Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MMC Galant Σ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MMC Galant Σ

    Здравейте.Все по-често чета този форум и се учудвам колко всеобхватен е.Намерих доста полезна информация по какви ли не въпроси. Реших и тук да пусна колата си,която се превърна в хоби

    Историята и започва ,когато я вкарва японския посланник за България като личен автомобил около 1990 година.Предполагам е поддържан подобаващо през този период.Бяха ни на гости една вечер семейни приятели и стана дума,че едно мицубиши ще пътува към вторични скоро време - било тяхно и го продали на един комшия на 500 метра от нас.Започнаха да разправят каква машина е била на времето и че арматурното табло приличало на самолет Но последния и собственик я дал на шофьора си като личен автомобил.Казаха че имало проблем с мотора и така си стояла от няколко години.Още на другия ден отидохме с баща ми и я видяхме забита в купчина чакъл с разбит прозорец и една резервна и 3 спукани гуми.Беше тъмно и не успяхме да я огледаме ,но си личеше че е била машина от класа,приличаше на кадилак огромна ! До последно не вярвах че е нещо японско Изтеглихме я до един комшия с гараж и отвориха мотора с баща ми.Оказа се че са я карали до последно без масло в двигателя и коляновия вал е надран.Решихме да я правим,въпреки че нямахме средства и сменихме само най-належащото + шлайф на вала.Измихме я и я подкарахме.Страхотна возия за 25 годишна кола! Проблема беше че гореше като Зил - 25-30 /100 бензин Гореше си и масло.Карахме я така 6-7 месеца ,докато не решихме че няма на къде и трябва да се прави основно.Останахме без кола ,но нямаше как да се кара повече така.И това от 2008_ма до ден днешен.Егаси ремонта Колата остана за мен (баща ми си взе Мареа,все пак трябва една нормална кола ,на която да разчиташ).

    Ето малко инфо за колата:
    Mitsubishi Galant Σ 1985

    N:е15а-0606722
    model:e-e15a trhg


    Мотор: Sirius G63B 4 цилиндъра,2000 кубика карбуратор Mikuni Electro Jet.
    Автоматична 4 степенна кутия с over drive.Климатроник, 4 ел.стъкла, ел.огледала,4 дискови спирачки,плюшен салон,врати без рамки на прозорците.

    Ето няколко снимки как изглеждаше като я довлачихме до нас

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5908588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5908586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5908587
    Последно редактирано от Димо; 06-12-10, 12:00.
    https://www.facebook.com/JDMClassicsBG

  • #2
    От: MMC Galant Σ

    Ето малко видео което намерих за колата:






    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mitsubishisapporo83891.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5232834

    Скоро и снимки от ремонта...
    https://www.facebook.com/JDMClassicsBG

    Коментар


    • #3
      От: MMC Galant Σ

      От 94 до 98г карах такъв ГАЛАНТ, невероятна кола, със същия мотор беше, но с ръчна кутия.С лекота вървеше с 180-190км. Успех с ремонта и не се отказвай.
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #4
        От: MMC Galant Σ

        Благодаря колега! Единствено ме спира карбуратора да я подкарам отново... Единия горивен жигльор е счупен ,както и вакуумите,но тях ги оправихме... Кофтито е че този жигльор е здраво набит и не може да се смени... та търся карбуратор ,такъв или подобен,може и от обикновенния галант ,би трябвало да пасне.Приемам всякакви идеи и съвети. Намерих такъв карб в ибей ,но нямам пейпал сметка и не мога да си го поръчам,...колега от бмв форума обеща да помогне,но явно е доста зает и няма никакъв отговор...та ако някой може да помогне ...Благодаря! скоро и снимки от ремонта...

        http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...61340348923022
        https://www.facebook.com/JDMClassicsBG

        Коментар


        • #5
          От: MMC Galant Σ

          Относно пазаруването от еbay, можеш да го поръчаш през някоя от фирмите посредници които се занимават с това. Взимат комисионна 10% от цената на това което поръчваш, в твоя случай 9$, което мисля е поносимо.

          Коментар


          • #6
            От: MMC Galant Σ

            Колега аз мога да ти помогна с поръчката от ebay. Покрай моите коли проекти пазарувам предимно от там .
            Лично аз те съветвам да изчакаш празниците, че по това време на годината поръчките са супер бавни и е много изнервящо...недай си боже да се загуби по пътя.
            Инъче виждам, че си от Варна, можем лесно да се намерим .

            Коментар


            • #7
              От: MMC Galant Σ

              Добре е колега, стегни я не се отказвай.

              Коментар


              • #8
                От: MMC Galant Σ

                Имам карбуратор от Галант 1.6 заедно с кутията и филтъра. Сашо 0878800847.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: MMC Galant Σ

                  Видях едно изоставено Mitsubishi във Варна, но не съм сигурен дали е модел като товоя. Намира се на ул. "Перла" - това е Западна промишлена зона. Влизаш от ул. "Обиколна" (от ул. "Девня" - към Метро) и 100 - 200m след офиса на Еконт, пак отляво, е въпросната кола, на цвят бяла...

                  Коментар


                  • #10
                    От: MMC Galant Σ

                    Благодаря за инфото ,ще погледна като се поосвободя тия дни...То че не е модел като тоя е ясно...в България тази е единствената,а в чужбина също е изключително рядък модел,но от обикновенния галант стават доста части по мотора главно и някои неща от интериора...Иначе ламарините не стават както и прозорците.Но на мен само карбуратор ми трябва за сега главно.
                    https://www.facebook.com/JDMClassicsBG

                    Коментар


                    • #11
                      От: MMC Galant Σ

                      Аз вероятно съм мернал обикновен Galant. Такива поне имаше не малко до края на 90-те. А в Русе имаше Sapporo, но пак говорим за 90-те.

                      Коментар


                      • #12
                        От: MMC Galant Σ

                        Въпросния бял Галант е турбо версията на колата на колегата. (200 к.с.) Тоест освен прозорците и ламарините ще станат също така и всички части по двигателя + активното окачване, ако е налице и все още работи... Колата е Mitsubishi Sigma Turbo, изпълнение Royal, за другото трябва да се намери собственика и да се говори с него. Дано съм бил полезен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: MMC Galant Σ

                          Какво говориш колега? Същото мицубиши външно като моето ? С 200 коня мотор? да не е като това:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:152073455_full.jpg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:5253797Натиснете снимката за да я уголемите

Име:152073657_full.jpg
Прегледи:1
Размер:40.4 КБ
ID:5253795
                          Прикачени файлове
                          https://www.facebook.com/JDMClassicsBG

                          Коментар


                          • #14
                            От: MMC Galant Σ

                            Първоначално публикуван от didotooo Преглед на мнение
                            Какво говориш колега? Същото мицубиши външно като моето ? С 200 коня мотор? ...
                            Да колега, абсолютно сигурен съм каква е колата. Разбирам от стари Мицубишита все пак (аз съм steam от форума на Mitsubishi)

                            Извинявам се за закъснелия отговор, писах още преди две седмици но явно нещо се е объркало...

                            Коментар


                            • #15
                              От: MMC Galant Σ

                              Колега какво стана до къде стигна? Намери ли карбуратор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X