Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

    Чудех се къде да пусна темата и в крайна сметка прецених, че тук ще е най-подходящо, поради голямата концентрация старинни автомобили в този подфорум.

    Преди няколко месеца мой личен приятел - г-н Маргарит Карабуров, който е запознат със страстта ми към съветските/руските автомобили от самото й начало, ми гласува доверие и постави задачата да напиша статия за разните авторски преработки, базирани на легендарната Волга 21. Г-н Карабуров е управител на едиственото списание за ретро автомобили у нас - "Автокласика & Мотоциклети" и материала беше публикуван там. Ползвах снимки, които разбира се, изобилстват на моя компютър. Самата статия трябваше да покаже моето доста по-негативно отношение към тунинга изобщо, но все едно според мен се получи добре. Текстът почти не беше променен от редактора, но за сметка на това получих лека забележка - според него стилът ми бил много тежък, спрямо стабилната ми възраст от невероятните 18 години.
    В този ред на мисли допуснахме малка грешка - полетът на космонавт №1 - Юрий Гагарин, се е състоял на 12 април 1961, а не както е написано там - 3 март 1960. Действително на тази дата Гагарин е зачислен в групата на космонавтите от главнокомандващия на ВВС Вершинин. От там на практика дойде и объркването, което явно и редактора не е забелязал.



    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

  • #2
    До: Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

    Хубава е статийката. Браво!


    П.П. И влизай в Кръчмата!

    Коментар


    • #3
      До: Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

      От много време ми текат лигите по черното купе. Страхотно попадение.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        До: Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

        Прекрасна статия! Браво Стояне!
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          До: Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

          В тази връзка - Волга са били доста на почит в Белгия и Холандия през 60те години. Правени са разни местни дизел варианти, които са мечтата на колекционера.

          Ето едно сайтче със следващия модел:

          http://m24d.pixtura.net/
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

            Да и в тази връзка един прецедент - СССР е единствената страна, която е изкарвала на експорт по-качествената си стока.

            Волгите за Белгия и Холандия са били с повече хром, а някои от тях са имали вграден радиограмофон. Дизелът, за който говориш, е английския "Перкинс" с обем 1620 куб. см., монтиран през периода 1960-1962 г. Белгийците си избират този двигател заради икономичността му, но както се подразбира, това действие е било доста неадекватно - 43-те конски сили на "Перкинс"-а не са способни да движат нормално тежката Волга. След 1962-ра г. започва монтажа на значително по-мощният 2286 см3 "Rover". Общо взето тази модификация е в разрез с по-горното правило за СССР (за щастие на населението).

            Волгите за Англия, Австралия и ЮАР пък - с десен волан и скоростен лост поставен на пода (оригинално на ГАЗ 21 той се намира на кормилната колона).
            Последно редактирано от м20_маниак; 08-04-09, 17:57.
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • #7
              До: Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

              Браво!Пожелавам ти да създадеш рубрика тук.Аз ще ти стана фен!
              Аз съм толерантен!

              Коментар


              • #8
                До: Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

                Стояне а в кой брой на Автокласика е публикувана тази статия? Да не би да е в мартенския брой с Дофинката на Бабачев!
                Последно редактирано от zhivko88; 09-04-09, 00:16.

                Коментар


                • #9
                  До: Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

                  Живко, статията е декемврийският брой (62), с Пежо 204, собственост на Евгени Ангелов.
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Соцлегенди: Волга ГАЗ 21

                    Още малко снимки на тунингованата и една на донора
                    Прикачени файлове
                    [IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]TLC LJ70 - първата любов

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X