Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dodge Challenger 1970

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Dodge Challenger 1970

    Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
    ...като фабрично нов. /То ясно, че такъв няма да е никога/...
    Това е ясно понеже при всички положения ще го сглобите по-добре от фабрично нов

    Сто пъти бих предпочел кола обработена и сглобена от специалист през 2013та пред същата сглобена чисто нова в американски завод през 70те от хора които все още са си въобразявали че правят най-добрите коли в света без да виждат че света вече върти кръгчета около тях що се отнася до качество на труда. Това са последните години инерция преди 15 годишната дупка която за малко да съсипе окончателно автомобилостроенето им.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #62
      От: Dodge Challenger 1970

      Тия реставрирани като хората са по над 100 бона зелено и има всичко за тях.Аз сьщо сьм на мнение,че сега направена ще е по-добра от излязлото от завода 70те - едно че рьчно и с мерак го правиш и второ че има по-добри части за това.

      Сьмит рейсинг ползват много от тукашните,това поне го проверих.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        От: Dodge Challenger 1970

        Сьмит рейсинг ползват много от тукашните,това поне го проверих.
        Намерих ги. Благодаря.
        Естествено ще е със съвременни материали и части. Има си хас.

        P.S.
        На 5 тата секунда видях каквото ми трябва, че и на добра цена.
        Последно редактирано от Goblin; 30-04-13, 23:38. Причина: P.S.

        Коментар


        • #64
          От: Dodge Challenger 1970

          Ако сьм на твое място ще им драсна 2 реда с това какво имам и каква е идеята,ще им искам човек който е наясно с модела и ще бачкам само с него - той си знае и цените и модела и кое какво е,няма нужда да му се обяснява кое е колянов вал и че не е 2 педи под крьста това коляновото.Там вече можеш да си натискаш и за отстьпки и за цени на пратки и как да ги праща и кое с какво се заменя или кое е по-доброто за модела.



          Тия пращат кьде ли не,едно време като почнаха да прегряват Хьмвитата в Ирак се наложи да купуват от тия вентилатори,че да не завира канчето.Тормози ги
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Dodge Challenger 1970

            Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
            .....А иначе нашите са все без бюджет...
            Някога превръщането на това (1 2 ) през това в това (1 2 3 ) ми изяде поне 3000лв за консумативи, и пак от безпаричие го докарах до ниво "действащ макет", тогава по се бях задълбал в реставрирането, и в главата ми се върти че нормалната реставрация без ограничения в бюджета "яде" поне 2500 човекочаса, имаш ли някакви наблюдения при теб как е?
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #66
              От: Dodge Challenger 1970

              До сега не съм. Допреди няколко месеца правех тия неща в свободното си време. Сега през цялото. Иначе зависи. От моята камбанария зависи дали има откъде да купуваш части и дали имаш пари. Ако не е хубаво да имаш донор. Едно е да млатиш с чукчето и кабелмака, а друго да сменяш панели.... Ето ти разлика от 30 часа на панел. Има и нива на реставрация, зависи къде се прицелиш.
              Ма като се замисля, общо труда на всички замесени - бояджии, тапицери и така нататък си е толкова.....

              Коментар


              • #67
                От: Dodge Challenger 1970

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                "яде" поне 2500 човекочаса, имаш ли някакви наблюдения при теб как е?
                Това явно е стандарт. И двете Ланчи ми костваха толкова време. За бюджета...Първата 4 500 DM, втората се "задоволи" с по-малко - около 2 500 лева.
                Жигулитата ставаха с много по-малко средства и време. Правил съм ги за около 3 месеца с бюджет под 1 000 сегашни лЪвове.

                Това чудо ще отиде на доста повече пари. Поне както изглежда, но пък си заслужава!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #68
                  От: Dodge Challenger 1970

                  Хей, колега с интересен проект си се сдобил, за малко да завидя (приятелски - разбира се), ама, няма, щото сe нагърбих с по-палав... Американските коли май, винаги ще държат първенството с най-забавните проекти, ама, голям-пазар, голяма-конкуренция, много-компромиси при производството...
                  Не, че оправдавам подобни изпълнения (напротив - боря се срещу, това), но и от Европа и от Америка са идвали подобни, маскирани возила, не е нищо ново, обаче си мисля, че проблемите не са само в изпълнителите, щото, не мога да предположа, че са чак, толкова зле. Попадал съм на проекти, започнати със завиден ентусиазъм, а завършени с маскировка..., затова смятам, че виновни са и поръчителите, защото те определят в голяма степен правилата... Пожелавам, скорошна и безкомпромисна реставрация...
                  VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                  SXS-Restorations 0886513079
                  Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                  Коментар


                  • #69
                    От: Dodge Challenger 1970

                    Благодаря подобно. Аз не бях виждал... Такава маска.
                    Тука е нямало, пък и ми е все тая за предишните поръчители. И си прав за правилата. И не си прав за пазара - немските набират диви скорости .
                    Кратки силови новини - ще режеме капака. Нещо ще стърчи от него.
                    Обадил се е дозериста - не сме били прави, десния рог не е крив с 3 сантима, а с 40 милиметра. Левия с 20. До тука нов преден мост.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Dodge Challenger 1970

                      Итън?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: Dodge Challenger 1970

                        ъъъъъ не знам. Първо ще мислим, после ще стреляме. Единия от въпросите е "Колко". Ще стане ясно.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Dodge Challenger 1970

                          Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                          ...
                          ...ще режеме капака...
                          ...
                          От низините на изкривеното ми плюшкинство - капака не е ли едно от малкото оцелели неща по тази кола ? Няма ли вариант да се запази и замени с нещо "лято" което да се реже на воля ?

                          Каквито пари се изгубят по втори капак ще се избият ако някой ден собственика реши да я възстановява оригинална, или да я продава...

                          Или този оригинален капак по принцип вече не е оригинален ?
                          Последно редактирано от Goblin; 01-05-13, 23:23.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #73
                            От: Dodge Challenger 1970

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            От низините на изкривеното ми плюшкинство - капака не е ли едно от малкото оцелели неща по тази кола ? Няма ли вариант да се запази и замени с нещо "лято" ?

                            Каквито пари се изгубят по втори капак ще се избият ако някой ден собственика реши да я възстановява оригинална, или да я продава...

                            Или този оригинален капак по принцип вече не е оригинален ?

                            Може на новият двигател да не му стига въздуха

                            Коментар


                            • #74
                              От: Dodge Challenger 1970

                              Даммм, мъдро решение - и аз ако имах хамериканка с V-образен, щеше, нещо да и стърчи от капака, само, дето не бих прежалил капака, а купил репродукция или направил от стъкломат...
                              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                              SXS-Restorations 0886513079
                              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                              Коментар


                              • #75
                                От: Dodge Challenger 1970

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                Може на новият двигател да не му стига въздуха
                                Ми той човека може и с капак от мрежа да кара ако иска, просто варианта с окипазяването на оригиналния (ако е оригинален) ми се види решение от окончателен тип...
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X