Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Москвич 407 Турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят Москвич 407 Турбо

    Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
    Ей туй,с много мощ бре!!!Дали има пипано по двигателя и изобщо оригиналния ли е?
    Забравил си колега мускала ако е на ред и в оригинал може да запали гумите,ако не счупи дифа де
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • От: Моят Москвич 407 Турбо

      Прав си колега,доказва се със този клип За да го завърти си помага леко и със ръчната,ама към средата на клипа си пали гумите!!!Абе,руска машина! http://www.vbox7.com/play:4c977d9f31
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • От: Моят Москвич 407 Турбо

        Преди няколко дни се сдобих със задни дискове за машината:



        Свалих ги от Мазда 626 mark4 мисля се води модела. 260мм са междуболтовото е като на Москвича 5х114,3 налага се само централния отвор да се бутне от 72мм на 75мм на струг за да може да легне на полувала. Ръчната е на апарата не е като на бмв, мерцедес и опел например диск-барабан. Обещали са ми едни апарати от Форд Проб при първа възможност ще ида да ги видя дали стават и евентуално да пристъпя към монтаж...

        Коментар


        • От: Моят Москвич 407 Турбо

          Онзи ден си сложих огледалца

          Коментар


          • От: Моят Москвич 407 Турбо

            Супер са, доста добре му стоят.

            Коментар


            • От: Моят Москвич 407 Турбо

              Днес вземах апарати... От от Ford Probe 2.2 turbo са. Ръчната е на тях, вземах ги със накладки, жила, маркучи всичко. Сега трябва да се мислят планки. Вчера пък му закачих най-накрая широколентова ламбда сонда- при стехиометрична смес за пропан бутан 15,5:1 моята е 10,5:1 това при 0,65 бууст-демек яко богато. Пробвах да обеднявам-без особен успех. Имах си един проблем със пад на налягането при напълно отворени дросели, след като закачих сондата разбрах защо е така-сместа ми обеднява много стига до 15,5-16:1. Пробвах различни настройки на тройника и на изпарителя, но не постигнах ефект. Имам сега едни предположения за отстраняване на проблема ще видим До тогава обаче няма да го карам на пълна газ, само на половина и без това тогава върви най-много Почти същите резултати показа и един турбо самурай с разликата, че той не обеднява при 100% отворен дросел
              Ето снимки на апаратите:

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                Ей туй,с много мощ бре!!!Дали има пипано по двигателя и изобщо оригиналния ли е?

                Колега двигателя 160+...

                Мирчо,
                поздравявал съм те лично много пъти за уменията и мерака ти. Много хубава тема е станала.

                Айде като стане компресора ще го оправим и отвън. Ще станем пак "донори"
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-08-12, 20:25.

                Коментар


                • От: Моят Москвич 407 Турбо

                  Виждам ,че потребителя скоро пак е писал...имам един въпрос към него ако не е тайна естествено.
                  Какво правиш с предверението(аванса) при boost?
                  Виждам,че делкото е нещо като вакуумно?
                  Така ли е?
                  Въобще как си се справил с него?
                  Нали е добре за мотора при boost аванса да се върне целия?
                  На Даунпайп-а така ли ми се струва или имаш ламбда сонда?
                  Нея за какво я ползваш ?


                  2 години учих в Габрово и все не оставаше време да те намеря и разпитам малко,че и аз ще правя подобна глупоост

                  Коментар


                  • От: Моят Москвич 407 Турбо

                    Предварението съм намалил до такава степен че да нямам детонации при натоварване. Делкото е вакуумно да преправил съм вакуумния реглутор с по-мека пружина. Статичното ми предварение е под 15-те заводски градуса. Малко по малко работя по фордовото запалване, но кога ще стане идея нямам...Всичко е правено само с тестове и да чукна на дърво не съм имал никакви проблеми. Това на даунпайпа е ламбда да. Закачах широколентова за настройка на сместа и тази запушва отвора.

                    Коментар


                    • От: Моят Москвич 407 Турбо

                      Ах значи ще бера ядове може би с моята.При мене се получава същото нещо,но на Голф 2ка.Точно заради делкото все още не съм я ручнал(ежедневка е).Но май и аз смело напред ще вървя.Като цяло има 2 идеи при мене: колектор и турбо от SB Мотор(дизелова 2ка,но турбото го дават до 125кс на други 1.4 бензинови),карбуратор от Рено 5(целта е да върви и на бензин) и другото е лесно(тръби и прочие все дребни работи).Защото реално ако трябва да връщам с нещо предварението на колата,цялата маневра се обезмисля,защото ако ще има електроника(да кажем 200лв за някоя втора ръка или DIY кит),като сложа датчик на коляновия вал и то отиде се невидя.Ще ме присърби да я направя и с 4 бубини от 1.8Т на VAG И тнт...Можеш ли да разясниш каква е идеята на това да сложиш по-мека пружина в делкото?Моето идея си нямам дали може да се отваря,но трябва да питам този дето ще се наема с колата ми.При мене след разни промени в двигателя(тя моята е 99% изцедена откъм атмосферка,след като сравнявам и други като моят мотор,защото е с преправен карбуратор,по-леки повдигачи,разпределителен вал от 2Е мотор(2000 кубика 115кс) и върви супер(0-100->10сек) предверението и постоянно иска да е голямо.Тоест след като сложих и вала завъртях адски много делкото на око,защото яко прекъсваше.При тебе как се държи на празен ход с толкова малко предверение?Защото май при мене ще е доста голямо и ме е страх да не счупя мотора от гледна точка,че и по моргите вече няма.....не толкова до парите,защото за под 200лв има почти цели мотори :Д

                      Коментар


                      • От: Моят Москвич 407 Турбо

                        Браво.
                        Възхитен съм от проекта.
                        Все така напред и нагоре.
                        +359 889 301 623 Явор
                        Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                        Коментар


                        • От: Моят Москвич 407 Турбо

                          @mup0: Внимавай с предварението, че тука окотихме един двигател вече, буталата са яко деформирани, едното направо се счупи.
                          Един патил човек подсказа, че е адски добра идея да има термометър на изгорелите газове, за да не се стига до такива поражения. Направил съм го, като сглобим моторчето ще кажа какво показва.
                          Някой може ли да подскаже къде все пак трябва да е предварението за пропан-бутан с турбина? Че принципа проба-грешка излиза малко нещо скъп
                          Последно редактирано от tef4o; 28-08-12, 09:44.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Моят Москвич 407 Турбо

                            Миналата събота и неделя се проведе есенната среща на Клуб <<Москвич>> България на яз.Копринка. Там чрез москвичисти получих един подарък от колегата flash_host http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=26443 който беше така добър да ми даде доста нови части за Москвич ) Евала на човека ) Благодаря ))
                            Ето няколко снимки



                            Коментар


                            • От: Моят Москвич 407 Турбо

                              Майтапа настрана но по Шипка просто няма стигане тоя дзвер с китарата едвам го гоня......а да неговорим другите как гледат като ги изпревари каската Браво Мирка.
                              Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
                              КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

                              Коментар


                              • От: Моят Москвич 407 Турбо

                                Поздравявам те за нивото и знанияата ,които си постигнал.
                                FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                                BJ42 04 1982
                                FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                                LZ 2 BHB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X