Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Варшава 223

    Няма спасение от гадовете.
    Жигулата от 73-та в момента е без акумулатор и с изкъртено странично огледало. Всичко ценно от багажника е прибрано вкъщи.
    Варшавата също нощува без акумулатор и инструменти. След като преди два месеца разбиха Жигулата и свиха акумулатора (6 годишен), а после отвориха багажника на Варшавата и взеха инструментите (нищо кой знае колко ценно и сред тях)...
    Освен това разни тъпаци обичат да ядат върху колите ми. Купуват си кебапчета - и на капака.

    В крайна сметка, колите са за да се карат и трябва да са ми под ръка. Нямам намерение заради идиотите да си развалям кефа. Ще си нося акумулатора до горе и това е. Свикнах.

    Варшавата е вече с перка от ГАЗ 69, благодарение на Драго от Бяла Слатина. Той на времето излекувал неговата от греене по този начин. Моята след промивките спря да грее, а с тази перка се справя просто перфектно. В неделя с пет човека и багаж ходихме да ядем пъстърва към Рилския манастир. Жега, баир, колата не прегря. Катери планината на директна предавка без да се замисля. Иначе по равното - 120 си ги държи и пита за още. Какво повече мога да искам от нея?!

    Коментар


    • До: Варшава 223

      Да, аз бях един от тези 5 човека, за което благодаря на Момчил.

      Варшавата действително не се задъхва в баир, натоварена и на директна предавка. Даже на моменти се показва непреодолимото и желание да изпревари някои от "западните" автомобили.

      Учудих се колко е стабилна в завой. Мекото дългоходово окачване по принцип не допринася изобщо за това, но явно стабилизаторната щанга си изпълнява функцията.
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • До: Варшава 223

        О, да. Ще катери. Има идиотски въртящ момент на супер ниски об/мин., напълно нормално е и трябва по баира да върви, като по равно.

        По отношение на крадците - в моята махала, моята кола беше станала обект на вандализми. Понеже се кара 2 пъти в месеца, обикновено е прашясала, омекнали гуми, чаршафи върху тапицерията, трева е поникнала и обрасла около колата. Крадат се лайстни, емблеми, чупят се огледала, кривят се чистачки, спадат се гуми, чупят се пластмасовите рогчета на броните, чупят се декоративните гривни на фаровете. В резултат на това, един субект се прости с два пръста. Опита се да ме съди - ок, успя, макар и формално. След това, пак заловен- щеше да се прости с още един пръст и много здраве. Повече не се появи. От тогава - изведнъж всякакви зулуми престанаха, при това в цялата махала.

        Акумулатора редовно се сваля и седи в гаража - там му е мястото. Инструменти си седят в багажника, две-три гуми, щанги, брадва. Никой не пипа. По принцип съм крайно миролюбив човек, но и търпението има граници. Имам още една балтия на терасата, използвана е вече, както обясних. Нищо не пречи и втори път да се ползва. Дано не се налага.

        Може ли да получа повече сведения за италиянския мотор на Жигулито ти?

        Коментар


        • До: Варшава 223

          Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
          ..
          Може ли да получа повече сведения за италиянския мотор на Жигулито ти?
          1269571
          ВАЗ21011175461. Бракувана е вече.

          Когато я регистрирах в КАТ се оказа, че номерът на двигателя не е набит там, където е набит на руските мотори. Шаш и паника. Дойде доста възрастен побелял човек, изсмя се на колегите му новобранци и каза, че тая е с италианските мотори. Номерът бил набит незнам си къде. Провериха и наистина беше набит където каза... ветеранът.

          Иначе съм я карал цели 3 дни със счупена кобилица и два криви клапана, отпечатани върху съответното бутало. Може би щеше да изкара и повече, ама пусто любопитсво - защо не вдига повече от 90км/ч. А преди ги докарваше до 120.








          Последно редактирано от Lazar; 29-07-09, 01:28. Причина: снимки

          Коментар


          • До: Варшава 223

            Жалко за машината... Била е същия цвят като моята:


            Номерът на двигателите на първите автомобили ВАЗ е отпред на блока, над капака на ангренажната верига ( и при мене си е там). Единственият недостатък на това решение е, че така номера е много труден за четене - вечно е покрит с мръсотия. За това на по-новите Лади е отстрани на блока. Иначе в самия двигател няма нищо необичайно - най-обикновен 2101, и съвсем не е италиански. Има куп различия с този на ФИАТ 124 (други диаметър/ход, пет вместо три основни лагера, разпределителен вал в главата вместо в блока и т.н.)

            По първите Жигулита наистина се срещат тук-там и италиански елементи - на моята кола например задните светлини са италиански (цветовете на проводниците са написани nero, azzurro, ecc.)

            Коментар


            • До: Варшава 223

              Днес цял ден карах тази уникална Варшава. С Момчил огледахме всички ретро автомобили в гр.Бяла Слатина и Кнежа. Снимки има достатъчно за да видите какви машини изнамерихме! Варшавата върви перфектно и разхода е 10л. 100км. Утре продължаваме
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • До: Варшава 223

                Ей Драго днес си взех части от Плевенския магазин.Човека е пачен и ми каза за теб,след като му казах кой ме изпраща при бай Иван.Взех си нов ауспух.При този човек има от врабче мляко,само пари да имаш,а частите са наистина скъпи.Целия ауспух 50лв и даже смали.Каза ми ,че ако ме заведе в склада ще стана разноглед.За което пак ти благодаря.Онзи ден бях в Бяла Слатина и натоварих ме с бащата 1400кг жито в нея,жив свидетел е Марин,май така се казваше,който раздава житото в Бъркачево.
                Браво на всички вас за разходката с Варшавата и ви пожелавам много незабравими моменти с нея.Днес ходих до Русе,понеже там се записах са уча.
                Мога да кача малко снимки на моята Ниса 522,стига да нямате нищо против.
                Поздрави!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Варшава 223

                  Браво! Нисата изглежда много добре! Голям скъперник е Иван, но пък има почти всичко за нашите машини.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • До: Варшава 223

                    Драго, забравих да ти кажа, че последния път, когато ходих до АЕЦ-а видях една Варшава(мисля, че гърбава) в с.Бутан. Качена е нависоко пред един автосервиз на главния път за Козлодуй.
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • До: Варшава 223

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Драго, забравих да ти кажа, че последния път, когато ходих до АЕЦ-а видях една Варшава(мисля, че гърбава) в с.Бутан. Качена е нависоко пред един автосервиз на главния път за Козлодуй.
                      Жоро, спирах преди месец при нея, но собственика не я продава.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • До: Варшава 223

                        Днес заведох Момчил в едно гробище за стари автомобили край Бяла Слатина. Там намерихме една Варшава рязана на пикап, но все още цяла свалени й бяха само ресорите и радиатора и в много окаяно състояние. Веднага започнахме сваляне на по годните части който Момчил си хареса и за няколко часа напълнихме багажника на неговата Варшава. И там Момчил направи много снимки.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • До: Варшава 223

                          Само, че Момчил нещо се губи да покаже снимките от тази разходка.

                          Коментар


                          • До: Варшава 223

                            Здравейте, колеги от доста време чета вашите теми и днес реших да се включа и аз. Повода е , че днес забелязах една Варшава 223 да си седи кротко необезпокоявана пред един блок в кв.Кайсиева градина във Варна дори за нея има закачена каравана. Варшавата е още с белите номера, но отвънка е пребоядисана, липсват никелираните обръчи на фаровете. Ще се опитам да кача снимкиhttp://www.snimka.bg/album_organize.php?album_id=408587

                            Коментар


                            • До: Варшава 223

                              Неуспешен опит колега със снимките. Трябва да дадеш линка на самата снимка а не на албума но по добре питай някой модератор да ти обясни по подробно.
                              Последно редактирано от м20_маниак; 11-08-09, 23:11.

                              Коментар


                              • До: Варшава 223

                                Я сега пак да видимhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=408587

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X