Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парна машина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парна машина

    ако има мераклии за съзтезание да се обадят 1 ден по рано да подгрея водата
    Прикачени файлове

  • #2
    От: парна машина

    Дай малко повече информация и .... много снимкиииии ...!!!!
    Кажи, къде е да идвам, да и се радвам и да снимам?
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: парна машина

      Това не е ли от вършачка?

      Коментар


      • #4
        От: парна машина

        Това е локомобил! До колкото знам, въпросното нещо е просто агрегат осигуряващ въртеливо движение, способен да задвижва различни машини - вършачки, дъскорезници и др. Тук в Димитровград имаше един такъв до преди не много време.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010319485-big.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5229361

        А 2009г. срещах такава машина и във Варна.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021483769-big.jpg
Прегледи:1
Размер:238.2 КБ
ID:5229360
        Ето и албума: http://batzdravkoprodanov.snimka.bg/...traktor.336586
        До колкото знам от любпитство, за да се въведе в експлоатация подобна машина с парен котел, метала трябва да се изследва. Отрязва се парче от котела на определно специфично място и се праща за анализ в лаборатория. Ако метала е все още годен, дупката се заваря и машината може да се възстанови.
        Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

        Коментар


        • #5
          От: парна машина

          Защо имаше, изчезна ли вече?

          Ето тук някаква подобна сглобка, само малко по-голяма май.

          http://www.lostbulgaria.com/?p=1160
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #6
            От: парна машина

            Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
            Защо имаше, изчезна ли вече?
            Да, намираше се в пункт за вторични суровини. Изглежда беше отделен, заедно с един Москвич 407, но изведнъж изчезнаха. А това на снимката е парен трактор. Забравих да спомена, че локомобила не може да се движи на собствен ход, просто е подвижен парен двигател.

            Изрових и едно клипче на варнеския локомобил: http://vbox7.com/play:383e5d2a

            Из интернет се намират и снимки на други такива машини на територията на България: http://www.4coolpics.com/showpicfull.php?id=3563
            До колкото знам, последният също е във Варна.

            Поздрави!
            Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

            Коментар


            • #7
              От: парна машина

              Нема батка, изкара ме у В група. Слаб ми ги е вратаро(((
              Аз имам една парна лодка, ама тя е дълга 20 сантиметра, и работи със свещичка. Верно, реактивна е, ама ти па нали не можеш да плаваш ...Карай, другия път ще се сбориме

              Коментар


              • #8
                От: парна машина

                Освен в Варна и в Русе има паралокомобил http://v12345s.snimka.bg/automobiles...bil.259281.all

                Коментар


                • #9
                  От: парна машина

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Нема батка, изкара ме у В група. Слаб ми ги е вратаро(((
                  Аз имам една парна лодка, ама тя е дълга 20 сантиметра, и работи със свещичка. Верно, реактивна е, ама ти па нали не можеш да плаваш ...Карай, другия път ще се сбориме
                  Това как даго разбирме,айде малко по сериозно.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #10
                    От: парна машина

                    Като че и аз имам парна машинка. Само че е играчка от детството ми. Някой ден ще я намеря, и ще я поправя. На времето не можах - нямах технологията.
                    Между другото - ето трансмисия за парна машина. Струва шест стотинки, и счупена химикална.

                    Не знам какво е станало, не мога да закача картинките. По-рано някак ставаше, сега не разбирам как от моя компютър.

                    Коментар


                    • #11
                      От: парна машина

                      Първо я качваш на едно "друго място".
                      Има обяснения и мЕсто за проби. Прочети малко.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        От: парна машина

                        Тази парна машина от Димитровград ,си замина за родната Германия Не я сполетя да стане на скрап и беше спасена
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #13
                          От: парна машина

                          Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                          Тази парна машина от Димитровград ,си замина за родната Германия Не я сполетя да стане на скрап и беше спасена
                          Наистина интересно! Радвам се, че са я спасили, не беше в много добро състояние. Може ли да кажеш нещо повече по случая. Наистина ми е интересно. Предполагам ще възстановява, или?

                          Поздрави!
                          Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                          Коментар


                          • #14
                            От: парна машина

                            Първоначално публикуван от Бат-Здравко Преглед на мнение
                            Наистина интересно! Радвам се, че са я спасили, не беше в много добро състояние. Може ли да кажеш нещо повече по случая. Наистина ми е интересно. Предполагам ще възстановява, или?

                            Поздрави!
                            Сега тръгвам за работа и нямам време да пиша. Собственика ми е познат и ще го питам за по подробни дани за машината....и по спомен като е проверявал произходът и ,е показал снимките на един германец ,който след като ги видял и дофтаса след два дена и я отнесе за немско.
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #15
                              От: парна машина

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 085.jpg
Прегледи:1
Размер:221.2 КБ
ID:5230745за съжаление не е моя ,на един познат са и двете

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X