Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Варшава 223

    Притегнах цилиндровата глава и регулирах клапаните. Центровах запалването. Варшавата работи още по-добре след намесата.

    Коментар


    • До: Варшава 223

      Респект за отношението и ентусиазма! Наистина колата е в много добра форма.

      Коментар


      • До: Варшава 223

        Най-накрая дойде приятната част - возенето.
        Естествено, събрахме се компанията. Обикаляхме из града, снимахме, после посетихме колегата mg34 и разгледахме неговите изключително интересни автомобили...

        Направих доста снимки, дано да ви допаднат:
        С единия 407 на Сашо:


        С 408 на Сашо:




        http://jiguli.snimka.bg/?album;aid=491218;pid=18199293

        Коментар


        • До: Варшава 223

          Еее Момчиле, напълни ми душата с тези снимки! Прекрасни са и Варшавата и Москвичите на Сашо! Поздрави!
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • До: Варшава 223

            много ми харесват тези коли ...

            Коментар


            • До: Варшава 223

              Ако не се лъжа - карах няколко минути по Ситняково и Гео Милев в неделя зад 223-ката. По спомен същия номер. Страшно красива кола. Беше удоволствие да видя нещо подобно в движение и в такъв вид...

              Коментар


              • До: Варшава 223

                Здравейте Казвам се Димитър. Днес се регистрирах във форума с цел да намеря нещо и надявам се да ми помогнете. Баща ми е манияк на ретро автомобили и по-специално на Варшава. Купи една стара Варшава и я разчанчки на макс Сега я сглобява на ново и лъска всяко болтче и гайка. Прави я по каталог както се казва. Даже бая време търсеше оригиналния номер на боята. Та както и да е. Моя въпрос е, че искам да му намеря оригинално радио за Варшава. Дори и да не работи. Важното е да е от Варшава. Някой знае ли къде мога да намеря такова животно
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • До: Варшава 223

                  Ами те май нямат фабрично радио имат само предназначено за поставянето на радиото отвор на който пише модела Е зависи от модела при моята е така . Какъв модел е на баща ти Варшавата .
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Варшава 223

                    За разлика от Победата, която след 1955-та има монтирано в завода радио и антена на покрива, Варшавата до края на производството не е била фабрично оборудвана с радио. В Полша са произвеждали радиа, предназначени за Варшава и който е искал, си е купувал и монтирал допълнително. В България не съм виждал Варшава с такова полско радио. Всеки е слагал каквото му попадне. Има и друг проблем - Варшавате е с "+" на маса до края на производството (Жук също - до 1997г. остава така )
                    Ако колата я правите до последното болтче оригинална, изборът от радиа клони към 0, тоест трябва да се търси полското, което не съм го виждал на живо даже, или някакво друго, за "+" на маса. Ако сложите съвременно, рискувате опожаряване на целия автомобил. Но ако е преправена с "-" на маса, то може да се монтира радио с подходящ дизайн, стига да пасва на доста големия отвор.

                    Аз лично много харесвам как изглежда таблото на Варшавата с капака с надписа 223 и смятам моята така да си остане - без радио.

                    Много ще се радвам да разбера повече за вашия семеен проект! Ако е възможно - моля качете снимки от хода на реставрацията.

                    Коментар


                    • До: Варшава 223

                      Почти всяко радио може да се преправи за + на маса. Според мен, обаче, радиото загрозява автомобила. С много малки изключения.

                      + на маса пък в колата има двояк смисъл - оригинално е, но създава корозионни проблеми. Варшавата пък е лесна за обръщане на полюсите.

                      Коментар


                      • До: Варшава 223

                        Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                        За разлика от Победата, която след 1955-та има монтирано в завода радио и антена на покрива, Варшавата до края на производството не е била фабрично оборудвана с радио. В Полша са произвеждали радиа, предназначени за Варшава и който е искал, си е купувал и монтирал допълнително. В България не съм виждал Варшава с такова полско радио. Всеки е слагал каквото му попадне. Има и друг проблем - Варшавате е с "+" на маса до края на производството (Жук също - до 1997г. остава така )
                        Ако колата я правите до последното болтче оригинална, изборът от радиа клони към 0, тоест трябва да се търси полското, което не съм го виждал на живо даже, или някакво друго, за "+" на маса. Ако сложите съвременно, рискувате опожаряване на целия автомобил. Но ако е преправена с "-" на маса, то може да се монтира радио с подходящ дизайн, стига да пасва на доста големия отвор.

                        Аз лично много харесвам как изглежда таблото на Варшавата с капака с надписа 223 и смятам моята така да си остане - без радио.

                        Много ще се радвам да разбера повече за вашия семеен проект! Ако е възможно - моля качете снимки от хода на реставрацията.
                        Ами ще качи снимки на Варшавата, която според мен става доста оригинална А що се отнася за радиото той ми обясняваше че имало някво с бели копчета което се връзва и на интериора вътре който е черно и бяло
                        Последно редактирано от м20_маниак; 17-04-10, 21:05.

                        Коментар


                        • До: Варшава 223

                          Ето и обещаните снимки от мен на Варшавата. Само да спомена, че продъложавам да търся радион за нея и ако някой има на идея от къде мога да намери ще съм му крайно благодарен!





                          Коментар


                          • До: Варшава 223

                            Много ми харесва Варшавата!
                            По двигателя всичко изглежда оригинално, което си е голяма рядкост за тези коли. Изпипана е до последния детайл. И аз трябва да си поиграя поне да почистя коша на моята. Естествено, без да я разглобя и боядисам детайл по детайл, няма как да стане толкова красива.
                            Газовата уредба е закономерна - при 2,30 за литър бензин и оптимистичен разход от 10/100 при напълно изправен автомобил... Имам известна доза съмнения към този модел дистрибуторна капачка (полска - за Жук и Ниса). Поне при мен много лесно прескачаше искра между отделните изводи и двигателя прекъсваше. Сега карам с българска за Варшава - тя е като на Лада по форма и нямам проблеми с токовете.
                            Тапицерията на вратите се е получила отлично. Предполагам и салона ще бъде такъв - ще стане супер.
                            Този син цвят на купето много ми допада. Ще боядисвате ли и таблото, или ще си остане в стария цвят на колата?
                            Ще бъде ли възможно да видя колата на живо? От къде сте?

                            Коментар


                            • До: Варшава 223

                              Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                              Много ми харесва Варшавата!
                              По двигателя всичко изглежда оригинално, което си е голяма рядкост за тези коли. Изпипана е до последния детайл. И аз трябва да си поиграя поне да почистя коша на моята. Естествено, без да я разглобя и боядисам детайл по детайл, няма как да стане толкова красива.
                              Газовата уредба е закономерна - при 2,30 за литър бензин и оптимистичен разход от 10/100 при напълно изправен автомобил... Имам известна доза съмнения към този модел дистрибуторна капачка (полска - за Жук и Ниса). Поне при мен много лесно прескачаше искра между отделните изводи и двигателя прекъсваше. Сега карам с българска за Варшава - тя е като на Лада по форма и нямам проблеми с токовете.
                              Тапицерията на вратите се е получила отлично. Предполагам и салона ще бъде такъв - ще стане супер.
                              Този син цвят на купето много ми допада. Ще боядисвате ли и таблото, или ще си остане в стария цвят на колата?
                              Ще бъде ли възможно да видя колата на живо? От къде сте?
                              Ами както вече казах мераклия е бащата Иска да изпипа всичко до последно. Ние сме от Асеновград а Варшавата е на 8км. в село "Козаново" . Ако искаш заповядай, предполагам че ще му е интересно да си поговори с друг фен на Варшава

                              Коментар


                              • До: Варшава 223

                                Първоначално публикуван от KanCb3oB Преглед на мнение
                                Ами както вече казах мераклия е бащата Иска да изпипа всичко до последно. Ние сме от Асеновград а Варшавата е на 8км. в село "Козаново" . Ако искаш заповядай, предполагам че ще му е интересно да си поговори с друг фен на Варшава
                                Баща ти да не се казва Димитър Дебрелиев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X