Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никелиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Никелиране

    Здравейте .Някой знае ли къде могат да никелират цам.Имам ретро фиат 1500Л от 64 година . Дръжките на вратите и някои други детайли са са като проядени и се нуждаят от реставрация. Както и броните но с тях мисля че ще е по лесно.
    Благодаря.

  • #2
    До: Никелиране

    Здравей! В Бургас има едно момче с машина за хромиране - Мартин се казва. Мога да ти дам телефона му, стига да не се счита за реклама.

    Коментар


    • #3
      До: Никелиране

      Колега първо кажи от каде си защото има на доста места да се знае на каде да те ориентираме.

      Коментар


      • #4
        До: Никелиране

        Като за начало, процеса се нарича "хромиране" (защото последния, финишния слой е хром). Иначе под хрома действително има никел, но той е по-слаб физически и химически - драска се и се окислява много бързо.

        Ако ви се чете, тук съм описал по-подробно нещата: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=52798

        Това с прояждането си е редовния проблем на ЦАМовите елементи. Кофти е, защото тези раковини, ако са по-дълбоки, си личат след прехромирането на детайла. Тъпото е, че заварки на ЦАМ правят на много малко места и е скъпо - това ако решиш да наваряваш язвите с последващо шлайфане.

        Какво да направим, че от както има автомобили икономиката си важи и производителите предопочитат евтиния и боклучив ЦАМ, пред скъпия, но дълготраен месинг, примерно.

        Ако не са много сложни като форма тези дръжки (а старите са сериозно издълбани от корозията), по-добре е да ти ги отлеят от месинг (това също е проблем - трябва да нямат шупли). Хрома по тях "държи" много по-добре, по-здрави са и няма да нацъфтят като сегашните.

        Иначе, в Пловдив хромират ЦАМ, но най-рано утре ще мога да дам координати.

        Успех!
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #5
          До: Никелиране

          0898628591 търси Митко,но мястото е в пловдив

          Коментар


          • #6
            До: Никелиране

            troskot, може ли да дадеш телефона на човека с машината за хромиране в Бургас (Мартин)?
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #7
              До: Никелиране

              телефон -0898207654 -

              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                До: Никелиране

                Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                troskot, може ли да дадеш телефона на човека с машината за хромиране в Бургас (Мартин)?
                0898 207654 - Мартин

                Коментар


                • #9
                  До: Никелиране

                  За София дали знае някой такъв спец?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Никелиране

                    В София има един спец, ама той не се занимава с ЦАМ.
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Никелиране

                      Благодаря , колеги .Аз съм от София .За съжаление и на мен ми казаха за варианта с месинг .Но доста ще оскъпи нещата. Ще пусна тези дни детайлни снимки на частите които са с проблем. Лошото е че има и пластмасови гривни около фаровете и те се нуждаят от процедура по хромиране.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Никелиране

                        Първоначално публикуван от 136 Преглед на мнение
                        Благодаря , колеги .Аз съм от София .За съжаление и на мен ми казаха за варианта с месинг .Но доста ще оскъпи нещата. Ще пусна тези дни детайлни снимки на частите които са с проблем. Лошото е че има и пластмасови гривни около фаровете и те се нуждаят от процедура по хромиране.
                        Ти хромирана каска за мотор не си ли виждал? Позвъни на хората, кажи им да ти изпратят снимки на нещата които са правили - пазарлък ...и кеф

                        Коментар


                        • #13
                          До: Никелиране

                          Първоначално публикуван от troskot Преглед на мнение
                          0898 207654 - Мартин
                          Мартин не хромира а боядисва с боя - хром ефект.Боята се затваря с лак и голямото предимство на тази технология е че китосваш даден детайл (повреден от корозия), пръскаш основа и отгоре с тази "хром" боя
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            До: Никелиране

                            Ванка, знаеш ли някъде в Бургас да се извършва хромиране? Няколко шкотови и фалови лебедки чакат нови дрешки
                            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                            No wahalla.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Никелиране

                              Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                              Ванка, знаеш ли някъде в Бургас да се извършва хромиране? Няколко шкотови и фалови лебедки чакат нови дрешки
                              В Бургас няма къде.Имаше един познат, но си пренесе цеха в Ст.Загора.Колегите от ретро клуба никелират в Турция, от там са най-доволни.
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X