Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    В казармата се водеше ДДУ душево дегазационна установка . Представляваше подвижна баня през която се минава със защитното облекло при химическо или радиоактивно замърсяване . Три камиона само че ЗиЛ 131. На ЗиЛ 130 не съм виждал такава установка . Стопанисваха я химиците и се използваше като най обикновена баня . Видях я разпъната само веднъж за моите 2 години защото някой беше пуснал слух че ще дойде Добри Джуров . Естествено той не дойде ама ние разбрахме че и в гората лятото може да се живее доста комфортно .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Точното наименование на тази машина е дезинфекционно-душевая установка автомобильная-ДДА 2.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Точно нея имах предвид - върви си всеки Божи ден - виждам я ежедневно.
        Освен аварийна беше и дежурна кола,майка ми бачкаше 32 г.караше тролей,сутрин към 2 часа събираше първа смяна по кварталите
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          За ДДА машините. Кръстникът преди много години е служил в Г. Оряховица, къпал е генерали, та от него ги знам, иначе в действие не съм виждал. Имали са установка и на Молотовки, и на ЗиЛ, първите са работили само на дърва, вторите - и на течно гориво. За всичко си има норматив, естествено. Вратичките отзад са камерите за дезинфекция на дрехи/бельо, душовете за банене са настрани, в палатката. Може да работи в двата режима едновременно, може да дърпа вода направо от реката или гьола наблизо, могат и с водоноска да го зареждат.
          За Шкодите - на една селска бригада ни извозваха точно с такава с междинни седалки и колани отзад за облегалка. Возил съм се и на ПАЗ с такива седалки, но не знам дали са били оригинал или ТКЗС тюнинг, а и на Прага с надлъжни пейки също. ДАПаджийските Шкоди бяха с премахнати междинки /личеше им захвата къде е/, за да има място за правостоящи. Мебеловозите също ги помня, а имаше такива и на база Чавдар 11М3, само че с по-голям пасажерски салон. Ако не се лъжа, последно Габровския театър съм виждал да пристига с такъв преди години, иначе сега обикалят в по-камерен състав, съответно и с микробуси. Шкода палетовоз също имаше, с нея ни караха Кока Колата, иначе масовите палетовози бяха ГАз 53 и тук-там някоя ИФа. Чавдари имаше и на база Молотовка /ГАЗ 51/, дали не им викаха Пионер? В нашия град имаше такъв училищен, после го дадоха на едно ТКЗС и някъде преди 15ина години го видях последно. По снимките се виждат и багажниците отгоре, и стълбичките, също ги помня добре, че даже се и ползваха при хубаво време. Първите Чавдари от новия модел и те бяха с багажници на покрива. Абе всичко е спомен - и трупчето за капака на двигателя, и паленето на парното със съответните бъзици от разбирачите, случвало се е и шофера да закачи с колана капака нагоре и да тегли някоя тлъста попръжня, че да го чуят всички...
          Абе някой няма ли да качи една снимка на ония роботи дето ги правеха от кутии БТ?

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Най-впечатляващите ми и ужасяващи спомени от автобусите Шкода са за онези, оборудвани като подвижни стоматологични кабинети! Пристига, паркира в двора на училището и оттърване няма. Не можеш да избягаш по пътя към стоматологията, както масово правехме. Влиза в клас медсестрата, хваща те за врата и директно те вкарва в инквизиторското возило. Няма такъв ужас!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Хахаа, офтопик, ама верно бе! И още имам пломби в устата от онова време

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                За ДДА машините. Кръстникът преди много години е служил в Г. Оряховица, къпал е генерали, та от него ги знам, иначе в действие не съм виждал. Имали са установка и на Молотовки, и на ЗиЛ, първите са работили само на дърва, вторите - и на течно гориво. За всичко си има норматив, естествено. Вратичките отзад са камерите за дезинфекция на дрехи/бельо, душовете за банене са настрани, в палатката. Може да работи в двата режима едновременно, може да дърпа вода направо от реката или гьола наблизо, могат и с водоноска да го зареждат.
                За Шкодите - на една селска бригада ни извозваха точно с такава с междинни седалки и колани отзад за облегалка. Возил съм се и на ПАЗ с такива седалки, но не знам дали са били оригинал или ТКЗС тюнинг, а и на Прага с надлъжни пейки също. ДАПаджийските Шкоди бяха с премахнати междинки /личеше им захвата къде е/, за да има място за правостоящи. Мебеловозите също ги помня, а имаше такива и на база Чавдар 11М3, само че с по-голям пасажерски салон. Ако не се лъжа, последно Габровския театър съм виждал да пристига с такъв преди години, иначе сега обикалят в по-камерен състав, съответно и с микробуси. Шкода палетовоз също имаше, с нея ни караха Кока Колата, иначе масовите палетовози бяха ГАз 53 и тук-там някоя ИФа. Чавдари имаше и на база Молотовка /ГАЗ 51/, дали не им викаха Пионер? В нашия град имаше такъв училищен, после го дадоха на едно ТКЗС и някъде преди 15ина години го видях последно. По снимките се виждат и багажниците отгоре, и стълбичките, също ги помня добре, че даже се и ползваха при хубаво време. Първите Чавдари от новия модел и те бяха с багажници на покрива. Абе всичко е спомен - и трупчето за капака на двигателя, и паленето на парното със съответните бъзици от разбирачите, случвало се е и шофера да закачи с колана капака нагоре и да тегли някоя тлъста попръжня, че да го чуят всички...
                Абе някой няма ли да качи една снимка на ония роботи дето ги правеха от кутии БТ?
                Относно палетовозите, много рядко се намират снимки от онези времена. Качвам тук такъв на Чавдар и Шкода, макар и с лошо качество...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5-4-2-@-Chavdar-tovaren za prevoz na bezalkoholni napitki-.jpg
Прегледи:2
Размер:83.1 КБ
ID:5699713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40-4-@-Skoda 706 RT D p-tovaren za prevoz na napitki-.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5699715 Ако някой от колегите разполага с други такива, моля нека ги сподели!

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Ндаа, точно, Кока Колата за първи път се появи в соцлагера по линия на Тексим и автопарка й съответстваше на статута

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Ех, времена... Ето ги и тексим-ите, както ги наричаха хората на времето. Емблематичния Berliet TR 250 PS на служба в ''Тексим''. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:195397148213250872451325508276d8j5Xu9ThSdQaCZoL7Jw[1].jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5699784Натиснете снимката за да я уголемите

Име:188639632815750100411325508287bIhMswiSQQr93Rs7sTE0[1].jpg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5699783Натиснете снимката за да я уголемите

Име:139233324815253155581325492210emjicohQDVax5VF5H5ZF[1].jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5699781Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2455522435964733071325508279Ndjsp2rjrqPlnqUkqiSH[1].jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5699785Натиснете снимката за да я уголемите

Име:188277184118013682491337605572D1auSMLCA0jTSbWHP5Ee[1].jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5699782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Berliet TR 250 Teksim BG tahir[1].jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5699786Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bg286[1].jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5699787Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Berliet TR 250 PS-.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5699788Последния фотос: на единственият запазен ветеран му се отдава заслужена почит.
                    Последно редактирано от centurio; 25-01-16, 20:25.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                      Относно палетовозите, много рядко се намират снимки от онези времена.
                      Палетовозите на базата Чавдар 11 М 3 се движеха в София някъде до към 1994 - 95 година . Още помня как псуваха колегите като трябва да влезе в квартала с това и да завие по улица където зимата трудно се влиза и с лек автомобил . А за берлиетата се носеха легенди . От единя ми дядо го знам щото е карал такова берлие . Много корав камион ама между вратата и колонката луфт 2 пръста и зимата го караш с шубата на колената щото духа като на мотор . Тия камиони по начало си били правени да работят в Африка из френските колонии .
                      Последно редактирано от sek.1; 26-01-16, 04:26.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Ето, къде могат да се видят в действие камионите на ''Тексим'', Берлие... Сигурно повечето от вас го помнят:
                        https://www.youtube.com/watch?v=pjhVaKuvDxQ
                        Последно редактирано от centurio; 26-01-16, 07:50.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Браво страхотни снимки, а филма ще си го изгледам довечера, на спокойствие. Паметникът на последната снимка къде е? Хвала на такива ентусиасти! 84 г. карахме практика в нашия ДАП и там имаше същата такава хладилна композиция като на втората снимка и надписи същите. Спрян от движение и в лошо състояние, но фургона го ползваха за някакъв склад, а и агрегата беше в изправност. Беше ми интересен и съм го разглеждал няколко пъти отблизо, без да влизам вътре... Щото новите Европи и Камази ми бяха още по-интересни

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Струва ми се, че беше на някаква митница, но може и да се лъжа... Разтърсих се в нет-а и го намерих и тук:
                            http://diecastcarsbg.com/forum/viewt...6034&start=465
                            А, филма определено си струва да се изгледа целият. Играят от старите емблематични артисти с ярко изразена индивидуалност, които помним от поколения. Не като сегашните... Няма вече като тях! Струва ми се, че от тях за жалост, само Никола Анастасов е сред нас. Мисля, че дори и Леа Иванова имаше роля. Сюжетът е комедия в стил ''Лудите на стадиона''. Дори може да мине и за рекламен филм на марката. Имаше дори сцена, как екипът сменя гума в движение!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Е този филм не бях го гледал.Итересно че няма снимано нито едно соц возило.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Е, тъй де нали международни автомобилни превози. В странство...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 12 потребители онлайн. 0 потребители и 12 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X