Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Москвич 407 Турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят Москвич 407 Турбо

    Здравей колега какво става с москвето върви ли?Има ли нови подобрения?
    Поздрави
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • От: Моят Москвич 407 Турбо

      Намерих решение на проблема,за който бях писал по-горе, но сега пък нямам време да го оправя тъй като почнах работа в София. Надявам се до седмица две да си го взема. Намерих си широколентова ламбда сонда за да го настроя вече както си му е реда. Предвидил съм и закупуване на термолента за изпускателния колектор и даунпайпа. Като има някакво развитие ще пусна снимки ))

      Коментар


      • От: Моят Москвич 407 Турбо

        Сега прочетох тази тема..браво!! просто е уникално! Поздрави!!!
        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

        Коментар


        • От: Моят Москвич 407 Турбо

          Айде да ми е честит шпера От маса време се каня да ида да го взема но все отлагах, може би защото не вярвах, че наистина може да е шпер. Аз и докато разглабях моста не вярвах де... Вчера обаче се разходих и не съжалявам. Предавателното число на главното предаване е 4.22, дисков шпер. Човека си го е ползвал по предназначение-проходимост, не за дрифтове и такива щуротии. Закупен е през далената 198-и някоя от Габрово. Някой е внесъл три това е единия...Трябва да проверя по руските форуми с какво масло се кара това чудо ;D




          Другото нещо, с което се занимавам е това




          Притискателя е от самара. То има тема по тоя въпрос ама не знам някой да се захващал.. причината да се захвана с това е че не ми се регулират палци, а и се надявам да е по твърд от москвичовия. Както се вижда болтовете пасват 1:1 трябва само да се разпробие притискателя за един от фиксаторите. С 2см някъде е по тънък от мохеровия. Трябва вече да видя как ще стане номера с вилката и лагера ама трябва или да си донеса един блок с вал и кожух от село или като сваля моя ще видя какво ще се получи. За феродов диск мисля осмаков да ползвам, ако не държи ще слагам друго феродо.

          Същевременно се хванах да правя джанти, каня се от маса време па да видим на края какво ще се получи... Купих шина 50х4мм таз седмица трябва да я сгъна и да позаварявам малко ако остане време



          Ето и една снимчица на колата от предната неделя

          Това за сега от мен... по проекта се пипа малко, но все пак се пипа. Като има развитие ще пиша Поздрави

          Коментар


          • От: Моят Москвич 407 Турбо

            Това малко ми прилича на LSD Диференциал (диференциал с ограничено приплъзване) има тема за този тип диференциали, поразгледай я, и ако е такъв - само масло с добавка за LSD иначе фрикционните дискове ще си заминат...
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • От: Моят Москвич 407 Турбо

              Малко развитие

              В събота след обед с един приятел и бащата си спретнахме едно "упражнение за луди"


              В неделя пък си свалих едни спирачки да мъча да ги присадя на дъртия...


              Дисковете и апаратите са от бус- Toyota Hiace-грубо ги мерих 225мм някъде на 19мм. Идея е да сложа бусовите главини с всичко към тях на москвичов шенкел, какво ще се получи идната събота ще разбера
              Тука реших да пробвам дали случайно няма да стане носач от 2140 на 407 мост, но след малко гледане и чудене реших че ще си преправя два 407 носача.

              Като цяло уикенд-а завърши така

              На кратко идеите за идните съботи и недели са следните:
              По мотора:
              -нови гарнитури на картера и ангренажа че тече здраво
              -маслен охладител(най накрая събрах всичко нужно)
              -друг маховик, със самаровия притискател
              -термолента по изп.колектор и даунпайпа
              -съд за картерните газове
              -още неща, които ще измисля в процеса на работа
              по окачването
              -други пружини и ресьори, друг мост заден по широк със шперца, щанга стабилизираща-чудя се дали има смисъл да правя паралелограм или един вазов панхард няма да върши добра работа...
              и разни други работи дето не ми се занимава да пиша, в движение ще споделя инфо със снимки.
              http://snimka.bg/automobiles/remont-...49305.26470711 до края са нови снимки

              Коментар


              • От: Моят Москвич 407 Турбо

                Браво,бях забелязал отдавна темата и я четох с голямо удоволствие се възхищавам на твоя начин на работа!Браво страхотен е 407-мака!
                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                Коментар


                • Re: От: Моят Москвич 407 Турбо

                  Позравявам те за резултата , но търси решение за феродовия диск -нещо по качествено та да се върже на турбината и шпера.Там не слагаи руско масло.

                  Коментар


                  • От: Моят Москвич 407 Турбо

                    Миналата седмица си купих някои неща-комплект гарнитури за навсякъде, силикон и термолента-50мм х 2мм х 10м до 1200* я дават...

                    Съботата и неделята се позанимавах-дадох разни неща на стругар да се правят, смених гарнитурите по ангренажа, не успях обаче да си купя 2 О-пръстенчета за скоростите и по таз причина ще останата за идната седмица.Без малко и картера да сложа, но нали искам датчик за темп. на маслото та и него оставих за в други ден.
                    По спирачките поработих малко-разглобих всичко, ще търся някакви лагери ако не намеря втулки ще се правят може би...Като размери на Москвич-а диска е 248мм, а на Тойотата 250мм Това са окончателните размери вече

                    М-ч:

                    Тойота:

                    За съединителя-вземах си феродовия диск тази седмица да търся алтернативно феродо тук в София, а маслото в задния мост 100% няма да е руско. Спрял съм се на един Fuchs 75W90 за LSD-та, но ще видим

                    Коментар


                    • От: Моят Москвич 407 Турбо

                      Не съм наясно с Москвичите, но като казваш носачи... не може ли да провериш дали не стават от Нива?
                      Едно от най-здравите неща в тоя автомобил - отливки, да си... мамата.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • От: Моят Москвич 407 Турбо

                        Вземах някой неща от стругаря:



                        Общо взето мотора е готов да си ходи към коша обратно. Сложих картера, зацепих ангренажа, бих му една вода на целия мотор и така. Този картер имам чувството, че е най-малоумното нещо в тая "кола" Докато го слагах имах желание да засиля целия мотор към вторични, а картера да насека с брадвата, ноооо пих една студена вода и сега се надявам да не тече... По натам може би ще се наложи само всмук. колектор да сменя с такъв от 2138, че има щуцер за серво усилвател. На картера сложих и датчик за температура на маслото, разкарах бензиновата помпа форевър... 21век карбуратори и механични горивни помпи айде стига





                        По него остана само да му наредя стартер, алтернатор, изп. колектор да му овия лентата.. общо взето такива неща. Ск. кутия и тя е готова за монтаж. Края на седмицата продължавам напред с новонаправените части

                        P.S носачите от нива няма да станат, моите ще си барна

                        Коментар


                        • От: Моят Москвич 407 Турбо

                          Мераклийска работа! Поздравления.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: Моят Москвич 407 Турбо

                            Поздравления за ентусиазма и хъса!
                            LZ1ZAH

                            Коментар


                            • От: Моят Москвич 407 Турбо

                              Отдавна не съм писал, а доста напреднах по дядо Иван
                              Карам по хронологичен ред-март месец. След мотора започнах окачването.
                              Купето вдигнах на стойки и свалих това онова



                              Тези железа отиват в склада при другите оригинални части, а на тяхно място вадя други.
                              Това е "новият" заден мост. От москвич 2140 е и е със 3см по широк от моя. Причината за монтажа е че оригиналните ми полувалове са със едър шлиц а тези за ЛСД-то със ситен. От там пък идва разлика в дължните и така. Тука се вижда, че съм заварил една конзола. На нея ще се захване Panhard Rod (лададжииска напречна), за да не ми бяга моста наляво-надясно. Ладовта щанга я скъсих с 15 см, дал съм чертежи да ми остържат нипел, за да бъде регулируема.
                              Ето конзолата и към купето:

                              тука в някаква фаза



                              След известно мерене и стругарска работа, тойотовата главина заедно с диска е монтирана на москвичовия шенкел.

                              Тази снимка е малко стара, в момента диска е прибран със 7мм назад.


                              На кратко казано-използвам лагерите от тойотата-за целта се наложи две втулки на оста да се набият за да мина от 30мм(м-ч) на 35(т-та) това за големия лагер и от 20(м-ч) на 21,5(т-та). Тук се наложи малко намаляване на оста за да може да се изработи втулка. По натам ще пусна снимка, но според мен, а и други хора не трябва да има проблем със здравината. Тялото на спирачния апарат намалихме на фреза със 7мм а шенкела със 3мм за да може да сложа преходна планка 12мм без сериозно изместване на апарата. Дал съм чертежи за изработка надявам се скоро да стане. Освен тях дадох и за планки за 2140 шарнири, за да мога да сложа цялата тази работа на моя носач(в горния ми пост се вижда разликата между двата носача). За момента обаче правя само едното колело, защото все пак има някакъв шанс нещо да не се получи. Но аз съм твърдо решен, че ще карам с вентилирани дискове отпред (телец съм все пак > )
                              Сдобих се с това нещо за малко по далечен проект, както казах 21век сме ))

                              Electronic Distributorless Ignition System 4 От форд. Надявам се това да замести прекъсвач-разпределителя в най-скоро време
                              __________
                              Април

                              Изчистих диференциала и задния мост и ги боядисах:


                              Така и така съм разпилял всичко, реших да си направи планки за 4 амортисьора отзад:

                              Нагласих и останалите части за боя:

                              Вземах си нипела за щангата и я направих:


                              Сложих й и нови тампончета да бъде всичко ок
                              Сглобих задния мост с нови смеренги, гарнитури, масла Боядисах всичко подготвено до момента:


                              Мислех да сменям ресьорите тъй като седеше малко като Ифа, но стигнах до извода че читави няма да намеря, а и при мен голяма част от тампоните отзад ги нямаше, та реших да видя като събера всичко как ще е и евентуално тогава да мисля или за други люлки или за други ресьори.
                              След като събрах моста дойде ред за монтиране на купето. Сега по празниците имах ваканцийка малко та се захванах за работа. Отзад общо взето смених всичко-нови сп. цилиндри, пружини накладките ми бяха почти нови, жила всички тампони. Тука е почти събран:


                              Вземах си и планките за новите предни носачи:



                              Попринцип исках малко отрицател напречен наклон и повечко надлъжен, но напърво време постигнах обратното , но няма проблем нали ще си раздвижвам горните носачи. За повечето надлъжен преместих долния шарнир напред, а грония ще иде назад.


                              Тука е с Москвич главина, тъй като тойотата е при стругарите за изработка на планки за апаратите.
                              Ето и новите носачи:



                              Тука в камерата за изпичане


                              Понеже поста стана малко дълъг ще продължа във втори. Надявам се да не е проблем

                              Коментар


                              • От: Моят Москвич 407 Турбо

                                След като "опекохме" носачите се разходих до донорите. Вземах си вакуум усилвателя и спирачната помпа от тойотата, както и един спирачен педал от 2140.

                                Тук искам да благодаря на колегата Ивайло Павлов http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=61472 за оказанато съдействие за монтажа на сервото и педала. Тъй като много много не мога да заварявам със телоподаващо, сметнах че не е добре да се уча на спирачките
                                Та спретнахме стойка за усилвателя и я заварихме към купето:


                                Ето и отвътре. Тука след като махнах изолацията се показаха някакви повърхностни ръжди, които на по късен етап обработих

                                След като монтирахме тези неща се заех да си заваря не толкова отговорни неща. Монтирах си масления радиатор:


                                Обработих заварките, само че май с неподходяща боя, но то там стана такава гъчканица че нищо няма да се вижда.

                                Бях си купил нови болтове и гайки за носачите и докато чакам да станат стругарските неща за горните, сглобих долните:

                                Направих си стойка за казанчето за спирачна течност:

                                Боядисах някоя друга ръжда, понакичих това онова из коша инсталациите пооправих малко:

                                Направих си стойки и за въздушния радиатор че той седеше малко на никъде...

                                Събрах си салона, само дето нещо не можах да си махна стария спирачен педал. Отложих срязването му за по късен етап като краен вариант...

                                Боядисах си на ново пружините, амортисьорите, стаб.щанга. Купих им нови тампони. Амортисьорите 4-те напълних с ЕР-90, преди бяха с М16Д.

                                Отзад е окончателно готов, стъпил на гуми:


                                Днес преди да тръгна за София го оставих така в гаража.

                                Към края на тази седмица, надявам се всичко да е наред, трябва да си взема планките за спирачните апарати, нипелите с принадлежните им части за горните носачи, другия шенкел готов преправен за главината, дал съм чертежчета за преходници за спирачните маркучи и тръби и така...
                                Това от мен за сега

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X