и клуб - какво прави Ралица, редовна участничка ли е?



            Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
            На Москвичите е с пластмасова тубичка и ръчна помпичка. По въпроса за автентичността на манерката - българската манерка не се различава особено от полската манерка. Капачките са им еднакви, само дето нашата е червеникава на цвят. Ето я полската::
            Да и аз не виждам особена разлика м/у двете манерки.Надявам се скоро и твоя кош да придобие такъв лъскав вид .Даже при теб ще е по-добре, защото ти е оригинален радиатора, за разлика от този на показаната Варшава.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #66
              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

              Хахаха от къде я знаеш Ралето
              Скоро не съм я виждал ама знаеш как са младите, любов...романтика и ретро коли
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #67
                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                Хахаха от къде я знаеш Ралето
                Скоро не съм я виждал ама знаеш как са младите, любов...романтика и ретро коли
                Е, ние младите ретро-фенове се познаваме .Аз също не съм я виждал от доста време, може би от лятото - на "Розова долина".
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #68
                  До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                  Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                  Е, ние младите ретро-фенове се познаваме .Аз също не съм я виждал от доста време, може би от лятото - на "Розова долина".
                  Я да си пишем в скайпа да не разводняваме темата

                  pach_bs
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #69
                    До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                    Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                    ... защото ти е оригинален радиатора, за разлика от този на показаната Варшава.
                    То там колко неща са неоригинални...

                    Коментар


                    • #70
                      До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      То там колко неща са неоригинални...
                      Ами, 4 общо.Като изключим радиатора остават Жуковия алтернатор и ключа маса, дето му се подават клемите от щита, под стойката с акумулатора,Капачката за маслото сочи назад, а би трябвало да е напред - за да улесни наливането му.Значи капака на клапаните (или пък цялата глава) е от Жук.И закрепването на акумулатора е променено.
                      Всъщност и броните на жилата оригинално са голи, поцинковани, а тези са гумирани, ама да не задълбаваме толкова...
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                        Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                        Аз като я направя, сигурно няма да сляза от нея 2-3 месеца.После обаче ще я карам само по мероприятия и някоя събота или неделя, за удоволствие.Ако трябва ще си подавам ръката през стъклото, да пръскам флуид през пулверизатор за домакински препарат, но няма да си пробия капака, за да му побия някакви ужасни пръскалки.Все пак доста пари набутах в оригинални части (главно декоративни) за да постигна един ден 100% оригиналност, че сега да съсипя всичко за едно удобство повече.Звучи глуповато, но приоритета ми е автентичността, каквото и да коства това.Ако исках да правя осъвременена Варшава, щях да постъпа коренно различно.
                        А на мене ше дадеш ли едно кръгче
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #72
                          До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                          Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                          А на мене ше дадеш ли едно кръгче
                          Е, ти пък нищо не каза .Естествено, че ще ти дам кръгче, колкото искаш ще се возиш .А ти готви Джуги !
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                            Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                            Е, ти пък нищо не каза .Естествено, че ще ти дам кръгче, колкото искаш ще се возиш .А ти готви Джуги !
                            За тебе винаги
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #74
                              До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                              m_g оправили си спирачките на варшавата?

                              Коментар


                              • #75
                                До: Варшава 223 - няколко въпроса.

                                Поредна неделя ремонтът продължава.
                                Още като я купих Варшавата забелязах, че стрелката за налягането на маслото стои стабилно на 0, само при стартиране на двигателя се отмества над 2, но загрее ли - кръгла 0, 1 атм- само при високи обороти. Явно нещо не е както трябва. Нещото, естествено, е датчика. Моят приятел с 407-ците каза - същия е, слагай от Москвич. Като остарее мембраната вътре, спира да отчита. Купих аз датчик за Москвич. Днес се сетих и реших да го монтирам. На вид е 1:1 с оригиналния полски от 1969-та. Дотук добре. Я да запалим! На студен двигател - 2 атм. на празен ход, на загрят до 80 градуса - между 1,5 и 2 атм. С газ - на студено - между 2 и 5 - може би 4 атм, на загрят - 3-4. С една дума - работи! Не тече масло от никъде. Между другото - източих малко гнус от филтъра за грубо пречистване. Размърдах пластините с педала на съединителя (за него са закачени). Никакви проблеми.



                                После реших да оправя най-накрая стъкломиещото. Бях купил 2м. безцветен маркуч. Приятел ми подари чисто ново мехче и тръбопроводи от "Жук". Варшавата не е с мехче, но останалото върши работа. Оскубах оригиналните тръбички. Бяха станали на камък. Даже откърших част от щуцера на дясната пръскалка, ама нищо - маркучето пак се държи. Навързах всичко.

                                Регулирах чистачките, че лостовете идваха на ламарината под стъклото. Сложих оригиналните пера с нови гумички. Разглобих и почистих пръскалките. Регулирах всичко. Доста труд хвърлих за тая глупост. Гуменото мехче на помпичката взех от "Жигули" - съсипах една здрава помпичка, а са дефицитни. Но накрая - кеф! Пръска, чисти - както се следва!
                                Остана да изровя от някъде рамката за закрепване на акумулатора - сега казанчето се мандахерца заедно със шпилката. Бял кахър.


                                И накрая - ливнах 200 грама течност в празното казанче на спирачките. 10 минути махах балатуми и гуми. Отвивам - празно. Нямала спирачки - няма и да има без течност. Откакто я взех, не съм доливал. Нарочно - не трябва да се долива, ако не тече. Пък и почна ли да доливам, ще почна и да карам. А още не напълно изправна. Както и да е - ще сменям всичко развалено като се позатопли. Засега - спирачките си дойдоха. С кеф разорах паркинга. Газ - двигателят реве с дрезгав глас - първа - 5 метра - спирачка. Айде назад! Газ! И така докато не направих едни чудни коловози. Напролет ще ги зарина. Не е за сефте!


                                Доволен съм от днешния ден.
                                Ето ви и целия албум със снимки:
                                http://www.snimka.bg/album.php?album_id=334272

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X