Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заз 965А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заз 965А

    Да ви покажа един позабравен автомобил от близкото минало.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2935.JPG
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:6035943

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2936.JPG
Прегледи:1
Размер:151.5 КБ
ID:6035944

    Тогава за последно се е движел. Километрите са реални!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2944.JPG
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:6035945

    Комплектацията е пълна. Има съвсем дребни липси на части и то от вандали - лявата външна дръжка, част от лайсните отстрани, вътрешните дръжки за вратите и прозорците. Може да се каже, че е 100% оригинален.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2948.JPG
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:6035947

    Двигателя върти съвсем гладко на манивела. Като ми остане повече време ще направя опити да го запаля.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2951.JPG
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:6035953

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2952.JPG
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:6035954

    Приемам всякакви съвети и мнения, резервни части, литература и....
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    От: Заз 965А

    Дай мейл, за да ти пратя книжката за ремонт и експлоатация! Успех в начинанието!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Заз 965А

      Завиждам.
      Пиши на лично за колко се сдоби и ако знаеш някой друг да се продава.

      Коментар


      • #4
        От: Заз 965А

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Дай мейл, за да ти пратя книжката за ремонт и експлоатация! Успех в начинанието!
        Мерси!

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Завиждам.
        Пиши на лично за колко се сдоби и ако знаеш някой друг да се продава.
        Надявам се благородно
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Заз 965А

          И сега какво-гуми, брони, лебедки и рама от Дефендър.
          LZ1AID

          Коментар


          • #6
            От: Заз 965А

            Честито Стояне,
            успех с реставрацията!

            Скоро ми попадна една книжка за този автомобил. Интересна е, чете се бързо. Макар и да не става дума точно за реставрация

            http://iztok-zapad.eu/uploads/materials/ZAZ.pdf
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              От: Заз 965А

              Неее. Двигател от Хаябуса с турбо.

              Честито и от мен!
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Заз 965А

                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                Честито Стояне,
                успех с реставрацията!

                Скоро ми попадна една книжка за този автомобил. Интересна е, чете се бързо. Макар и да не става дума точно за реставрация

                http://iztok-zapad.eu/uploads/materials/ZAZ.pdf
                Изкефих се доста!!
                Почти същото го правих 1979г. с дзверо от аватара, купен на старо от солни пазар за 500! лв. - 10сет годишен.
                Пак така - пълна разглобка и няколко сглобки. Вярно, тогава имаше и части повече, че и цял магазин на Опълченска.


                Успех с реставрацията!
                Имам някъде каталог с резервните части за 965, ако представлява интерес - да го потърся?

                Коментар


                • #9
                  От: Заз 965А

                  Честито Стояне !!
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заз 965А

                    Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение

                    Скоро ми попадна една книжка за този автомобил. Интересна е, чете се бързо. Макар и да не става дума точно за реставрация
                    Бе то си е реставрация, ма по хамерикански!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заз 965А

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Бе то си е реставрация, ма по хамерикански!
                      Ами ... не знам. Според мен при реставрацията е необходимо да се търси максимална точност с оригинала. В този смисъл използването на оригинални части е най-доброто, което може да се случи на един проект (според мен). В описания по-горе автомобил има твърде много промени (тунинг). Интериор, джанти, гривни, брони, климатик и т.н. Много хром, който никога не е бил наличен в оригинала, много кожа Има сериозни промени и по ел.инсталацията - за да захрани допълнително инсталираната муз. уредба и т.н. и т.н. Въпреки, че е запазен двигателя и ходовата част...(не съм сигурен, дали спирачките не станаха дискови).
                      Аз бих вложил повече усилия в ревизията и възстановяването на тези агрегати (двигател и ходова част) отколкото в интериора, но ... всеки сам решава какво да прави с МПС-то си, нали
                      Последно редактирано от Димо; 05-12-13, 17:11.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заз 965А

                        Книжката е готина(то май не е цялата). Не е чиста реставрация, но все пак са положени много усилия, пък и явно живота отатък окена е указал своето(там се увличат толкова много по хрома).
                        За сега ние нямаме такива намерения. Ще се опитаме да върне първоначалното състояние на тази малка количка. А как да стане това ще го мислим, зимата е пред нас
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заз 965А

                          Ще следя темата с огромен интерес , имам същия дзвер в гаража и в момента тече реставрация. Разликата с твоя е , че моя е купчина ръжда и реставрацията ще е изключително сложна задача. Ще се радвам да обменяме инфо за резервни части и всичко свързано с голямата забава.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заз 965А

                            Стояне, дръпна ли ръководството?
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заз 965А

                              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                              Ще следя темата с огромен интерес , имам същия дзвер в гаража и в момента тече реставрация. Разликата с твоя е , че моя е купчина ръжда и реставрацията ще е изключително сложна задача. Ще се радвам да обменяме инфо за резервни части и всичко свързано с голямата забава.
                              Трябвало някой да повдигне темата за Заз-овете значи.... Пусни снимки да видим за какво гоовриш. Като съм гледал другите нещо, които правиш не се съмнявам, че и това ще е перфектно.

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Стояне, дръпна ли ръководството?
                              Да, дръпнах го Друг колега на ЛС ми прати и този сайт: http://mirknig.com/2012/02/09/avtomo...g-detaley.html в него също има няколко книжки.

                              @ Пенчо: Този каталог да не е този от линка?
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X