Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Москвич 407 Турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Моят Москвич 407 Турбо

    ЕВАЛАТААААААААААААА !!!
    Лудак

    Коментар


    • #47
      От: Моят Москвич 407 Турбо

      Джантите това, което писах не е окончателно-в движение ще реша колко точно да са. Волана оригинален незнам ако изпадне може би ще си взема. Моя оригиналния обаче беше в окаяно състояние-таман беше започнал да се разтрошава и го махнах, за да се запази поне малка част от него. Към София, да имам някакви намерения да го докарам кога обаче незнам

      Коментар


      • #48
        От: Моят Москвич 407 Турбо

        Браво за куража, нека никога да не те пуска!
        VARADERO SD2

        Коментар


        • #49
          От: Моят Москвич 407 Турбо

          Браво само така ! Не знам как му се отразява турбото на този двигател на времето за малко имах Москвич 408 няколко пъти го настъпих до скорости 140 и нагоре и на третия или четвъртия път истропа биелен лагер като го отворих се оказа че всичките са пътници и има и едно спукано бутало направих му основен ремонт и го продадох просто тоя двигател не беше за мен тогава. На село още пазя някъде поне един ремонтен комплект бутала и още нещо ще ги потърся да ти ги дам.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            Re: Моят Москвич 407 Турбо

            Москвича е станал перфектно... Много ми харесва! Колко си му правил (км/ч) ?
            Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
            42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

            Коментар


            • #51
              От: Моят Москвич 407 Турбо

              Такава, дори същият цвят беше първата ми кола и наистина си я харесвах много
              Поздравления за вложения труд и постигнатия резултат.
              Това, което още като ученик и ъпгрейднах е, че направих чистачките с електромотор - с оригиналното задвижване хвърляше перата
              Между другото това май е най-читавия модел на Москвич. След него в 403 вече има се появяват съветски нововъведения. В 408 вече са много, че и материалът е друг. Спомням си например как на 407 се отвиваха гайките на U-болтовете на ресорите. След изпукване тръгваха почти на ръка. Същата манипулация при 408 беше съпроводена със скъсани резби, закръглени гайки и много мами.
              Бих ти препоръчал освен двигателя да модифицираш и спирачната система, която не е особено адекватна на времето.
              Лично на мен най-много ми късаше нервите една алуминиева вилка в основата на скоростния лост. Докато не я направих стоманена а втулките по привода за превключване от полиамид имах ядове с включването - особено на задна. От това имаше дълбока драскотина по таблото))
              Имах обаче най-хипарската кола в махалата, при това лично моя. Някой съфорумници със сигурност си я спомнят. Особено това, че нямаше спирачки, при опит за завой завиваше след малко (половин оборот хлабина на волана) и как падна кардана на слизане от Самоков
              Благодарение на Иван Грозни, обаче мога да карам всичко и не се плаша от никакви дараци.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #52
                От: Моят Москвич 407 Турбо

                "Разпилях му предницата.." - в хола върху губера. Момче ти си манияк. Продължавай в същия дух - ръкопляскам ти! Ако беше с джип,щях да накара майка ти да ти издърпа ушите малко преди да сложиш елероните.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #53
                  От: Моят Москвич 407 Турбо

                  Чест и почитания.
                  ПАВКО
                  0888802068

                  Коментар


                  • #54
                    От: Моят Москвич 407 Турбо

                    Поздравления за положените усилия по съживяването на колата-то направо си е "възкръсване"!Продължавай в същия дух-Успех!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Моят Москвич 407 Турбо

                      Днес си вземах boost controller-а. С бащата го правихме по този чертеж,

                      който пък е правен по тази снимка.



                      Съчмата е с диаметър 9мм, пружинката е с диаметър 11mm и дължина 34mm. Тези дни ще го тествам и ще споделя какъв е резултата. Целта на този контролер е повишаване налягането на турбокомпресора. Колкото по-твърда пружината толкова по-виско налягане прави компресора. За които не са запознати с тази материя контролера се свързва на пътя между актуатора на waste gate-a и изхода на студената част на турбокомпресора.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Моят Москвич 407 Турбо

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Прекрасно! 40 отговора "Браво!"
                        Натрупахте ли постове?
                        Браво и от мен!

                        Чета, гледам и нямам думи... Респект към положения труд, старание и упоритост!

                        А ... броя на постовете не ме интересува.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Моят Москвич 407 Турбо

                          Поздравления за свършената работа.
                          Някакви изчисления правил ли си за твърдостта на пружината на контролера ? Имаш ли идея при какво налягане ще отвори, и при какво налягане трябва да отвори ?
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #58
                            От: Моят Москвич 407 Турбо

                            Не съм изчислявал, може би защото нямам нужните познания все още. На мен ми трябва да отваря на 0.5атм. Как ще разбера-закачам контролера с един манометър към компресора в гаража и натягам, пускам въздух и гледам при какви налягания ще отвори

                            Коментар


                            • #59
                              От: Моят Москвич 407 Турбо

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Поздравления за свършената работа.
                              Някакви изчисления правил ли си за твърдостта на пружината на контролера ? Имаш ли идея при какво налягане ще отвори, и при какво налягане трябва да отвори ?
                              Той като гледам така ще дойде регулируем ..... не си играе момчето. Евала и от мен!

                              Ти си си готов за втория събор на самоделките бе!
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #60
                                От: Моят Москвич 407 Турбо

                                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                                Той като гледам така ще дойде регулируем ..... не си играе момчето. Евала и от мен!

                                Ти си си готов за втория събор на самоделките бе!
                                Регулируем е да. А този събор така да ме е яд че го изтървах....ще следя кога ще има пак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X