Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект: Газ 24 Купе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проект: Газ 24 Купе.

    Здравей колега, проекта е супер, много ти се кефя на волгата.
    В предишен пост беше писал, че ще взимаш E38-ца за донор с M60B30 мотор. Защо да не монтираш и предния мост от BMW-то, заедно с подрамата и кормилната кутия(не е с рейка), така ще решиш някои от проблемите. Разбира се ще трябва да монтираш и бомбетата, но това не е кой знае какъв проблем. Провери само ширината на предния мост BMW-то от главина до главина да не е по-голям от този на волгата.
    Поздрави и успех

    Коментар


    • #47
      От: Проект: Газ 24 Купе.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Смяната на интериора е неизбежна . При преминаване от 4 към 2 врати ти трябват прибиращи се предни седалки .
      Да, ама
      8. Да реставрираме интериора.

      Това за седалките е неизбежно... аз по-скоро си мислех за табло и около кормилото и други дреболий... ама как да е ще четем форума ще видим ( поживем - увидим )


      7. Да сменим задвижването с V8 (вероятно от BMW).
      Брех, какви времена дойдоха БМВ донор на Волга... радвам им се...


      Vasil Petrov пиши, бе човек и качи снимки, че да има над к'во да "мислим"

      Коментар


      • #48
        От: Проект: Газ 24 Купе.

        Таблото специално на чистата ГАЗ 24 си е много хубаво и отговаря на останалия интериор . За разлика от по новите пластмасарии в 2410 и 3102 не тропа и не скърца.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:volga_big7.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5739489
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Проект: Газ 24 Купе.

          За този вид табло(имам 10 годишен опит с Волга) на амперметъра отзад кабелите се дават на късо. Почти на всяка Волга се стопява амперметъра(изкривява се и много грозно стои ) Уреда е от цам, а щифтовете от бронз на шлици. При въпроси относно ГАЗ 24 мога да отговарям, да коментирам тук . Ако двигателя е тежък слагат се пружини от Латвия(РАФ). С поздрав Борето

          Коментар


          • #50
            От: Проект: Газ 24 Купе.

            Слага се шунт на ампермера и повече няма грижи .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              От: Проект: Газ 24 Купе.

              Със сигурност в този си вид амперметъра ще е последното нещото, което ще остане. Най-главната цел май е да стане всичко с дисплеи.

              Коментар


              • #52
                От: Проект: Газ 24 Купе.

                Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                Брех, какви времена дойдоха БМВ донор на Волга... радвам им се...
                И през соца на комшията Волгата беше с двигател от Мерцедес.

                Коментар


                • #53
                  От: Проект: Газ 24 Купе.

                  Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                  И през соца на комшията Волгата беше с двигател от Мерцедес.
                  Това с мерцедесовите мотори бяха самоделки.

                  Заводския вариант при печките беше с двигател на Пежо, такъв като оригиналния на Търтей-Гто, който се монтира на 504 или 505, или по-стария, който се монтира в 404, но в момента не се сещам точно.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проект: Газ 24 Купе.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9f5cbc0d0.jpg
Прегледи:2
Размер:8.0 КБ
ID:5739499

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проект: Газ 24 Купе.

                      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                      И през соца на комшията Волгата беше с двигател от Мерцедес.
                      Аз пък познавах един майстор (тип Ристю Мръсното, знаете там "по околомръсното, та до Ристю Мръсното"), който си беше сложил дизеляк от "Мрецедес - Мече" (W120 ли се водеше туй) на "Москвич". И като ходеше да зарежда нафта все се караше с отказващите да му сипят дизелово гориво в "Москвича" бензинаджиЙ: "Абе, сипвай нафта, ти казвам, бре, не знаЙш ли, че МОсквича може и с нафта да вРъви?!"
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проект: Газ 24 Купе.

                        Привет и браво за ентусиазма, аз минах през няколко подобни проекта, с БМВ, Волга комби с две врати върху шаси от руски джип. Последният завършен това лято е мотор Хонда ЦХ500 78г., направихме си каферейсър и стана много добре.Сега сме се захванали с една Ямаха вираго 1100куб., ама ще видим какво ще излезе. И аз имах идея да си правя волга ама с 4 врати и двигател от бмв и купих е32 735, но се оказа че волгата беше много скапала и докато намера читава преправих едно комби е30 с 3.5 мотор и т.н. и стана лудница. Успех. Ще стане много яка.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проект: Газ 24 Купе.

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Аз пък познавах един майстор (тип Ристю Мръсното, знаете там "по околомръсното, та до Ристю Мръсното"), който си беше сложил дизеляк от "Мрецедес - Мече" (W120 ли се водеше туй) на "Москвич". И като ходеше да зарежда нафта все се караше с отказващите да му сипят дизелово гориво в "Москвича" бензинаджиЙ: "Абе, сипвай нафта, ти казвам, бре, не знаЙш ли, че МОсквича може и с нафта да вРъви?!"
                          Тоя майстор е Киро Македонеца, и който познавам и ми е приятел през целият ми смислен живот, и повлиян от който през '89 или началото на '90 си купих бензиново Мече 180, което ставаше на дизел.
                          Не познавам друг човек, който да е монтирал ОМ636 на Москвич/и.

                          Киро е инстуктор цял живот, и в момента бръмчи около Плиска с бяло учебно 190D.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проект: Газ 24 Купе.

                            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]897050[/ATTACH]
                            Гугълирай.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проект: Газ 24 Купе.

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Това с мерцедесовите мотори бяха самоделки.

                              Заводския вариант при печките беше с двигател на Пежо, такъв като оригиналния на Търтей-Гто, който се монтира на 504 или 505, или по-стария, който се монтира в 404, но в момента не се сещам точно.
                              Двигателя е Иденор . Изключително здрав и непретенциозен двигател . Франсетата го слагаха на всичко що се движи по земята .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проект: Газ 24 Купе.

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Двигателя е Иденор . Изключително здрав и непретенциозен двигател .
                                Здрав е оти нема сила да се строши. Но за непретенциозен съм съгласен. Една идея по идиотоустойчив от ом616, а това е много.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X