Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят Москвич 407 Турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят Москвич 407 Турбо

    Привет колега ,отдавна следя темата ,тунинговал си Москвето до неузнаваемост ,поздравления за което много добри идеи и всички реализирани отлично само да те запитам на последните снимки където си заварил планките за шарнирите така ли ще останат или ще има някаква осигуровка може и да греша ама ми се струва че рамото е доста дълго та дали ще устискат заварките
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • От: Моят Москвич 407 Турбо

      Доста труд хвърляш, браво. Ресорно окачване с панхард(напречна) щанга е грешка, така както си го направил ще ти се износват тампоните в люлките на ресорите и ограничаваш ходовете. Вместо да го стабилизираш, при всяка артикулация ще го "буташ" в ляво или дясно около оста на тампона към купето. Ресорното окачване се стабилизира по друг начин
      Ето един пример:




      Разгледай този линк има още варианти https://www.google.bg/search?q=leaf+...Aab64QSz6YWlDw

      Коментар


      • От: Моят Москвич 407 Турбо

        Били споделил някое клипче с движението на тази антика, а и с Турбото!
        Не знаех, че има Клуб Москвич България нямаше да си продавам лебеда, ноооо карай.

        Коментар


        • От: Моят Москвич 407 Турбо

          Ако ще пълниш амортесьори с гъсто масло не трябва да е диференциално, защото се загрява и влизат въздушни мехурчета в него. Сложи двигателно–синтетично.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • Re: От: Моят Москвич 407 Турбо

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            Доста труд хвърляш, браво. Ресорно окачване с панхард(напречна) щанга е грешка, така както си го направил ще ти се износват тампоните в люлките на ресорите и ограничаваш ходовете. Вместо да го стабилизираш, при всяка артикулация ще го "буташ" в ляво или дясно около оста на тампона към купето. Ресорното окачване се стабилизира по друг начин
            Ето един пример:




            Разгледай този линк има още варианти https://www.google.bg/search?q=leaf+...Aab64QSz6YWlDw
            Прощавай ,че те апострофирам обаче все пак идеята е окачването да се модифицира за по-голяма устойчивост при по-висока скорост ,от големи артиколации едва ли ще има нужда. Моето разбиране е ,че тази напречна щанга трябва да е максимално успоредна на моста (за да бута настрани по-малко) но доколкото видях на живо това е малко трудно за постигане.
            Личното ми мнение е ,че ресьорите нямат място в такива преложения. Попринцип не ги харесвам нищо ,че и аз ги използвам
            Аз карам с подобна щанга на тази която си побликувал ,тя спира огъването на ресьора (S образно) ,дава по рязко тръгване на автомобила итн. все хубави работи и Mzeto е добре запознат с нея ,но не е изпитвал нужда (както се случи при мен след качването на ресьора над моста) . Нека той сам да си каже ,но доколкото знам аз причината за поставяне на панхард е че са се осещали неконтролирани движения на моста в ляво и в дясно при определени ситуации - масово при москвичите (така съм чувал) ,идеята е да ги направи поне контролирани (малкото зло) ,такива са мойте разбирания мисля ,че и неговите ...

            Поздрави

            Коментар


            • От: Моят Москвич 407 Турбо

              Москтвето ми харесва и одавна следя темата .
              EDIS4-ката е идеално решение за турбинирана кола .Ако имаш въпроси по него питай !
              Гледам задния диф ,новата предница и наклоните които годиниш и почвам да си мисля за дрифт
              Ако ще я караш спокойно и нормално като ретро автомобил игнорирай пост 137 и 140 .Но ако ще я понапъваш и ще има пушешти гуметки обърни сериозно внимание на това което е написал Явор .
              Лудак

              Коментар


              • От: Моят Москвич 407 Турбо

                Преди време и аз се блъсках да откривам "топлата вода" единствената полза е че натрупах опит с инструментите После се научих да пускам крана с червената точка и "топлата вода" потече.

                Сега остава да ми покажете панхард на ресорно окачване и ще се съглася с вас. Иначе страничното поклащане е само и единствено от износени тампони в федер шекелите (обеците) на ресорите. За да не се износват се монтират и тези стабилизатори "leaf spring anti wrap" могат да бъдат доста видове и различни конструкции, но функцията им е не само да предотвратяват "S" образното огъване на ресора те напълно разтоварват "обеците" и те само се люлеят като по този начин не се мачкат тампоните и колата седи стабилна в завоите, няма го този ход наляво-надясно както го описвате. В същото време като подадеш тяга на колата люлките пак не са под напрежение и се осигурява по комфортна "возия" а в момента както сте ги спрегнали тези реосри само ще се износват тампоните а 'возията" ще е твърдичка, което и да е колело като попадне в дупка и ще блъска през панхарда. Или го правете на пружини и без това половината работа за тях е свършена или ме послушай.

                Не ги пиша тези неща наизуст, всичко това е свързано с проба-грешка и трошене на много пари.

                Коментар


                • От: Моят Москвич 407 Турбо

                  Яворе, Вранглер YJ и Роки не са ли ресорни с панхард?
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • От: Моят Москвич 407 Турбо

                    Панхарда дава по-голяма устойчивост на автомобила при висока скорост и завои.
                    За да не блъска трябва да е успореден на моста .
                    Ето един пример как да се направи:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:53.4 КБ
ID:5366798 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5366799 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5366800 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5366801

                    А този панхард се регулира :
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:largepnms2202a1.jpg
Прегледи:1
Размер:15.7 КБ
ID:5366802
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maier-panhard-kit.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5366846
                    Последно редактирано от Stefan Dimov; 17-04-12, 21:42. Причина: sn

                    Коментар


                    • От: Моят Москвич 407 Турбо

                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Моят Москвич 407 Турбо

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Това корвет ли е?

                        Коментар


                        • От: Моят Москвич 407 Турбо

                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Моят Москвич 407 Турбо

                            Първоначално публикуван от xpu100 Преглед на мнение
                            Това корвет ли е?
                            Не. Триумф е.
                            Корвета ползва един лист



                            А тва е Мустанг



                            Кой ше черпи ром?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Моят Москвич 407 Турбо

                              Даже ако не се лъжа на някоя от последните генерации Корвет от 90те,листовете са от някакъв композит а не стомана.Това,а също че са напречно а не надлъжно ми е по спомен от някакво авто списание от 90те.

                              Коментар


                              • От: Моят Москвич 407 Турбо

                                Композитни са поне от 1984та насам. А напречно са разположени от 1963та.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X