Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Москвич 407 Турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Моят Москвич 407 Турбо

    Най-добре с карбуратор за турбо. Апропо - с каква бензинова помпа си сега? При надув щатната не би трябвало да работи.
    Някога имах карбураторна lancia HF и помпата беше инжекционна.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #92
      От: Моят Москвич 407 Турбо

      Мислил съм за инжекцион-мога да го подкарам и настроя, но не си заслужава за този мотор. Средствата, които ще вложа и вървежа, който ще получа от тази гледна точка... С нормална помпа съм (махнал съм тази на 408 с чашката горе и съм сложил от Ваз) и не ми стига горивото над определено налягане. Мислил съм за карбуратор но в момента не мога да си го позволя финансово. По към лятото като се хвана на работа тогава ще го подкарам на бензин

      Коментар


      • #93
        От: Моят Москвич 407 Турбо

        След определено налягане на турбината, мембранната помпа не може да го преодолее и на практика в карбуратора не постъпва бензин. Помпа от кой да е моноинжекцион и регулируем FPR ти решават проблема, но този че карбураторът не е мислен за принудително пълнене остава. Ако намериш такъв от кола с турбо става супер.
        Не е кой знае колко заигравката, но едва ли си струва, след като си преборил работата на газ, което е и по-лесно и по-правилно
        Пак ти повтарям - преправи спирачките! Оригиналните са определено неадекватни.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #94
          От: Моят Москвич 407 Турбо

          И от мене евала колега.

          Коментар


          • #95
            От: Моят Москвич 407 Турбо

            Поздравления за автомобила ,уникалността му според мен е в турбото съчетано с това возило.
            Как се оправи с аванса ? Това на ауспоха ламбда сонда ли е ?Турбото от какъв автомобил е ?
            Случайно ли го избра или го изчислява?

            Коментар


            • #96
              От: Моят Москвич 407 Турбо

              Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
              Поздравления за автомобила ,уникалността му според мен е в турбото съчетано с това возило.
              Как се оправи с аванса ? Това на ауспоха ламбда сонда ли е ?Турбото от какъв автомобил е ?
              Случайно ли го избра или го изчислява?
              За аванса-двигателят ми е малко сгъстен и работи със стойности малко по-различни от заводските. След сгъстяването не искаше и да чуе за 15-те заводски градуса статичен аванс-искаше повече. След като си разграфих маховика го нагласих на около 30град. статичен. Така си карах докато сложих турбото-нямаше никакви проблеми вървеше прилично, гореше прилично, намаше детонации. С турбината обаче в горещо време над 100км/ч при напълно отоворен дросел и натоварване се наблюдаваха детонации. Намалих му аванса до изчезването им. Колко точно е за момента незнам тъй като не мога да бръкна със стобоскопа да видя на маховика. По натам като си преместя белезите отпред на шайбата ще разбера. На даунпайпа това е ламбда сонда да. От каква точно кола е моята турбина незнам-продавача не можа да ми каже. По номера на нея разбрах, че сходни турбини се слагат на корса 1.5тд, исузота, малки дайхацута и т.н. Не съм правил никакви изчисления за нея-такава ми изпадна таква сложих. Сегашното ми положение и базата, с която разполагам не подлежи на капризи Бууста ми идва около 2000 об. до към 4000 и нещо, което ми е екстра. За следващия проект, ако се продължи изобщо с него незнам дали си заслужава, там ще си поиграя със сметките, защото ще има по-добър резултат

              Коментар


              • #97
                От: Моят Москвич 407 Турбо

                Като стана дума за спирачки: не съм се занимавал с такъв Москвич и не знам какво точно му е предното окачване, но ако няма съществени разлики с 408/412, би трябвало да могат да се насадят стойките с главините и дискови спирачки от 2140. Има малко заигравка с тръбичките, но щом си се оправил с турбото, това въобще не може да те затрудни.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #98
                  От: Моят Москвич 407 Турбо

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Като стана дума за спирачки: не съм се занимавал с такъв Москвич и не знам какво точно му е предното окачване, но ако няма съществени разлики с 408/412, би трябвало да могат да се насадят стойките с главините и дискови спирачки от 2140. Има малко заигравка с тръбичките, но щом си се оправил с турбото, това въобще не може да те затрудни.
                  Няма много общо с 408/412. Трябва да преправят долните носачи за да се захване шарнир от 408/412 и след това цялата главина. Правен е този номер и аз ще го направя. Спирачните тръби не са проблем
                  Това е моят долен носач:

                  А така трябва да стане:

                  Завъртяха ми се и идеи да му сложа предни дискове с апаратите и отзад, но в момента нямам възможност да премеря един диск. Незнам как ще стане номера с дебита, но има доста коли, които карат с по две спирачни помпи без серво така, че не би трябвало да е проблем. Ще го измисля, а щом това стане ще уведомя

                  Коментар


                  • #99
                    От: Моят Москвич 407 Турбо

                    Браво човечеЕвалла.Красота
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: Моят Москвич 407 Турбо

                      Първоначално публикуван от mzeto Преглед на мнение
                      Няма много общо с 408/412. Трябва да преправят ...
                      Яснооо....
                      Е, признах си, че не съм в час с твоя модел
                      А мерил ли си дали няма да стане да се смени направо долния носач, с все крепежната ос към моста? Предполагам, че не става де, иначе едва ли някой ще се захване с подобно преправяне на шарнра. Просто любопитство.

                      За сервото не разбрах - нямаш място за серво или има друга причина? Ако има място - помпа от какво да е ще свърши работа. Ако няма ... е, не знам
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Моят Москвич 407 Турбо

                        A дали не е по-добре да смениш предния мост с такъв от 2140.Мисля че ставаха без много проблеми.Такъв мост на вторични при Нас върви около 60-80лв.
                        0887284106-Митко
                        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                        Коментар


                        • От: Моят Москвич 407 Турбо

                          tef4o
                          Не съм мерил дали става носач от 412 да речем на моя 407 мост. Тая някакви надежди обаче да стане. Нагласил съм железата трябва да сравня когато имам време. Що се отнася до сервото педалите ми не са висящи, а излизат от пода. Виждал съм варианти за слагане на серво от 2140 да речем, но ми харесва как става. По назад в темата бях писал за какво серво мисля.

                          dino412

                          Захващането на моста на 2140 и 407 е различно. Самите греди са различни.

                          За сега на пипам по колата, времето нещо ми убива желанието-едни снегове натрупаха, дъждове свинщини... Може да почака месец още

                          Коментар


                          • От: Моят Москвич 407 Турбо

                            Даааа верно че на 407 бомбето за пружината на гредата влиза в лонжерона на купето.При 403 май това беше избегнато.Но там и носачите са май по нов начин захванати за шенкела.
                            0887284106-Митко
                            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                            Коментар


                            • От: Моят Москвич 407 Турбо

                              Как само ме е яд,че не си пуснал тая тема преди 2 години да речем.Такъв хубав подарък щях да ти направя,но за съжаление е късно.Навремето и аз си купих от един дядо такъв москвич срезервен чисто нов двигател,и много резервни части,реставрирах го и много приятни спомени натрупах за 2 години .После го продадох,но ми останаха доста части .Всички лайсни.гривни за фаровете,тазове,брони,дръжки на вратите,предна решетка,волан,и всичко беше чисто ново със залепени етикети и Тодорживкови цени.Абе така ме е яд ,че ги раздадох,бяха само за теб щото наистина ги заслужаваш.Ще потърся из складовете на село и ако нещо е останало е твое.И продължавай с москвето,успех.

                              Коментар


                              • От: Моят Москвич 407 Турбо

                                Добар е Мохера със здраве да сиго караш ФЕН СИ.......................

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X