Обява

Свий
Няма добавени обяви.

7-ма национална БМВ Е30 сбирка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

    Време е за седмата! - https://www.facebook.com/events/535394897267079/

  • #2
    От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

    БМВ съм виждал, но какво е Е30?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      БМВ съм виждал, но какво е Е30?

      Бъзикаш ли се? Това е най-култовия модел от трета серия на БМВ. Две трети от нашенските дрифтъри са с него.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:282.5 КБ
ID:5821172
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

        Е30 е вътрешно заводския индекс на Bmw 3er (3 series) произвеждан между 1982-1994. А буквата Е е съкращение от Entwicklung в превод развитие.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

          А ето го и моето конкретноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0062.JPG
Прегледи:1
Размер:213.5 КБ
ID:5821182

          Коментар


          • #6
            От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

            А някога имах аз..... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19fcc4c31c6b439b.jpg
Прегледи:1
Размер:699.2 КБ
ID:5821183 еххххх спомени...Много здраве на Камен,ако не ми остане време да дойда.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

              Браво, радост за очите! От моите първото беше с двоен стоп а второто с троен. И двете бяха 320 с редовите 6-ци.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

                Е-30 324д,неубиваем автомобил.Имах го за около седем години 1500000км,още ме е яд,че го продадох.86-ти набор със двойният стоп.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

                  Не се бъзикам, просто всички ми изглеждат почти еднакви, а хората говорят за някакви Е-та (ясно е че не са консерванти). Хич не разбирам от марката, нито съм фен, но ми е минавало през ума да си купя от любопитство да видя какво толкова им харесват хората.
                  Да разбирам ли, че Е30 е модел и си няма име, само буква и номер?
                  Другите цифри за двигателя ли поясняват, примерно триста и нещо ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

                    Е-30 е модела на купето,задължително надписа на капака от зад започва със цифра три( Е-36,Е-46 и т.н) и след това е кубатурата на мотора.Примерно 316,320 и т.н.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

                      E30 e е генерация на 3 серия BMW.
                      Примерно както е W201 / W124 и W140 на Mercedes.

                      Аз не съм фен на BMW но точно в тези години а именно Е30, E34 и особено E32/ Е38 ( 3, 5 и съответно 7 серия) не са нещо на което гледам като просто на хардуер.





                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Не се бъзикам, просто всички ми изглеждат почти еднакви, а хората говорят за някакви Е-та (ясно е че не са консерванти). Хич не разбирам от марката, нито съм фен, но ми е минавало през ума да си купя от любопитство да видя какво толкова им харесват хората.
                        Да разбирам ли, че Е30 е модел и си няма име, само буква и номер?
                        Другите цифри за двигателя ли поясняват, примерно триста и нещо ?
                        Примерно 318i E30, модела е 3та серия (3ката) мотора е 18ката (1.8 ), а Е30 е вътрешно заводския индекс на модела. Има и 318i в модели Е36, Е46, Е90, това е модела на колата. Е30 или Е36 и тн е като примерно XJ или KJ при cherokee.
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • #13
                          От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

                          Ясно, няма оправия хем е тройка, хем е 46 или 90 . , Така или иначе няма да си купя скоро, има японски за доизносване .
                          Защо занимават хората с вътрешнозаводските им проблеми, да си ги кръстят с човешки имена ( Ханс, Юрген, Хасан ... )
                          Както и да е , темата ме ограмоти до някаква степен, гледам първата цифра и знам дали е тройка или нещо друго, останалите цифри са кубици !
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

                            Точно така първата цифра е серията 3,5,6,7 както при мерцедес C, E, S, CL са класите, а втората цифра е двигателя 20 =2.0, 25=2.5,а буквата накрая i = бензинова, tds, d = дизелова. А в случая Е30, това Е30 е станало нарицателно за името на модела, а всъщност модела си е 3та серия.
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • #15
                              От: 7-ма национална БМВ Е30 сбирка

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              Защо занимават хората с вътрешнозаводските им проблеми, да си ги кръстят с човешки имена ( Ханс, Юрген, Хасан ... ) !
                              Ами защото например 318 е тройка с 1.8 мотор, ясно.

                              Обаче тройката като серия се прави сигурно от ‘70 години до сега, има не знам колко генерации серията но 318 от ‘80 e различна от 318 произведена през 2000г.
                              Виж като се каже Е30 318 вече става по-ясено за какво се приказва.
                              Както казах - не съм фен та не ги знам всичките генерации и заводски абревиатури.
                              Само тези, които ми харесват.

                              А и Мерцедес не са лесни...
                              На тях, особено в последните 10 години направо им свърши азбуката!
                              Първо бяха C E и S класа основно. След това цифрите за кубатура.
                              После решихме, че народа има нужда от още букви от азбуката и се започна от А до R класи.
                              И за да е още по-ясно може да има комбинация с още 2 букви.
                              Та имаме CLS, SLR и още десетки такива.
                              Финално и цифрите вече не са показател за обем, примерно 63 не означава 6,3литра.

                              Вече май няма особено значение какво пише.
                              Е, освен ако не пише SLR!

                              И почти спря да има значка ако има AMG накрая.
                              В Али-то това е най-евтиният тунинг.
                              Но подозирам, че и с ем- ката е същото.
                              Аз също ще правя тунинг от пещерата, обаче ще търся да пише OMG [emoji1787]






                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X