Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Събор на старите полски автомобили - Скравена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Събор на старите полски автомобили - Скравена

    Уважаеми колеги,
    На 27-28.07.2019 г. в с. Скравена до Ботевград аз и колегата Драгомир Даков (drago52) от Ботевградския ретро клуб организираме събор на старите полски автомобили - Варшава, Жук, Ниса, Полски Фиат 125п и 126п.
    Планираме старт на площада в Скравена от 11:00. Ще посетим паметника - костница на Ботевите четници. В ранния следобед ще направим автопоход до крепостта "Боженишки Урвич" в Балкана. Пътят е много живописен и слабо натоварен.
    Ще се разположим в почивната станция до крепостта "Боженишки Урвич". Място за колите има достатъчно, а крепостта си заслужава да се види. Планираме вечеря и нощувка в станцията. Мястото е проверено от ретро парада в Ботевград - условията, цените и кухнята са много добри.
    Всички любители на старата полска техника са добре дошли!
    За информация и резервации - тук в темата, или:
    Драго - 0897-532-946
    Момчил - 0884-970-003

  • #2
    От: Събор на старите полски автомобили - Скравена

    Оранжево небето, оранжево морето!

    Коментар


    • #3
      От: Събор на старите полски автомобили - Скравена

      Успех и ще чакаме снимки / като не мога да дойда /
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Събор на старите полски автомобили - Скравена

        Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
        Оранжево небето, оранжево морето!
        До тия фиатки липсва само един полонез в тоя цвят!Авто историята е велико нещо!Страхотна инициатива!Ако мога съм там поне на оглед парада!В 11се тръгвате значи ,преди това ще е интересно!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Събор на старите полски автомобили - Скравена

          В 11 там се събираме. Правим си го да е спокойно и който има да пътува, да дойде спокойно без да бърза. Аз примерно докато взема Варшавата, после и Нисата и да се пусна по Хемус - ето ти ги час и половина. В Скравена ще има официална част - хората са много гостоприемни, ще ни отворят и Паметника - костница на Ботевите четници. По някое време - ще го решим на място, тръгваме за Боженица. Пътят там е много живописен, през Балкана. Крепостта е също много интересна - задържала се е до 1408г в наши ръце, което я прави последната българска крепост, паднала под турско робство. Както и повечето средновековни крепости, и тази е на стръмен и непристъпен връх. Е, сега има хубава пътека от станцията и се стига за 15 минути. Станцията си е супер, последно се събирахме преди два месеца на банкет там - готвят вкусно и цените са народни. Басейнът не знам дали ще работи, ама аз не мисля да се мокря. Ще заложа на бирите на сянка.

          Коментар


          • #6
            От: Събор на старите полски автомобили - Скравена

            Демек, който не може по-рано или не му се бърза, може да довтаса направо на Боженица.

            Към колко се очаква да сте там ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Събор на старите полски автомобили - Скравена

              Нямаме никакви твърди ограничения. Предполагам сме горе към 15 часа

              Коментар


              • #8
                От: Събор на старите полски автомобили - Скравена

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Демек, който не може по-рано или не му се бърза, може да довтаса направо на Боженица.

                Към колко се очаква да сте там ?
                Да не си взел полски "автомобил"?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: Събор на старите полски автомобили - Скравена

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Да не си взел полски "автомобил"?
                  Е, като не съм актьор, да не ходя на театър ли ?!

                  Както съм споделил и в профила, интересувам се детайлно от абсолютно всичко без мъже и наркотици.

                  ... ъъъ, и от пенделоджендъри, че май вече това трябва да се пояснява !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Събор на старите полски автомобили - Скравена

                    Направихме си кефа и ние!
                    Аз, дето съм организатор, много не върви да коментирам, ама ни се получи прилично. В Скравена Драго организира програма - много благодаря на всички и най-вече на кмета, който много помогна. Поднесохме цветя на костницата на Ботевите четници.

                    Варшавите изпълзяха от леговищата си. Предвид колко малко коли от марката останаха неизнесени за Полша...


                    Това е първо изкарване на дълъг път за моята Варшава от близо две години. Закара ме и ме върна с кеф.


                    Драго от Скравена, който реално организира нещата на място и неговата 223.


                    Нисата бодро издържа на пътешествието. Много благодаря на Иво Баджов от списание "Ретро класик", който докара полския микробус до Скравена.


                    Най-старият участник беше Варшава 201 на Жоро Сарандалиев. ТОй нави над 500 безаварийни километра в двете посоки с кола от 1963г.


                    Миро имаше премеждие с Полския Фиат. Успяхме да го излекуваме, обаче.


                    Имаше и 126П, ама нямам снимка.

                    инж. Слави Боев от Ботевград дойде с неговата Волга 24-10.


                    Стефан и баща му бяха с този ранен 408 с цялата предна седалка.


                    Иван и жена му дойдоха с Лада 1600.


                    Имаше и още варшаваджии с неполски автомобили. А дано догодина и Стоян и Митко завършат реставрациите.

                    Иво кара Ниса:


                    На Боженишки Урвич си изкарахме фантастично. Аз пък на 28-ми бях и рожденик. Колегите се бяха сетили и ме изненадаха с торта и много интересни тематични подаръци.
                    Мини банкета беше на високо ниво. Да не си помисли, че сме яли само торта и сме пили лимонада и изворна вода. Откарахме до ранна утрин в разговори за стара техника и историята на българското производство. Слави и Драго са работили дълги години в Чавдар - Ботевград и за пореден път разказаха неща, които не знаех.

                    Техниката издържа с чест пътешествието.
                    За мен беше истинско удоволствие сутринта да слушам басовото боботене на древните двигатели. Е, и миризмата на недоизгорял бензин си е точно в реда на нещата.



                    Пътят от Новачене до Боженица е идеален за стара техника


                    Сега ни се върти идея есента пак да се съберем!
                    Тоя път доста Фиати си останаха по гаражите. Драго не успя да сложи новите седалки и да изкара и Жука.
                    Аз поне много се накефих.
                    Ако имаме пропуски, молим да бъдем извинени - все пак ни е за първи път.
                    Последно редактирано от m_g; 30-07-19, 10:34.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X