Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВАЗ 21011 с леки доработки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВАЗ 21011 с леки доработки

    Колеги реших да представя моя лек автомобил ВАЗ 21011.И така-автомобилът е закупен чисто нов на 28 Юни 1979г. от дядо ми.Колата през годините е изключително пазена и до 2003г. е виждала сняг и дъжд не повече от 10-тина пъти.Тогава километражът и показваше реални 64 000км.След като взех книжка тъй да се каже дядо ми я предостави изцяло в мои ръце.Покарах я с оригиналния мотор две,три години и после реших,че трябва да го подменя с по-мощен от ВАЗ 2106.Късметът беше с мен и наистина не след дълго намерих чудесен мотор 1600 и то на смешни километри.Без да се двоумя го поставих на момента на моята машина разбира се заедно и с по-бърз диференциал.Ефектът беше повече от положителен,машината стана доста по-пъргава и буквално вече баирите ги нямаше за нищо.Колата получи и здрави стоманени джанти от БМВ-13 цола.Така си я карах до 2008г.,когато усетих че с всеки изминат ден ме влече все повече и повече движението в трудно-достъпни местности и реших да си купя Лада Нива.В момента моя ВАЗ 21011 е на 205 000км. реални километра,разбира се с оригинална боя и хромирани части и си стои перфектно съхранен в гараж на село.За в бъдеще ще кача и по-добри снимки.В момента разполагам с тези:
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Янко Желязков; 15-02-11, 13:46.

  • #2
    От: ВАЗ 21011 с леки доработки

    Наистина много запазена машина! Немалко километри съм се возил в нея като спътник на колегата, в първите години след получаването на книжки колата се тестваше многократно на междуградски гонки и мога смело да кажа, че с 1600 кубиковия мотор, не отстъпваше по нищо на повечето от западните машини от своя клас с двигатели до 1.8 литра работен обем. Добре че тези луди млади години са минали без сериозни инциденти и се насочихме към офроуда като по-безопасен и разумен начин за получаване на адреналин. Може да се каже, че тази Лада е причината и аз да погледна с друго око на тази соц. марка автомобили и впоследствие да се сдобия с Лада Нива, с която тепърва се опознаваме...

    Коментар


    • #3
      От: ВАЗ 21011 с леки доработки

      Първата....
      Единствената първа кола...

      Семейната лада 21011, след като стана на 60 к км, премина в изцяло мое владение. След около 430 - 435 000 км, които изминах с нея за разходки, като такси ( като студент се препитавах с това ), като служебна ( първата кола на фирмата ми ), автомобила започна леко да се предава - общо 500 000 км не са малко - двигателя не беше отварян още, но тенекиите си заминаваха - при все антикорозионни обработки и добра грижа...

      Чудесна кола... сантиментална тема.

      На втората снимка се вижда едно черно фолио под ключалката на багажника - това го имаха всички нови Лади, и никой нямаше обяснение, за какво е това.

      Тук дали може някой да отговори?

      Коментар


      • #4
        От: ВАЗ 21011 с леки доработки

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        На втората снимка се вижда едно черно фолио под ключалката на багажника - това го имаха всички нови Лади, и никой нямаше обяснение, за какво е това.

        Тук дали може някой да отговори?
        Моята си нямаше - и като отключвах багажника - лека-полека се издраска боята там от връзката ключове (нали ладичките имаха 1 ключ за двигателя, друг за вратите и багажника...)
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: ВАЗ 21011 с леки доработки

          Да добавя и аз малко снимки от личния ми архив на Жигулито на Янко:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Do qz.Ti4a 048.jpg
Прегледи:4
Размер:196.2 КБ
ID:5253479Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sabor na jiguli, lada i ot tam na 4umerna 017.jpg
Прегледи:5
Размер:167.2 КБ
ID:5253480Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01092007(024).jpg
Прегледи:3
Размер:159.7 КБ
ID:5253481Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Do qz.Ti4a 050.jpg
Прегледи:6
Размер:216.3 КБ
ID:5253482
          Последно редактирано от Kara Kolio; 15-02-11, 21:50.

          Коментар


          • #6
            От: ВАЗ 21011 с леки доработки

            А снимка от срещата, че даже и моята каляска я видях. Красавица е Жужи
            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

            Коментар


            • #7
              От: ВАЗ 21011 с леки доработки

              Колкото и да ми е неприятно да го кажа ще споделя,че машината си търси нов грижовен собственик.Много ми се свиди да се разделя с нея,но просто няма как.Налага се да пътувам все повече и повече и ще ми е нужен по-съвременен и икономичен автомобил.В интерес на истината имам голямо желание да си я съхраня,но взема ли трета кола вече наистина това става невъзможно.Искрено се надявам да попадне в добри ръце.

              Коментар


              • #8
                От: ВАЗ 21011 с леки доработки

                Ориентировъчна цена ?

                Коментар


                • #9
                  От: ВАЗ 21011 с леки доработки

                  Първоначално публикуван от Andro Преглед на мнение
                  Ориентировъчна цена ?
                  Имаш лично съобщение колега за да не разводняваме темата.
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 18-02-11, 01:10.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ВАЗ 21011 с леки доработки

                    Ето и още някоя снимка на машината:
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: ВАЗ 21011 с леки доработки

                      Наистина много кътана кола-личи си от пръв поглед.За 32 годишна машина е повече от запазена.Браво на собственика.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X