Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно реле...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно реле...

    Добър вечер и здравйте, понеже наскоро си закупих МЗ ТС 150 6в. и въпроса ми е следния релето, което зарежда акумУлатора беше отишло, доста търсих и не намерих реших да опитам да го заменя съответно със реле от ИЖ също 6в/60 вата, и го свързах пали на четвърт как се казва, но не съм сигУрен дали акумУлатора се зарежда, нямах възможноста днес да го покарам, за да разбера и реших да питам тук. Благодаря предварително на помогналите
    Последно редактирано от м20_маниак; 19-03-10, 23:44.

  • #2
    До: Въпрос относно реле...

    За да разбереш дали акумулаторът се зарежда, ти трябва волтметър. В обороти напрежението на акумулатора трябва да е 6.9-7.2 волта.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно реле...

      Здравейте.
      Моя мотор (балкан) зарежда някъде около 7.8 - 8 волта . Въпроса ми е , защо пада плътността на електролита след като динамото си зарежда ?

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно реле...

        7.8 малко множко идва, 8 пък съвсем. Ако е верен волтметърът, ще сменяш акумулатор скоро. Плътността щом спада, значи или акумулаторът си отива (а при такива напрежения не е чудно), или в движение напрежението е доста по-ниско поради включени консуматори, или има утечка, която го изтощава в периодите на престой.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X