Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Двигателя на 412, е взаимстван от BMW. Вероятно законно, с лиценз. Както по-късно дисковите спирачки отпред, купени от английската фирма Гирлинг, и дори доставяни от нея за най-първите бройки.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Двигателя на 412, е взаимстван от BMW. Вероятно законно, с лиценз. Както по-късно дисковите спирачки отпред, купени от английската фирма Гирлинг, и дори доставяни от нея за най-първите бройки.
      Един от малкото автомобили с предни дискови спирачки, работещи и с двата спирачни кръга...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Флуорографа какво е? Шкода ли?
        Наистина, доста разновидности на Москвича 401, ама то за тогава сигурно е било толкова масова кола колкото Жигулито през 70 те, и всички държавни учреждения са се обзавеждали. Инкасовия дали е брониран или ще кажете, че си е брониран по рождение, след войната ако е правен от немски каски.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
          ...Наистина, доста разновидности на Москвича 401, ама то за тогава сигурно е било толкова масова кола колкото Жигулито през 70 те...
          За сравнение - средногодишно са произвеждани два пъти по-малко отколкото от прототипа.
          Флуорографът е Чавдар.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
            Флуорографа какво е? Шкода ли?
            Наистина, доста разновидности на Москвича 401, ама то за тогава сигурно е било толкова масова кола колкото Жигулито през 70 те, и всички държавни учреждения са се обзавеждали. Инкасовия дали е брониран или ще кажете, че си е брониран по рождение, след войната ако е правен от немски каски.
            Нямало е нужда да е брониран. Бил е автомобил на пощите и има надпис на врата ''связь''. То, ония времена, едва ли на някого му е минавало през ума да напада инкасов транспорт... Едно, че няма за какво и къде да похарчиш заграбеното, друго че ще те отстрелят на мЕсто. В най-добрия, ще чукаш цял живот камъЦи в ГУЛАГ...

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
              Нямало е нужда да е брониран. Бил е автомобил на пощите и има надпис на врата ''связь''. То, ония времена, едва ли на някого му е минавало през ума да напада инкасов транспорт... Едно, че няма за какво и къде да похарчиш заграбеното, друго че ще те отстрелят на мЕсто. В най-добрия, ще чукаш цял живот камъЦи в ГУЛАГ...
              амииииии...

              "В Одесе появилась, банда появилась,
              банда под команде Василька.
              Банда занималась темними делами
              и за ней следили из ЧК!"

              тия болотние, не са чукали камъни, а девки болотние, и обикновено не са си умирали по леглата.
              И тия частушки не са се появили случайно, де.
              Както и ЧК, и НКВД, де

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                А-а, помним, помним... Аз съм от поколението израснало с ''Мястото на срещата не се променя'' и незабравимата роля на Висоцки. То визира първите години на следвоенния период. Но и тогава тези явления не са били масови, а по скоро изключение.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                  ...Но и тогава тези явления не са били масови, а по скоро изключение.
                  Точно така, в социалистическото общество такива работи няма и не може да има. Разсъжденията са излишни - това е религия...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Да, така е! Според постулатите на съветската криминология, престъпността вече щеше да е изчезнала напълно, респективно и нуждата от правоприлагащи и правораздавателни органи... Е, не можахме да Го построим, обаче!
                    Последно редактирано от centurio; 03-03-16, 20:50.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Що бе, построихме го по учебник - зрял и презрял.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Ми, то малко, май така стана...

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Естествено, говорим за социализма, в това число и зрелия. До комунизма и по неясни за мен причини не додраскахме... И до ден днешен се чудя, кога, аджабъ свършваше социализма и от кога отпочваше комунизма. За мен, уви той си остана едно светло и обвито в мъглив блясък неопределено бъдеще. Макар, че сега за миналото винаги се говори като за през комунистическо време, ама аз сигурно нещо не съм разбрал, та си го помня като социализъм...

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                            Естествено, говорим за социализма, в това число и зрелия. До комунизма и по неясни за мен причини не додраскахме... И до ден днешен се чудя, кога, аджабъ свършваше социализма и от кога отпочваше комунизма.
                            Комунизма е утопия и като такава няма как да бъде построен в реалния свят . Виж в идеалния по книгите може . Обирите на инкасов автомобил по онова време бяха рядкост но са се случвали . http://socbg.com/2014/01/%D0%BE%D0%B...B0-%D0%B1.html Съответно бързо разкрити и наказани .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Емблематичен случай! Излкючение, което по скоро потвърждава правилото. Спомням си добре, че онези години Народната милиция транспортираше ценните пратки с една ГАЗ 24 02 Волга и един Иж 2715 01 с надписи ''Специален'' на вратите. Изучавал съм основно темата, понеже представлява интерес за мен. Десетина години работих като банков охранител и инкасатор през периода 1994-2004 за три от най големите частни банки в града. Едва тогава масово навлязоха специализираните инкасови автомобили, бронежилетките и дългото оръжие. Това, обаче след като подобните случаи нараснаха лавинообразно...

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Така работеше държавната машина по онова време . Бързо ; ефективно и безкомпромисно за назидание на следващите които биха опитали смърт чрез разстрел . Брониран инкасо автомобил на базата на Латвия и съвместна разработка на бронировка с френската фирма Labbe. Колко такива са произведени няма информация .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5705490
                                Последно редактирано от sek.1; 05-03-16, 05:49.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 10 потребители онлайн. 0 потребители и 10 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X