Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

    Автомобил "Форд" на един век ще участва в предстоящия ретропарад в Бургас.
    Той се организира на 10-ти юли. Инициатори на проявата са от автомото клуб "Ретро". От там съобщиха, че ретроавтомобилите ще могат да бъдат разгледани в съботния ден от 10 часа пред Пантеона в Морската градина.
    "Форд"-ът, който ще участва в проявата, е един от най-старите автомобили. Произведен е през 1910-та година и е внесен от САЩ. Колата е собственост на помориец, чиято предишна гордост бе "Джаует" от 1925-та година.
    Организаторите съобщават, че е вероятно и руски олигарх, който има имоти по Черноморието ни, да участва в ретропарада с уникален "Мерцедес Пулман" от 60-те години на миналия век.
    Автомобилът е бил предпочитан от правителствените служби за охрана заради добрата си защита и лукс.
    Очаква се в ретропарада в Бургас да участват повече от 80 стари автомобили. След награждаването в следобедните часове в събота колите ще направят почетна обиколка в морския град.
    Let there be Rock!
    Opel Rekord C Coupe 1971
    Opel Rekord D Coupe 1975

  • #2
    От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

    Доста ми е далеко да дойда.
    Надявам се,че в тази тема ще има,снимки и клипове.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

      На мен не ми е далеч, смятам да не пропусна гледката и плажа, какво са някакви ми ти 4 часа път в петък през нощта и после 2 дни кеф!

      Коментар


      • #4
        От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

        За снимки и информация по класирането, разчитайте на мен.Музикалното оформление също ще е на моите плещи, така че стягайте се
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

          Ще има ли някакви чакове по бензиностанций из града да направим няколко лъча в целия град към Пантеона в 10 часа?
          Миналата година случайно се засякох с варненската група на входа на Бургас и беше доста интересно...

          Коментар


          • #6
            От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

            За съжаление няма организирани срещи, ако се уговориш с някой лично може да се съберете.
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

              Малко организационни подробности за парада:
              В 10.00 часа участниците ще се съберат при Пантеона в Морската градина.
              В 14.00 часа там ще бъдат раздадени награди в няколко категории.
              От Пантеона в 15.00 часа ще започне и шествието, което ще премине по: бул. “Димитър Димов” - бул. “Булаир” - ул. “Цар Петър” - ул. “Христо Ботев” - ул. “Сан Стефано” - ул. “Константин Величков” - бул. “Димитър Димов” - кв. Сарафово, х-л “Атлантис”.
              Автомобилите са разделени в няколко категории: 1910 – 1920 г., след това през 10 години до 1980 г.
              Организатори на атрактивното събитие са Община Бургас и Сдружение Бургаски авто-мото клуб „Ретро”.
              Очаква се големите купи в две от категориите да бъдат връчени от ст. треньора на ПСФК „Черноморец - Бургас” – Красимир Балъков, и от изпълнителния директор на клуба Фреди Бобич.
              Регионалният директор на ФОРД МОТО ПФОЕ ще връчи купа на „Форд”.
              Най-младият участник е на 5 месеца и ще язди BMW C 3000.
              Let there be Rock!
              Opel Rekord C Coupe 1971
              Opel Rekord D Coupe 1975

              Коментар


              • #8
                От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

                Бях там и видях.......

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2777.JPG
Прегледи:1
Размер:272.2 КБ
ID:5192604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_26773.JPG
Прегледи:1
Размер:264.6 КБ
ID:5192605Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_27851.JPG
Прегледи:1
Размер:263.0 КБ
ID:5192603

                И още ... http://picasaweb.google.bg/mistralbeige/2010#

                Коментар


                • #9
                  От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

                  Прекрасни снимки,на още по-прекрасни автомобили!Благодаря.
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

                    И аз да ви почерпя с малко снимки
                    http://vwbeetle.snimka.bg/super-expe...as-2010.516778

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

                      Ето малко снимки на един колега от Рено клуб http://spbutters.snimka.bg/automobil...65947.19571798
                      Малко ме дразнят понякога тези клубове с ретро парадите като предварително си определят на кого да раздават наградите! Един приятел с едно Рено 4 ми се оплака, че като отишал там с тази новина са го били посрещнали да не очаква награда точно заради разпределянето. То звучи като някаква корупция както е случая със Спасовден!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

                        http://vwbeetle.snimka.bg/super-expe...as-2010.516778
                        Беше невероятно...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

                          Добро утро и от мен
                          Вчера сутринта обяче, не ми беше до смях.Алармата на телефона ме събуди в 8.00 и чувах как капките дъжд се удрят в прозореца.Бях заспал с надеждата, времето да се оправи но уви...Все пак докато се оправя и сваля апаратурата в буса, дъжда почти спря, само леко росеше.Пристигнах на Пантеона и започнахме разстановката.



                          ...разпъване на чадъри, посрещане на нетърпеливи участници, настаняване...





                          Ето го и подвижния "офис" за записване на участниците, по план и аз трябваше да съм под чадърите, но времето беше толкова намръщено че предпочетох да сложа апаратурата в буса.Та ако се наложи, само затварям вратите и съм спокоен





                          Гума до гума, Форд Мустанг и Додж Чарджър, какво повече му трябва на човек, може би един Додж Чаланджер



                          Тази година имаше силно моторджийско присъствие.



                          Ето и поредни снимки на всички участници, или почти всички.Навалицата беше голяма и беше доста трудно снимането.






















                          Последните две години забелязвам тенденцията много такива Мерцедеси да посещават ретро паради, честно казано за мен това не е атрактивно ретро, но явно въпрос на вкус.

















                          Стабилно соц-присъствие от няколко Волги, Москвичи, Варшави и една жигула в перфектно състояние.













                          Много мотоциклетни красоти















                          Край на 1-ва част.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

                            Начало на 2-ра част.

                            Започвам с една истинска Офф-роуд класика Jeep Willys 1960г.







                            Ето го и щастливия собственик, който сподели че "дядото" е уникално проходим и с изненадващо мека возия.Естествено седнах да видя как ми пасва на размери и какво да ви кажа, определено спартанска военна машина.Аз съм 183 см. и мястото межу предната седалка и волана не ми е комфортно, отделно седалката е хваната с болтове и не може да се регулира напред-назад.Под седалката е резервоара, който допълнително намаля пространството за краката, но това е положението с тези машини












                            Хайде Стояне, кога ще караме твоята







                            Хот-Род по Хасковски






                            Още оффроуд конкуренция


































                            Много лачена жигулка






















                            Зарчета на огледалото, това е класика










                            Последен парад за Чайката.Дойде време и тя да влезе в бокса за освежаване и боядисване.






                            Чарджъра е ново попълнение в бургаския ретро клуб.Миналата година беше внесен от Германия и цяла зима беше в бокса.Ето го с новата боя, джанти и др. екстри





                            Много красив Пакард с огромен двигател V8









                            Край на 2-ра част.
                            Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 11-07-10, 03:54.
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ретро Парад Бургас - 10 юли 2010 г.

                              Начало на 3-та част.

                              Ето и гвоздея на тазгодишния парад, за първи път след реставриране се показва този Форд от 1919г.Внесен е от Амрика в доста лошо състояние.Обръщан, начупени колела, двигател за основен ремонт, скъсана тапицерия и т.н.


                              Естествено, паленето е с манивела.Двигателя е отремонтиран перфектно, само с половин оборот на манивелата автомобилът запали.

                              Карбидните фарове и резервоара за газта.








                              След това лирично отклонение да продължим с наследниците на този "дядо"





























                              Шампанското между седалките а чашите в корите на задните врати










                              Хипи бус Т-2



                              Двигателя е над 100 к.с.Пълен основен ремонт, нови глави, големи клапани, спортен разпределителен вал, двойни карбуратори Вебер, ковани бутала, спортна маслена помпа и др. екстри



                              Малко купи









                              Не всички снимки са с качеството, което ми се иска, но и на това съм доволен.Времето беше много мрачно, само няколко пъти се показа слънцето и то си личи от кадрите.За наша радост заваля по-късно след като приключихме мероприятието и всичко завърши успешно.Следващото мероприятие на клуба ще е в началото на септември в Созопол.Ето и видео от потеглянето на участниците за парадното шествие из града:

                              http://www.youtube.com/watch?v=wPFHj4PF90M
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X