Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект газ м21

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проект газ м21

    Първоначално публикуван от vasko4 Преглед на мнение
    Днес сутринта "Титаник 21" отпътува при майстор за щателно изкърпване на ламарините /ще пропуснем пясакоструя/..., за това който има наблюдения нека сподели с какво и в каква последователност да обработим след това купето?.

    [ATTACH=CONFIG]448526[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]448527[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]448528[/ATTACH]

    Вече и двигателя е разглобен. Сега трябва да закарам някъде разпределителният вал да се сложат на блока втулките за него, и да се шлайфат коляновият и разпределителният вал. Имате ли идея къде преместиха работилницата от Хаджи димитър, или някой който може да свърши всичко това както трябва?
    Или в с. Доброславци до София,до военното летище.Много добри специалисти,бивш военен е май собственика!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #62
      От: Проект газ м21

      В Овча купел се оказа че не могат да направят тунела на блока, Но закарах всичко /блок с разпределителен и колянов вал/ в с.Доброславци, дано наистина майсторите да са добри

      п.п, казаха ми че в Монтана в понеделник имало пазар, на който има няколко части за моята Волга. Ако има някой от Монтана и има желание и свободен един час, да проверим дали все още ги има, нека пише тук или на лично с телефон за връзка. Благодаря предварително

      Коментар


      • #63
        От: Проект газ м21

        Колеги, някой да е срещал някъде такава табелка но за ГАЗ 21, че на моята Волга липсва?
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HTn7.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5375278

        Коментар


        • #64
          От: Проект газ м21

          Имам някъде табелка за газ. Виждал съм същите на много медели. Малко е по различна от тази на снимката и е без никакви набити цифри по нея. Имам камион Газ53. Там е същата табела и понеже липсваше мислех да я набия и да я поставя. До последно карахме камиона така и го бракувахме. Така че ако си много на зор мога да се разровя и да я потърся.

          Коментар


          • #65
            От: Проект газ м21

            Първоначално публикуван от vasko4 Преглед на мнение
            Колеги, някой да е срещал някъде такава табелка но за ГАЗ 21, че на моята Волга липсва?
            [ATTACH=CONFIG]452746[/ATTACH]
            Ако съм разбрал правилно за коя табелка пишете, то на Волгата е вдясно в двигателния отсек и е единственото място където е набит номера на рамата. Без тази табелка може ли да се регистрира колата?

            Коментар


            • #66
              От: Проект газ м21

              Първоначално публикуван от geodj Преглед на мнение
              Ако съм разбрал правилно за коя табелка пишете, то на Волгата е вдясно в двигателния отсек и е единственото място където е набит номера на рамата. Без тази табелка може ли да се регистрира колата?
              Точно за нея говоря по различна е от снимките тази е от ява, но имам информация че ГАЗ на някои са ги махали умишлено незнам поради каква причина! А относно номера на рамата, той си е набит сериозно както си трябва на шасито при пантите на предна лява врата! Без проблем се регистрира без тази ламаринка.

              Коментар


              • #67
                От: Проект газ м21

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Имам някъде табелка за газ. Виждал съм същите на много медели. Малко е по различна от тази на снимката и е без никакви набити цифри по нея. Имам камион Газ53. Там е същата табела и понеже липсваше мислех да я набия и да я поставя. До последно карахме камиона така и го бракувахме. Така че ако си много на зор мога да се разровя и да я потърся.
                Точно такава търся !!! трябва да е празна и без набити цифри, за да мога да си сложа моите които са набити на шасито. Ако я потърсиш, ще ти бъдамного благодарен !

                Коментар


                • #68
                  От: Проект газ м21

                  Първоначално публикуван от vasko4 Преглед на мнение
                  Точно за нея говоря по различна е от снимките тази е от ява, но имам информация че ГАЗ на някои са ги махали умишлено незнам поради каква причина! А относно номера на рамата, той си е набит сериозно както си трябва на шасито при пантите на предна лява врата! Без проблем се регистрира без тази ламаринка.
                  Колега, в сериозна заблуда си. Това на пантите на предна лява врата не е номера на рамата, а на купето. Махат ги защото това на практика е регистрацията на автомобила, защото рамата я има само там.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проект газ м21

                    Първоначално публикуван от geodj Преглед на мнение
                    Колега, в сериозна заблуда си. Това на пантите на предна лява врата не е номера на рамата, а на купето. Махат ги защото това на практика е регистрацията на автомобила, защото рамата я има само там.
                    100 % съм сигурен, имам 2 волги, минал съм и два КАТ-а- Видин и София обл.,а и е факт че тези табели ги има празни без набити цифри ....отговаря на въпроса !! ще направя снимки другата седмица, че колата не е при мен.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проект газ м21

                      Не казвам, че ги няма празни. Казвам, че номера на рамата я има само на тази табела. Това над горната панта на предна лява врата не е номера на рамата. Сравни го с този номер, който ти е в регистрационния талон и ще се убедиш.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проект газ м21

                        Колеги, колата е в работилницата и се работи по изкърпването на ламарините, искам да ви покажа няколко снимки от виртуозното изпълнение на майстора.
                        детайла от снимката е направен изцяло от парче ламарина.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:124.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5377924

                        иначе където има изгнило, реже се до здраво изработва се детайла и се поставя там където е бил

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:119.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5377925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:122.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5377926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5377927

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проект газ м21

                          Днес цял ден се трудим над едно произведение на изкуствот, решихме да направим пясъкоструйна камера, в която да можем да почистваме детайлите. Все още има няколко неща да се довършат по нея, и дано да върши работа, утре ще я пробваме
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:129.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5378063Натиснете снимката за да я уголемите

Име:131.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5378064

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проект газ м21

                            Облепете стъклото с някакво прозрачно гумирано фолио, така няма да се надере от пясъка!
                            Когато се надере фолиото ... сменяйте го ... щото иначе не се вижда нищо
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проект газ м21

                              Колеги, идва ред за грундиране на купето и детайлите след песакоструя..... кажете някой добър и изпробван грунд, чета за епокси /двукомпонентен/ съшо така и за мр. цинк... споделете и вашето мнение какъв грунд да използвам

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проект газ м21

                                нека повдигнем темата, като покажа детайлите който взех днес от поцинковане. Направих бяло и жълто поцинковане точно както са били оригиналните, като някои ще се боядишат в черно след това.Първите снимки са детайлите преди пясакоструя и след това, после са поцинкованите в бяло, а на останалите снимки поцинкованите в жълто. Снимките са правени с телефон, но на живо ефекта е доста добър.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:137.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5382259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:138.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5382260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:139.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5382261Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5382262Натиснете снимката за да я уголемите

Име:141.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5382263Натиснете снимката за да я уголемите

Име:142.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5382264Натиснете снимката за да я уголемите

Име:143.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5382265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:144.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5382266

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X