Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Москвич 407 Турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят Москвич 407 Турбо

    Отдавна не съм писал макар и малко има някво развитие по машината. Донаправих си генерацията вече е на ф60 до отзад преди беше до гърнето ф60 след това ф50. Този проблем вече го няма. Радиатора ми протече и се наложи замяната му с такъв от 2140. Смених си капака на ангренажа, тъй като стария беше крив и течеше от него. На новия заварих една игла и си разграфих ремъчната шайба. Сега белезите за ГМТ и центровка са на ремъчната шайба. Оригинално са на маховика, но след турбо сетъпа вече не мога да гледам със стробоскопа тъй като даунпайпа пречи. Бащата ми направи фланец за разтоварващия клапан, който ще монтирам нейде по тръбите като сложа кулера. Сдобих се с маслен радиатор от Астра ГСИ C20XE мотор, трябва да си взема само фланеца с термостата за масления филтър и да го сложа Това за сега, като има нещо ново ще пиша








    Коментар


    • От: Моят Москвич 407 Турбо

      Това гърне да не е направено от пожаро-гасител?Бих искал да чуя звука на москала с новия ауспух.Би ли направил едно видео?

      Коментар


      • От: Моят Москвич 407 Турбо

        От пожарогасител е гърнето да. През него минава надупчена тръба ф60 и има вата между тръбата и тялото. Клип при първа възможност като се прибера към Габрово

        Коментар


        • От: Моят Москвич 407 Турбо

          Странно защо само на москвета правят такива гърнета от пожарогасител. На друга кола не съм виждал. И аз правих на Москвича на стария преди много години. Като го отрезах от едната страна точно влиза вътрешната част от резонатор от Жигула. Много готин звук вади. Поздрави за ентусиазма ти.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Моят Москвич 407 Турбо

            Браво дерзай искам да го видя с кулера на шосето!
            Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

            Коментар


            • От: Моят Москвич 407 Турбо

              Кво стана с клипа? Умалях да чакам.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • От: Моят Москвич 407 Турбо



                Последно редактирано от Peppy; 28-04-11, 20:29.

                Коментар


                • От: Моят Москвич 407 Турбо

                  Браво,добра работа.

                  Коментар


                  • От: Моят Москвич 407 Турбо

                    Малко Ъп По случай рожденния ми ден Габровската Москвич дружина ми подари този кулер (малкия)

                    Радиатора е от Астра 1.7 TDS След като наложи да чакам 3 почивни дена да си купя тръби преминах към монтажа... Демонтирах старите турбо пътища

                    Сложих кулера да видя от къде ще минат новите пътища

                    След малко мерене, рязане, заваряне и боя се получи нещо такова:



                    Реших да си направя нов капак за карбуратора тъй като стария беше "сделан" набързо и грам не ме кефеше. След малко заигравка се получи нещо такова


                    Фланеца и тръбата са с дебелина 4мм
                    Направих някакъв опит да го китна ама кита беше станал почти на дърво и не ми се получи много номера

                    Тоя в дясно е стария

                    Донавързах пътищата, сложих клаксоните където си бяха в крайна сметка изглежда така:



                    В крайна сметка какво се получи-очаквах да стане малко лагав ама такова нещо няма-от таз гледна точка съм много доволен. Като стана време за тестове обаче мохера няма палене. Оказа се че със старите настройки на газта сместа му идва твърде богата и не иска да запали. След като почти завих тройника до край имаше взрив, но както се очакваше като влезя в над налягане сместа беднееше. Нагласих някакъв компромисен вариант, за да мога кротко да го закарам на село и да го заеба за известно време, за да ми поомине и за да намеря решение на проблема. Ако някои все пак има някаква идея може да сподели... Напоследък твърде много нерви ми образува та реших да си дам малко почивка
                    Това за сега от мен...

                    Коментар


                    • От: Моят Москвич 407 Турбо

                      Колега, само една "муха" да ти пусна - въздушния филтър също му трябва студен въздух. Та затова се прави термозащита от топлия въздух на двигателя, но при теб незнам къде ще намериш място.
                      Поздравления за желанието и не му се ядосвай - заварявай педала до ламарината долу

                      Коментар


                      • От: Моят Москвич 407 Турбо

                        За филтъра да-трябва да измисля от къде да му подам студен въздух. Имам идея както го изолирам от турбината и радиатора в отделна кутия само въздуховод трябва да му измисля. Също и картерните газове трябва да махна тъй като и те загряват доста сместа. За проблема с горивото си мисля че ако подам газта по друг начин не би трябвало да има проблем. Сега я подавам по традиционния начин с два щуцера в най-тясната част на карбуратора над дроселите. Мисля да пробвам с някаква плочка горе в самия капак

                        Коментар


                        • От: Моят Москвич 407 Турбо

                          Върти ми се из главата нещо за изпарител с компенсация - тия, дето отзад вместо бобина за "почерпка" и двата отвора за изравнянване на налягането, имат само един щуцер. Но не мога да се напъна да измисля къде трябва да е включен щуцера, та може и да греша.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Моят Москвич 407 Турбо

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Върти ми се из главата нещо за изпарител с компенсация - тия, дето отзад вместо бобина за "почерпка" и двата отвора за изравнянване на налягането, имат само един щуцер. Но не мога да се напъна да измисля къде трябва да е включен щуцера, та може и да греша.
                            Този щуцер именно го има на изпарителите за турбина. (точно там е щуцерът) Проблемът е, че и пружините на мембраните са с различна твърдост.
                            Някога имах HF на газ и много си играх, докато ми хареса
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Моят Москвич 407 Турбо

                              Първоначално публикуван от mzeto Преглед на мнение
                              За филтъра да-трябва да измисля от къде да му подам студен въздух. Имам идея както го изолирам от турбината и радиатора в отделна кутия само въздуховод трябва да му измисля. Също и картерните газове трябва да махна тъй като и те загряват доста сместа. За проблема с горивото си мисля че ако подам газта по друг начин не би трябвало да има проблем. Сега я подавам по традиционния начин с два щуцера в най-тясната част на карбуратора над дроселите. Мисля да пробвам с някаква плочка горе в самия капак
                              е някакъв въздухозаборник на предния капак? или ще се наруши визията на автомобила, че така не мога да преценя?
                              а картерните газове не мога да видя по снимката къде са

                              иначе и аз съм на мнение, че ти трябва изпарител за дигател с турбина.

                              Коментар


                              • От: Моят Москвич 407 Турбо

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                ...Проблемът е, че и пружините на мембраните са с различна твърдост.
                                Някога имах HF на газ и много си играх, докато ми хареса
                                Това, за съжаление, е много вярно. Иска си играчка. Но пък като се нагласи, резултата е впечатляващ
                                Иначе такива изпарители слагат масово и по колите с пълна инжекция, не са рядкост.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X