Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    В София виждам един зеленикав в района на Сточна гара и то доста лачен с един дедо зад волана...
    Бай Боре. Този Жук си е и нов всъщност. Производство някъде средата на '90-те, преди Деу да ги спрат и почнат да произвеждат Деу Люблин.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      В тоя ред на мисли "моя" беше 89-та година,изгнили бяха веждите с дъната и праговете,и основите на седалките,спирачки си имаше,като се регулират всеки месец може да те хвърли през прозореца.Кориоз беше като минавах преглед веднъж,случи се да минавам на Жука и на тогавашния ми Голф-3,жука мина със 120 а с голфа ме върнаха,щото ръчната ми задържа....даже се учудиха на прегледите,че дава добри параметри при положение че е празен!.Много спомени имам с него,повече неприятни,но и много хубави,редовно ме изкарваше идвън релси,много трудно палеше като е влажно времето,смених всичко но не се оправи...Имаше мръсния навик да не пали-карам го цял ден,загрял и не чак толкова,качвам се да потегля няма палене,истощава акумулатора,слагам втори-резервен,и него скапва,пъхам му манивелата и от четвърт пали?!,единия път му оставих траен спомен от такова палене-една дамга в тавана от манивелата.Въпреки че не е чак толкова стар като година е много некадърна машина,имам WV LT 83-4г оригинален кемпер с перкинс двигател,и е светлинни години напред от това уродливо нещо.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Имаме (по точно гние в двора на село) една ниса от доста години и макар че доста я псувах навремето като я видя си спомням с умиление как се борех с нея из София - беше ми първата служебна кола на първата ми работа. За спирачки не знам - спираше по някакъв начин, явно баща ми или дядо ми са ги регулирали редовно, но никога няма да забравя как ме побиваха тръпки всеки път когато ме изпратеха да свърша някоя работа с нея. Тъкмо бях взел книжка през януари 2004 та и дядо ми ме хвана да зареждам кръчмата му в центъра на София със въпросната ниса.... Всяка сутрин излизах в 5 ходех до борсата в Дружба после до още няколко борси за алкохол и безалкохолно и в 8 и 30 свършвах работа.... с доста добра заплата в джоба в сравнение с приятелите ми, ако не закъсам по пътя! Та тази ниса в сравнение с подареното ми за 18 тия рожден ден пежо 205 1,9 дизел ми се виждааше като танк. Студена палеше само на газ и после веднага се пускаше бензин за да загрее, парно нямаше почти никакво, скоростите бяха 3 и то така изчислени че се караше само с гас до дупка... и съответно горреше около 20 на сто газ а имаше динамика и максимална скорост като на съчленен икарус ( лично тествано навръщане от борсата на Цариградско шосе) а натоварена с около 800 900 килограна безалкохолни бира и зеленчуци на първа потеглянето на баир в лозенец си беше чист късмет. За времето което бачках с нея - около 2 години преди да стана студент успя да ме научи на бая цаки, като наи важната беше зимата никога да не я карам празна защото се върти като жигула ама боксува и повече от нея. Е имаше и някои маитапи де особенно когато се наложеше някои от родителите ми останеше без кола и ми гепеше пежото... и се появех с нея на училище че даже и с компания от 6 съученички и четирима авери ходихме за 2 вечери на палатки на яз. Искър. Там установих че палатките на останалите са направо супер изолирани и непромокаеми в сравнение с нисата микъдето буквално при виелица пясъка можеше да ти напълни учите и при затворени прозорци. Вечно имаше какво да се ремонтира в нея макар че дядо ми си е поддържал винаги колите в перфектно състояние и с хубави масла и консумативи,. Масло не гореше но вечно течеше отнякаде както масло така и антифриз... а заклшчването на вратите ставаше като свалиш дръжките от вратите ( еднакви с тези на вратите на терасите и прозорците със стария тип дограма) и щракнеш катинара на шофйорската Волана не се заключваше...
        В общи линии като я смени с даеу дамас дядката каза че се е родил, пък за доставчика който бачкаше с нея да не говорим.
        0-

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          ГАЗ 69 на служба и днес в Пожарната в Асеновград.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
            ГАЗ 69 на служба и днес в Пожарната в Асеновград.
            Баси , на този ако му напълниш булбара с ракия ще има за една година минимум
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Бул бара му е резервоара с вода.
              Последно редактирано от Pancho77; 09-04-14, 20:09. Причина: пропуск

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                КАТаджия с Москвич на работа 70те години.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Тази "антена" може би е радар.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Радар е, но снимката надали е от '70-те, защото автобусът е 11М4.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Радар е, но снимката надали е от '70-те, защото автобусът е 11М4.
                      Чавдар 11 М 4 влиза в серия през 1977 година . Може и оригинална Сетра да е тя е от преди 1970 година защото лицензния договор е от 1968 година . Интересното е че въпреки пълния лиценз първо правим на базата на дизайна на купето на сетрата модела 11 М 3 който няма нищо общо с машината на германците а е на старото шаси от Шкода защото още не е ясно какъв двигател и трансмисия ще се монтира на новия 11 М 4 . В соц лагера по това време още никой не произвежда подходящ дизелов двигател за тази компоновка . Първо вкарват мадаровия наклонен мотор после унгарците адаптират рабата и става много добър за времето си автобус . Тогава Сетра монтират двигатели Хеншел ; МАН ; Фиат и още няколко . Чак при следващия модел 215 минават на Мерцедес с който работят до днес .
                      Последно редактирано от sek.1; 09-04-14, 22:17.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Така е (за '77-ма година), но за да се снима такъв автобус на пътя по това време е трябвало да се „строи“ специално за снимката (не че и това е невъзможно), защото през първите няколко години производството представлява единични - буквално бутикови - бройки. А основната причина да не се правят автобуси едно към едно със оригинала в продължение на толкова много години, въпреки официалното притежание на лиценз, е обстоятелството, че каросерията му е самоносеща. Конструкция непосилна с разполагаемите материали, технологии, екипировка, инструментална база и т. н. по това време тук, а и в рамките на СИВ. Разбира се, могло е и те да се закупят (аналогично на лиценза и заедно с него), но стойността на подобно начинание, тотално го е обезсмисляла икономически, дори и по „специфичните“ измерения за ефективност на политикономията.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Балкан турист е внасял доста от оригиналните .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            На мен ми прилича на Сетра не мага да си спомня 11М4 с покривен багажник или климатик
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              С климатик има но с покривен багажник и аз не знам да са правени . А и климатик е слаган само по поръчка и на доста по късен етап .
                              Последно редактирано от sek.1; 10-04-14, 08:36.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                                Тази "антена" може би е радар.
                                Да, радар е.
                                По-точно - антената на радара.
                                Останалата част е метален сандък, с размерите на черно-бял телевизор, с няколко цветни лампички и голям стрелкови индикатор, който показва измерената скорост. Сандъка се намира на задната седалка на москвича.
                                А голямата правоъгълна кутия, която виси на корема на старшината, е радиостанция.. първообраза на уоки-токи....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X