Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Като пътувах из Русия 95 96та с издуханата Европа имаше само едни Мазове които горе долу се равняваха с нея Маз Супер Юг
    Това са били т.нар. СуперМазове с Двигател ЯМЗ-238Ф - 235-420 коня без и със турбо... нещо със снимките проблем...
    https://fishki.net/auto/2157111-supe...go-sojuza.html

    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Като се заговори за МАЗ-имат един модел с който са се помъчили да направят малко по-човешки изглеждащ камион. И по кабината приличал на Волво. Така го и кръстилипо народному-ХБВ-Хочу Бiьт Вольво.
      Хаха, абсолютно! Руското народно творчество по техните си автомобилиВ е на висота. През 70-те са казвали -МАЗ трудяга, Зил стиляга. в днешно време това би било нещо като слоган.
      Бях попаднал някъде из техните списания на една статия с много тънък хумор за МАЗ 200, това е наследник на ЯАЗ и братовчед на КрАЗ. Беше оформена като писмо от бивш фронтовак,В /изкарал войната на ГАЗ АА и са му дали да кара нов МАЗ 200/ до негов приятел. На места почти почнах да се смея с глас, особено като се учудваше човека на буржоазния комфорт - можел да кара без шапка и с разкопчана ватенка, и колко много излишни дреболии са му наслагали дето едно, че може и без тях и друго, че ще трябва да се грижи и за това. Въпрос на гледна точка, както се казва.

      В 
      Последно редактирано от jordanov sv; 23-10-19, 15:58.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Ей сега като прочете хер Търтей ще видите виЙ...
        По принцип мадарските мостове и на времето бяха изключително здрави . Те бяха единственото в този камион което не можеш да счупиш по никакъв начин .

        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • Нямам идея каква марка беше камиона или сондата на него, но е много стар и май още се ползва по предназначение.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1048.JPG
Прегледи:950
Размер:217.4 КБ
ID:6521256

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1049.JPG
Прегледи:985
Размер:220.8 КБ
ID:6521254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1050.JPG
Прегледи:978
Размер:240.9 КБ
ID:6521255
          Снимките са направени източно от Паралия Офриньо в Гърция

          Коментар


          • Муцуната е характерна за Щаер /и Чепел/.
            Да, Щаер 586 трябва да е. От началото на 60-те години.Една-две снимки намерих при руснаците. Според тях много сполучлив камион с отличен дизелов двигател. Много машини имало в експлоатация и сега, разбира се ако са били при добър стопанин.

            Коментар


            • Още един подобен, край някакво австрийско село. 480Z
              Steyr 480Z


              В 

              Коментар


              • Това май е камиона на Хечко, който вози хмела към града(и бирата на обратно), от оная реклама на бирата Жатецки хус.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Това май е камиона на Хечко, който вози хмела към града(и бирата на обратно), от оная реклама на бирата Жатецки хус.
                  На рекламата по скоро е Шкода 706 .

                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    Нямам идея каква марка беше камиона или сондата на него, но е много стар и май още се ползва по предназначение.


                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_1048.JPG Прегледи:105 Размер:217.4 КБ ID:6521256

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_1049.JPG Прегледи:107 Размер:220.8 КБ ID:6521254Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_1050.JPG Прегледи:106 Размер:240.9 КБ ID:6521255
                    Снимките са направени източно от Паралия Офриньо в Гърция
                    А и аз го видях, до пристанището на Офринио. Хич не се сетих да го снимам, радвам се че колегата го е щракнал.

                    Коментар


                    • Много жив изглежда, иска да каже нещо .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Много жив изглежда, иска да каже нещо .
                        Нормално . Сондажните установки обикновено въртят малко километри и повечето време са на едно място .

                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • Камионът на Хечко требе да е бензинка, мноо пъргавВВ 
                          На мен ми прилича на един тритонен модел Прага от 30-те и 40-те години. Уж първоначално за армията е правен, ама са го ползвали и за автобуси и какво ли не, имат го и с дизелов двигател.

                          Свързано изображение

                          Изобщо това Австрия, Чехия, Унгария всичко е омесено - богато наследство от Империята и всеки е гледал какво прави другия, "чехите" Фердинанд Порше и Ханс /или Ганс/ Ледвинка яко са си крали патентите, май... Добре че фюрерът ги е усмирявал и им е казвал кой какво да работи
                          Последно редактирано от jordanov sv; 25-10-19, 09:07.

                          Коментар


                          • Това е Прага РН произвеждана е някъде от 1934 до към 1954 година в ЧКД Прага и пак по тия години в заводите ИМАД в Белград . В ТАМ ги произвеждат и след 1960 година . Натиснете СЃРЅРёРСката Р В·Р В° Р Т‘Р В° РЎРЏ уголеРСите  Р Р СР Вµ: Прегледи:0 РазРСер:385.4 РљР†ID:6522027Баш военната е Прага RV и е с три моста .
                            Последно редактирано от sek.1; 25-10-19, 18:52.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • Тази снимка я краднах от нета, но градските автобуси с ремарке ги помня. Контрольорите ходеха по двама, щото иначе изтЪрваха гратисчиите. В Пловдив, тия композиции бяха боядисани в червено и бяло.
                              Прикачени файлове
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • Мии, то така се почва - крадваш от Нетя и после ставаш почетен член у темата
                                Черевено и бяло за няколко десетилетия беше официалната разцветка на автобусите в градския транспорт. Извънградския - сини. Покривният багажник също беше обичаен атрибут само за извънградското. Другото характерно при нас - отгоре на кабината на влекача имаше жълто триъгълниче. Шкодата е ясна, ремаркето май е Йелч, нямам представа имало ли е унас такива композиции, иначе Чавдари с два вида ремаркета /но не Йелч/ помня добре и аз.

                                А, снимките по-нагоре ме подсещат, че трябва да кача и едни мои снимки. Едно Шеви, дето никой не знае кога за последно е било на служба, ама добри хора го докарали тука и може и пак да се върне на служба някога


                                Аз лично толкова изядено от ръжда желязо виждам за първи път, а доста се катерех навремето по ръждилници. Иначе си личи че е било солидно направено камионче и цветът е бил супер. Гумите държат и сега въздуха... Поне под навес да беше стояло.
                                Последно редактирано от jordanov sv; 27-10-19, 13:03.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X