Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
    Е аз откъде да знам че са жълти? Точно на Белмекен бяха,и то доста повече от 1! Това другото място дето го каза дори не го знам къде е! И му се возех извън кабинката,щото тяхната беше едноместна! Те там такива бяха и другото бяха Татрите!
    То и аз случайно го видях там . Отидох на времето да товаря мрамор и гледам непозната марка камион приличащ на Белаз . Шофьора му беше отпуска иначе със сигурност щях да се кача да го подкарам .
    Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]739847[/ATTACH]Жълтата Татра е с оригинална решетка на Татра 148
    Колега крановите установки какви са и колко тона максимум вдигат ? Кран на Татра нямам спомен да съм виждал на живо а нямам и спомен на времето на курса да сме ги учили .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Тези двата са TATRA 148 AD 20 - което ще рече че вдига 20т. Има горе долу същия вид но стрелата се вдига само от 1 цилиндър - тя е 16т.Прилагам ти диаграма какво може на 100% .Крана със зелената(петролно синя) кабина е мой на 32г. и изпълнява диаграмата.Просто кран с много голям резерв.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T-148 b  техн. данни  + диаграма.jpg
Прегледи:1
Размер:258.0 КБ
ID:5611212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AD20_T148_diagram-с чофка.gif
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5611210 С поздрав Борето
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Предните гуми на жълтата що са така?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Шасито(тръбата) е крива под кабината и когато се стабилизира предните гуми се вдигат нагоре и това е Татра - свиват се навътре.Обикновено се получава когато краниста се прай на майстор и не вярва на уредите а имал чувство.Това става когато пускаш товар около17-18т пред предния стабилизатор и стабилизатора потъне . Целия товар отива в/у предните гуми, торсиони и тръбата(шасито). Какво може - изгледайте това http://www.youtube.com/watch?v=Yv1vCQ5RNQY Това е проверка.
          Последно редактирано от boreto2; 15-09-14, 22:48.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Колега пусни ако не те затруднява една снимка на кабината на крана отвътре .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Това Траби е било на служба в германската полиция,а го снимах в Рибарица.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07551.jpg
Прегледи:1
Размер:206.2 КБ
ID:5611676
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Автокран Faun, пройзведен през 1974 г. На служба и до днес в Благоевград. Параметри точни няма, вдига колкото му каже краниста.
                .
                Прикачени файлове
                Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първият автобус,обслужващ село Ябълковец,Кърджалийско.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1411409246887.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5612432
                  First Man, then Machine!
                  Lada Niva
                  Honda XR 400

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    В момента съм без фото(китайче) - рекламация за втори път.Като го оправят ще имаш снимки на крановата кабина отвътре. С поздрав Борето

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]739847[/ATTACH]Жълтата Татра е с оригинална решетка на Татра 148
                      Всичко ми харесва в тая снимка, даже и разкрачения козел Интересно, колко са останали работещи в БГ такива кранове Татри, дали има десетина? Абсолютно специфична машина, както точно определи колегата. И ми се струва, че не понася честа смяна на машиниста? А пък ако и машиниста е и собственик и да има доволно работа в радиус час-два път, какво му трябва на човек, само да е здpав... Иначе в ония години доста конструктори са си предвиждали тяхната техника ако попадне в ръцете на млад, свестен мъж да работи докато му изкара пенсията... Това според мен де.

                      Снимка от вчера на една работеща от новия модел
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030895.jpg
Прегледи:1
Размер:178.1 КБ
ID:5612537

                      Точно преди 30 години, като ученик бях на стаж в "Заводски строежи". Веднъж на нашия обект дойдоха две машини от АЕЦ Белене, може да са били и от първите внесени в страната. Едната - тристранен самосвал /като на снимката/, жълта, другата- едностранен, червена като на снимката. Като ги видях /и чух/ изпаднах в емоционален шок, меко казано

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Кариерно Перлини в България съм видял едно единствено в кариерата за мрамор в Копривлен . Точно жълто беше .
                        Перлини имаше над 10 при строежа на яз. "Дяково".
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Доста Перлини имаше на мраморната кариера над с. Илинденци .
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Всичко ми харесва в тая снимка, даже и разкрачения козел Интересно, колко са останали работещи в БГ такива кранове Татри, дали има десетина? Абсолютно специфична машина, както точно определи колегата. И ми се струва, че не понася честа смяна на машиниста? А пък ако и машиниста е и собственик и да има доволно работа в радиус час-два път, какво му трябва на човек, само да е здpав... Иначе в ония години доста конструктори са си предвиждали тяхната техника ако попадне в ръцете на млад, свестен мъж да работи докато му изкара пенсията... Това според мен де.
                            Със старата генерация техника спокойно можеш да изкараш един трудов стаж . На времето в ДАПа имаше камиони и колеги които бяха заедно едни 25 години . Моята мадара я взех от такъв който се пенсионира и камиона беше в много добро техническо състояние . При добра поддръжка тези камиони не спират . Направени са просто и надеждно без икономия на метал . Един приятел изкара с Шкода Европа с кран 25 години а на времето не я взе нова . Камиона му беше като нов и спокойно в неговите ръце щеше да изкара още толкова . Смени я само защото му трябваше по голяма машина и с повече възможности на крана .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Имах шофьор който не пушеше в МАДАРАТА.Непрекъснато вървеше след мен ако нещо не е в ред(например калобран). Колата аптека.Но проблема с "ОГНЕНАТА ВОДА" ни раздели.Друг пък караше нон стоп за да заработи повече и като спрем машината тя има 3-4 повреди и така се кара.И моят плюс става минус.Послушах Сталин .Ликвидирах транспорта. С поздрав Борето (Един мой познат казваше - даваш на един малоумник 100000лв.(машина) а той може да не ти я върне и отива при друг.На всичките съм предлагал машините без първоначална вноска и никой не пожела!!!!

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Тая е много сложна . Имал съм общо 3 мои камиона през годините 2 ифи и една Мадара карал съм поне още толкова под аренда от първи клон автобаза Добротич на ул. "Мечка" в София . Работата беше непрекъсната 365 дни в годината шофьор приемчик на сурово прясно мляко в Сердика София . Почиваш като ти се счупи камиона защото и когато трябва да почиваш някой друг се е счупил и ти запушваш дупката . Установих по трудния начин че сам не става . Връщам се от път и с ортака на асфалта пред нас почваме да правим нещо по камионите . Работим до никое време а сутринта най късно в 5 часа си вече подминал някоя от софийските караулки . По някое време разбрах защо навремето старите колеги са се обединявали в сдружения от рода на СОАТ и ТАБСО . Търсиш си работа пазариш се за цена смяташ горива ; масла ; поддръжка ; гуми и накрая за тебе остане само вдигането на прах по пътищата . Та по едно време прецених че е по добре да си просто шофьор защото друг ти бере гайлето а ти ако имаш малко акъл само караш и прибираш в джоба .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X