Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Варшава 223

    Вчера ми падна пердето и вечерта реших просто да се помотая по улиците. Хубаво се повозих и ми мина.

    Понеже имаше питане, нагледно показвам как свети и колко свети Варшава 223. Всичко по осветлението е така, както колата е излязла от завода. Фаровете са с обикновени (билуксови) крушки 40/45 вата - както и на почти всички коли от онова време...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019191906-big.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5184868
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019191910-big.jpg
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5184865
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019191895-big.jpg
Прегледи:1
Размер:38.2 КБ
ID:5184866
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019191913-big.jpg
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5184867



    http://jiguli.snimka.bg/automobiles/...3.19191912.big
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: До: Варшава 223

      Mиналата седмица имах щастието да поправя някои дреболии, след което да се повозя на новореставрираната Варшава на Любо. Колата се представи много добре, навъртяхме й сигурно 100 километра за 2 дни по натоварените софийски улици
      Тези дни ще разкажа с по-големи подробности приключенията ни, като сега ще кача 2 снимки на завършената вече Варшава:

      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • От: Варшава 223

        Красавици .А за тази за 350 лв можеше да отиде при някои ентусяз,ама така е в Балгария тука в Габрово зеха да изчезват ретро колите циганите ги купуват от възрастните хора за 200 лв и аиде на вторични...

        Коментар


        • От: Варшава 223

          Първоначално публикуван от diqn.xr Преглед на мнение
          Красавици .А за тази за 350 лв можеше да отиде при някои ентусяз,ама така е в Балгария тука в Габрово зеха да изчезват ретро колите циганите ги купуват от възрастните хора за 200 лв и аиде на вторични...
          Колега за коя имаш предвид за 350 лв, че нищо не разбрах от поста ти

          Коментар


          • От: Варшава 223

            Здравейте Имам един въпрос относно Варшавата и знам че ще ми помогнете. Интересува ме къде оригинално се намира казанчето за вода на чистачките И ако може снимка на монтирано казанче на точното място

            Коментар


            • От: Варшава 223



              Казанчето се монтира на телена стойка на дясната шпилка за закрепване на акумулатора - до бобината. По-напред в темата съм разказал за това:
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=48238&page=3
              Въпросната телена стойка е адски дефицитна - до сега съм виждал такава запазена само веднъж и за късмет беше на кола за части. Купих я, намерих подходящо казанче, и монтирах всичко. Смених всички маркучета на колата и сега пръска без проблеми. Както се вижда на снимката, моята вече е със сиво казанче. Червеното се нацепи от топлината на двигателя. Мехче за помпичката можеш да вземеш от Полски Фиат 126П, или от ВАЗ 2101 - първите серии със сребристата лайсна на таблото. Помпичката се сваля от таблото, като се завърти. После внимателно я разкапсуловаш и вземаш мехчето. Варшавовата помпичка е на резба - разглобява се и се слага новото мехче.
              Утре ще снимам и схемата от каталога за резервни части. Само последните Варшави (223) имат стъкломиещо устройство.
              Последно редактирано от m_g; 25-06-10, 22:56.

              Коментар


              • От: Варшава 223

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prysalki2.jpg
Прегледи:1
Размер:36.1 КБ
ID:5188286
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pryskalki.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5188287


                Това са схемите.

                Коментар


                • От: Варшава 223

                  Мерси много. Жив и здрав да си След време ще кача и снимки на Варшавата, да видите как в станала

                  Коментар


                  • От: Варшава 223

                    Здравейте, навремето нашите имаха варшава комби която замина по стандартния ред (за което много ме е яд), имам останал оригиналният часовник ако на някой му трябва с радост бих го подарил за каузата, който има интерес да ми пише на skype - shitez69

                    Поздрави,

                    Коментар


                    • От: Варшава 223

                      Здравейте!
                      Много благодаря за предложението! Ще се радвам да се сдобия с въпросния часовник, защото моя не работи особено точно, я нямам резервен да го сменя.
                      Ако сте от София, можем да се видим някой път и да обменим опит за Варшавите.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Варшава 223

                        За съжаление съм от Казанлък (в момента във Варна) не ми е проблем като си ходя да го пусна по Еконт, само ми дайте някакви данни, така или иначе нямам какво да го правя този часовник

                        Коментар


                        • От: Варшава 223

                          Днес имах щастието да измина с тази прекрасна Варшава 40км. Повозихме се с Момчил до близките села около Бяла Слатина за да видим няколко стари автомобила. Снимките очаквайте по късно.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Варшава 223

                            Разходих се до Бяла Слатина с Варшавата. С Драго бяхме планирали обиколка за разглеждане на интересни стари коли из района. По традиция, разходката започна от болницата, където Драго ме посрещна. Изкарахме линейката на Драго - УАЗ 452А, както и Волгата ГАЗ 24-03 и направихме много снимки.








                            С двете колежки:


                            Както се вижда, едната Волга след безброй години и километри се отправя към оня свят. Причината - единият ресор е влязъл в купето от корозия.

                            УАЗът на Драго е в отлично състояние:


                            Ладата на един колега на Драго. На 270000 км е, но благодарение на грижите на собственика още изглежда в чудесна форма. Кара се всеки ден от 197- и някоя година насам.


                            Междувременно качих Варшавата на естакадата и я гресирах, както това се е случвало по времето, когато в болницата е имало няколко Варшави - линейки. Тамън напълних текаламита с нарочно донесената за целта от София грес и заваля проливен дъжд. Както и да е - дъжда спря и успях да свърша това полезно, но доволно мръсно дело - гресирането. Измих се и с Драго се отправихме на вечеря. В приятни приказки, хапване и пийване откарахме в заведението до 1 часа през нощта.
                            Сутринта в осем Драго се появи пред нас и се отправихме на лов за стари железа.
                            Ето няколко попадения:

                            Странна самоходна гад за рязане на дърва. Шаси - Жук, двигател - дизелов:


                            Още една странна гад на база Жук:



                            Това го дърпа кон. Познайте какво е било някога!


                            Ето го Драго зад волана на Варшавата:


                            Ето какво видяхме в село Алтимир:


                            Ето я и Варшавата:


                            Какво ли се крие в тази полуразрушен сграда?




                            Ето и Пакарда в Кнежа:






                            Козата е неспасяем елемент! (това са думи на собственика на Пакарда)


                            Капакът на Пакарда е смачкан именно от тия създания, които безпрепятствено
                            си щъкат по техниката из двора.

                            Не пропуснахме и съсипания ЗиС 110. По ръчно изработената лимузина от най-висок клас няма здраво място.






                            На връщане за София Варшавата стана на 80000км.



                            Засякох разхода на гориво. Излезе 9,8л на 100км път, при положение, че по магистрала и шосе съм поддържал 80-90км/ч, а и не малко обикаляхме с чести спирания, палене, гасене... Заводът дава норма от 12/100. Мога само да бъда много доволен от това. За цялото пътешествие нямаше никакви проблеми с колата - закара ме и ме върна както и би трябвало да бъде.

                            http://jiguli.snimka.bg/automobiles/...ava.519609.all

                            Още веднъж - специални благодарности на Драго!!!

                            Коментар


                            • От: Варшава 223

                              Момчиле и аз ти благодаря за всичко и на Варшавата честити 80000км! Винаги да върви безпроблемно!
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Варшава 223

                                Здравейте.
                                Моята кола е готова за боя.Избрахме цвят максимално близък до заводския,според нас.Дано сме го уцелили.Броните са много-зле,най-добре ще е да си потарся от друга Варшава,ако някои знае някаде да има,ще сам благодарен,защото аз вече почти се изчерпах,каде ли не сам питал.Ето молко снимки http://dratom.snimka.bg/automobiles/...39313.19800875

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X