Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Варшава 223

    Варшавата не спира да се движи. За последните десет дни е минала към 1600 километра. Стигна до най-югоизточната точка на България - Резово. Обиколи и цялото южно черноморие. Слънчев бряг, Бургас, Приморско, Китен и до границата с Турция.
    Без никакви проблеми, с изключение на един скъсан калобран и един кабел за свещ, който се извади от вибрациите на пътя на връщане от границата.
    Ето я на брега на Резовска река. Отсреща е Турция:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1009.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5196873


    Получи се много приятно и интересно пътешествие!

    ПП: dr.atom, Много се радвам за напредъка. Дано стане готова, докато още е хубаво времето!

    Коментар


    • От: Варшава 223

      Красота,друго освен това не мога да кажа!!!
      Браво,добре сте си направили разходчицата с машината,много съм мераклия за една Варшава,или ако не поне да покарам малко.С Нисата имам незабравими моменти,и съм доста доволен от нея,но имах преди няколко седмици едно премеждие за което ще разкажа.
      Откакто я купихме имаше в двигателя едно странно чукане,което хич не наподобяваше клапани,но ние с бащата решихме да отворим двигателя,нещеш ли се оказа проблема друг.В четвърти цилиндър се бе получила осова хлабина.Помислихме първоначално,че е биелен лагер,но за наш късмет се оказа втулката на буталния болт,сменихме я,сглобихме двигателя и всичко си дойде на мястото.
      Драго, за съжаление нямам тази година ходене към Бяла Слатина,но рано или късно мога да ходя на там,понеже имам къща в с.Бъркачево,но никой вече не живее там,за съжаление.Докъто написах поста си целия съм настръхнал,като знам каква е тръпката да се возиш и уважаваш тези машини.Много съм радостен за хора като вас,които не са забравили чуството си за съхранение на добрите стари машинки.
      Пожелавам на всички ви,много здраве,щастие и късмет.Дай Боже в скоро време да се запознаем с Драго и Момчил,ако дойде към Бяла Слатина.
      Поздрави на Всички!!!

      Коментар


      • От: Варшава 223

        http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=26821

        Сметнах, че е за тук.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • От: Варшава 223

          В неделя ходихме с Варшавата до Враца. Моята древна кола не се отличава със спортен нрав и както повечето коли от 50-те и 60-те е редно да се кара спокойно. Забелязал съм, че най - комфортно се пътува в интервал амежду 70 и 90 км/ч. Тогава вози меко и двигателя почти не се чува.
          На връщане по магистралата обаче реших да пробвам какво ще се получи, ако натисна педала на газта докрай. За по-интересно си избрах един стръмен наклон (баира преди Йорданкино посока София). И така...
          Катерим си се ние по наклона с 90 (всички ни изпреварват) и в един момент десния ми крак се стоварва върху нищо не подозиращия педал на газта, в резултат на което последния опира в пода.
          http://vbox7.com/play:192a6927

          Масивния бавнооборотен двигател позволява на Варшавата да не се предава лесно в баира... И това при трима души и пълен багажник.

          Коментар


          • От: Варшава 223

            Пич, евала ти за колата, ма недей да я вкарваш в такива режими. Като слушах какви звуци се чуват инстинктивно се стягах.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Варшава 223

              Над 100 ръмжи здраво, а звуците са повече от извънредно равната магистрала. Няма такова подскачане... Иначе и аз съм написал - тия коли не са правени за продължително каране с над 90.

              Коментар


              • От: Варшава 223

                Браво, браво! Продухал си я добре, знаеш, че колата ти още е в кондиция... Супер Warszawa!

                Коментар


                • От: Варшава 223

                  Страхотно клипче!
                  https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                  Коментар


                  • От: Варшава 223

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Пич, евала ти за колата, ма недей да я вкарваш в такива режими. Като слушах какви звуци се чуват инстинктивно се стягах.

                    Нищо й няма, няма какво да се стягаш. Возил съм се в тази кола със същата скорост и определено си се държи добре, изключая възбързото боботене на масивния двигател в комбинация с почти никаква шумоизолация.

                    Глъчката от клипа на живо определено не присъства - просто съвременните звукозаписни устройства са доста чувствителни.
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • От: Варшава 223

                      О`К, няма да се стягам вече.
                      Прави ми впечатление, че и ти и собственика на тази кола, използвате израза: "масивен двигател", та да използвам случая да попитам - Какво трябва да рече това?
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Варшава 223

                        Само така,давай и повече газ да качва повече масло

                        Коментар


                        • От: Варшава 223

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          О`К, няма да се стягам вече.
                          Прави ми впечатление, че и ти и собственика на тази кола, използвате израза: "масивен двигател", та да използвам случая да попитам - Какво трябва да рече това?

                          Ами, това ще рече, че при всеки оборот, близо 100 кг железа местят своята позиция. Примерно 35 кг. колянов вал, ~500 грама необорудвано бутало и т.н.
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • От: Варшава 223

                            Благодаря!
                            А ти, премести ли масивният си з...дник от средното школо към висшите науки?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Варшава 223

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Благодаря!
                              А ти, премести ли масивният си з...дник от средното школо към висшите науки?
                              ха - ха, колко остроумно...
                              а що се отнася масивния двигател на warszawa - може и да не е най - масивният в автомобилостроенето, но да речем, че ако го сравниш с мотор на skoda 1000 mb примерно, си изглежда масивен.
                              а ако има какво да ни кажеш от висшите науки и малко да ни ограмотиш - просто го направи. ще е по - интересно, отколкото да се правиш на интересен.
                              поздрави

                              Коментар


                              • От: Варшава 223

                                Приятел, защо си мислиш, че разбираш за какво става въпрос! Въпросът не беше към теб, а Стоян не е малък.
                                Относно смисъла на понятието: "масивен", употребено по отношение на двигател - погорното обяснението беше достатъчно съдържателно.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X