Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Москвич 407 Турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Моят Москвич 407 Турбо

    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
    ...
    Как е вързан изпарителя, ако може снимки.
    ...
    Ами изпарителя ми е волтран. Отрпед на капака на голямата мембрана има два отвора за атм налягане. Тях ги запуших и навих един щуцер, през който подавам налягане от турбината. Това за мембраната за ниското налягане. За високото(тя се намира зад задния капак) същтата процедура-запушвам атм. и навивам щуцер. Ето две снимки:
    отзад:

    отрпед:

    В поста за контролера на едната снимка се вижда от къде вземам налягане-за гоямата мембрана от хоризонталната тръба към карбуратора, а за малката от вертикалната, която излиза от турбото. На различни места са, защото при първия тест бях подал налягане само на голямата мембрана.Вървеше до 0.3 някъде след това започваше едно яко сецане. След малко заигравка с дрелката тръгна

    Коментар


    • #77
      От: Моят Москвич 407 Турбо

      Браво и от мен , Мирка (макар и на живо да съм ти правил евала).Имам удоволствието да познавам младежа лично,едно наистина серизоно момче с много умения и хъс.За труда и нервите по машината, той сам най-добре си знае.Резултата е адски добър и винаги, когато се возя в този 407 се радвам като малко дете,сякаш ме зарежда с нещо и слизам винаги .Няма нищо по-готино от съскащ Москвич на близо 50 години.

      Коментар


      • #78
        От: Моят Москвич 407 Турбо

        здравей колега супер е станала колата.А какъв разход ти дава на газ колата както е сега с турбото?

        Коментар


        • #79
          От: Моят Москвич 407 Турбо

          Вчера на връщане от София минах през Тетевен където се видях с колегата honda b16a2, който ми беше обещал едни чарколя за мохера. Едно от нещата беше този cooler:

          Трябва да му направя нови, по-малки казанчета и да пробвам да го натикам или зад решетката или под бронята. Кога обаче ще стане това-незнам

          evgeni22

          Разход-тука на гонките като ходих на пистата със спортния филтър и всичките гонки ми даде 22/100 газ. Максималното, което съм го свалял е 11.8 градско. В момента в студа ми дава между 12 и 14

          belov15
          Да, Насковият Москвич е това. Като наближи да идвам ще се чуем

          Коментар


          • #80
            От: Моят Москвич 407 Турбо

            А каква скорост постигаш с москвето?По -точно разликата каква е с и без турбината?
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #81
              От: Моят Москвич 407 Турбо

              Следя темата и в Москвич форума и тука и просто нямам думи.Само мога да кажа че славата на тоя Москвич се носи и из доста от руските форуми.Чест и почитания на човека направил това чудо.
              0887284106-Митко
              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

              Коментар


              • #82
                От: Моят Москвич 407 Турбо

                Браво тва и истинска работа .. евала
                аз имам 2-3 въпроса към теб но нямам право още на лични съобщения.
                Може ли да ми оставиш нещо емаил или скаип..

                Коментар


                • #83
                  От: Моят Москвич 407 Турбо

                  olito_m ми е скайпа

                  Коментар


                  • #84
                    От: Моят Москвич 407 Турбо

                    Колега отлична работа и адмираций!!! Много готина колица, с жена ми сега я гледахме и се кефихме!!!Дядо й на времето е имал такава, червено и бяло!Благодаря,че върна приятните спомени в сърцата ни..от времето, когато в София се движеха късички тролей, бе чисто и се срещаха рядко коли - предимно Москвич и Лада..тук таме Волга Нещо се отнесох във времето на 'Рицар без броня' и 'Любимец 13'...Благодаря ти!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Моят Москвич 407 Турбо

                      Колега би ли споделил с какъв карбуратор е двигателя?
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Моят Москвич 407 Турбо

                        Карбуратора е ДААЗ 2105 с вакуумната втора клапа. Моя го свалих от жигула 1300верижен (май 21011 се водеше). Втора клапа обаче съм я преправил на механична. На бензин работи до 0.3бар налягане и плавно ускорение. Малко по малко мисля по въпроса с регулатор да го подкарам на бенз ама да видим дали ще го огрее

                        Коментар


                        • #87
                          От: Моят Москвич 407 Турбо

                          Поздравления за мерака,таланта и уменията ти!
                          А мислил ли си как би искал да се развиваш професионално занапред?Повярвай ми,има нужда от хора като тебе,винаги бих помогнал с нещо относно работа в тази сфера,ако имам възможност в момента.Ей такива хора ми трябват(ни трябват на всички) да работят и всички в автомобилния бранш трябва да се стремим да ги лансираме и подпомагаме за сметка на безбройните "гайкаджии".

                          Коментар


                          • #88
                            От: Моят Москвич 407 Турбо

                            Поздравления хубавец е станал!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Моят Москвич 407 Турбо

                              zazero
                              В момента уча, мисля да изкарам образованието, защото без него не може. В свободното време човъркам по разни коли. В сервиз съм работил ваканциите, докато уча пак ще обикалям да си търся работа в тоз бранш. След завършването незнам има много време, но вероятно пак ще е в тази насока

                              Коментар


                              • #90
                                От: Моят Москвич 407 Турбо

                                Първоначално публикуван от mzeto Преглед на мнение
                                Карбуратора е ДААЗ 2105 с вакуумната втора клапа. Моя го свалих от жигула 1300верижен (май 21011 се водеше). Втора клапа обаче съм я преправил на механична. На бензин работи до 0.3бар налягане и плавно ускорение. Малко по малко мисля по въпроса с регулатор да го подкарам на бенз ама да видим дали ще го огрее
                                А мислил ли си по въпроса за замяна на карбуратора с инжекцион? Или поне карбуратор за турбо.Така настройките на мотора ще стават по-лесно и точно.
                                0887284106-Митко
                                http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                                http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X