Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да възстановим някое возило от Военния музей?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

    Втори подобен кандидат. Пак Мерцедес, но този е с метална кабина. Излъскване, позакърпване - също добър кандидат.
    Прикачени файлове
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #47
      От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

      И ето го фаворитът - това е моето предложение. Смятам, че това е подходящото возило, което да възстановим!

      Командирска кола Хорх. Сравнително малки габарити, за разлика от камионите и влекачите. Ще се манипулира много по-лесно. Има само ламаринена предница, която е в много добро състояние. има едни дървени рамки, които трябва да се направят наново, шасито да се изчисти и боядиса, мостове и т.н.... Назад беше с дървена карусерия, която е най-лесна за направа.

      Общо взето, вижда ми се като напълно възможен и реален проект. Нещо не голямо, без прекалени щети - смятам, че ще се справим с това нещо! Ето го:
      Прикачени файлове
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • #48
        От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

        Ами, това са пациентите! Одобрявате ли Хорха? Или някой камиион? Ако имате предложения, кажете ги, пък като се спрем на окончателен вариант - ще замоля за компанията на още един или двама души, за авторитет - и да отиваме да преговаряме с управата!
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #49
          От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

          Ами точни са ти предложенията, но не трябва ли да се започне с по-изстрадалите машини, че бави ли се реставрирането им във времето се съсипват страшно много. Все пак се произнасяйте вие, които имате опит с тази работа, аз нито съм реставрирал нито мога да кажа как става това.
          Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
          MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

          Коментар


          • #50
            От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

            Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
            Ами, това са пациентите! Одобрявате ли Хорха?...
            Да, ама имаш ли идея (снимки) как изглежда оргинално, т.е. какъв труд ни чака (може и за другите)
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #51
              От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

              Ами тогава да изберем няколко кандидата и да намерим снимки и каквото можем, за да го направим дори с оригиналните цветове. Колкото по-реалистично стане толкова по-хубаво ще бъде.
              Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
              MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

              Коментар


              • #52
                От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                Horch Kfz 15
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:horch_mbannerman4.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5275217
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:horch_mbannerman3.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5275218
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3862170885_41b83e3420.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5275219
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AC72258.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5275220
                Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                Коментар


                • #53
                  От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                  Това е фабричният вид на машината. И в нашата армия е имало такива, с 4 врати. Но конкретно музейният екземпляр е бил нещо модифициран, отзад беше с някаква дървена конструкция. За съжаление, виждал съм я само като купчина дървен гнилоч, не знам дали е било радио-кабина, фургонче за работилница, открита карусерия или нещо друго. Подобни модификации са били правени често у нас, но важното е да се разбере точно това какво е било - в момента се опитвам да установя точно това.
                  Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                    А в крайна сметка какво ще се цели - само външно възстановяване или напълно работеща кола!?
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #55
                      От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                      До колкото знам, в музея има и камион ЗИС-150, на който е базиран ЗИЛ-157. Не е ли по - удачен вариант да се започне от нещо такова, по - разпространено, с повече взаимозаменяеми части?

                      В този клип с машини от музея на 00:05 секунда е ЗИС-а.
                      http://www.vbox7.com/play:3b008beb

                      Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                      Коментар


                      • #56
                        От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                        Първоначални си мислех дори и за работеща кола. И това въобще не е невъзможно да се направи, но ще е доста трудно и скъпо. Затова, нека поне да оправим външния вид на първо време. Нищо не пречи след време, когато има възможност, да се свали двигателя и да се направи, ако все още е годен. Като гледам по моя двигател, на мерцедеса, как беше направено наново общо взето всичко, смело мога да кажа, че и този може да тръгне, стига коляновият вал да не е тотална щета или блокът да не е разцепен. Но нека, на първо място, да оправим външния вид. След това вече ще е и вероятно много по-лесно да се намерят спомоществуватели за ремонт на механичната част.

                        Колкото до това - да, има и други возила. Има УралЗис цистерна, но в музея има вече един възстановен зис, безпредметно е да се прави втори такъв. Има и Зис с Катюша, но той е доста по-голям, ще е необходима много повече работа. Същевременно не е някаква прекалена рядкост.
                        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                          Да,и аз така си мислех,гледайки железата,останали от двигателите!А това ще е още по-голямо предизвикателство да се отремонтира двигателя!Наистина е срамота да се оставт на произвола на времето и климата да се съсипват такива ценни и редки машини!
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #58
                            От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                            Най-добре е първо с външния вид на най-редките, "изчезващи" екземпляри да се почне, пък след време, при добро желание и възможност да се задълбочат ремонтите.
                            И между другото ето тази книга може да спомогне за възстановяване реалната "фасада" на експонатите: http://knigomania.bg/knigomania-izda...ev.html#writer
                            Vorsprung durch technik - Напредък, чрез техника
                            MAN, Mercedes-Benz & AUDI uber alles

                            Коментар


                            • #59
                              От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                              Жалка картина,по скоро това прилича на пункт за скрап а не на музейна сбирка.И лошото е че като има един израз тези машини са с единия крак (гума) в гроба (скрапа)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Да възстановим някое возило от Военния музей?

                                Аз продължавам да настоявам за нещо малко и просто, например оръдие, или ракла за оръдие. Работата и времето пак ще са безобразно много, но е един вид свършваемо. Апетитът идва с яденето, ако има едно готово поправено нещо, всички сами ще се убедят във файдата, и нататък ще тръгне по-лесно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X