Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Стига сте се яли.
    Това са машини от друга епоха, когато техниката беше на доста по-ниско ниво, особено съвеЦката.
    Обаче това имаше, и беше долу-горе върхът на техническия прогрес.
    Да, западните камиони си бяха по-комфортни, по-здрави, но при нас МАЗ, КрАЗ, Шкода и прочие си бяха стандартните машини с които се работеше. И си вършеха работата, въпреки гадната ергономия(да де, по това време в СССР не е съществувало такова понятие), но пред алтернативата да бъркаш бетон на ръка-бетоновоза, макар и людоед си е баш благина. И то огромна.

    Който не е работил тежък, подчертавам-ТЕЖЪК физически труд не може да оцени благостта на механизацията.

    А фактът, че по това време на запад вече са карали машини с климатик е съвсем друга тема.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Проклет - проклет, ама незаменим в строителството. Пък и не е кой знае колко по- гаден от една цистерна за течни товари
      Много по леко се кара цистерна . На бетоновоза центъра на тежестта е много висок и вечно имаш чувството че ще се обърнеш на някой завой . Новите 4 мостови сигурно са по добре от към стабилност .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Новите бетоновози са с изместен център на тежестта спрямо централната линия на камиона м/у гумите, за да компенсират изместването на бетона при въртенето на крушата. Поне при Coime е така. Не вярвам Stetter, Liebher и Imer да не използват това решение.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Много по леко се кара цистерна . На бетоновоза центъра на тежестта е много висок и вечно имаш чувството че ще се обърнеш на някой завой . Новите 4 мостови сигурно са по добре от към стабилност .
          Не знам колко са по-добре, но преди няколко месеца, един едва не се обърна пред очите ми.
          Беше някакво Волво или Мерцедес, от главен път влиза на 90 градуса в много широка пряка от лявата му страна, гумите от лявата страна на задните ДВА моста се отлепиха на сигурно поне 30см от пътя, ако не и повече. А уж не караше бързо, аз карах след него. Направо ми изкара акъла, а той даже и не спря, овладя го нещо и си продължи все едно нищо не е станало.

          ПП: Тук има доста бетоновози, които и отзад на двата моста са с единични гуми(Малко по-широки), това уж за намаляване на тарата.
          Последно редактирано от cecoa1; 21-06-19, 12:17.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Инерционните сили в завой все още Ясен не ги е отменил, та затова така.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              А дано да не ги отменя /инерционните сили това/, че и без туй си имаме много идиот по пътищата.


              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              .

              ПП: Тук има доста бетоновози, които и отзад на двата моста са с единични гуми(Малко по-широки), това уж за намаляване на тарата.
              Преди десетина години някъде, докараха и тук в града, нещо подобно, Скания или Волво беше, ама за кратко. Гледах го внимателно, схема 6х2, заден мост единични гуми, че даже и буге. Не знам все пак дали беше работило така или някъде на запад го бяха нагласили колкото да го докарат и продадат тука. Иначе - може, що да не може, всичко зависи на какви обекти се работи.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                С риск да бетонираме форума ...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:elba pump.png
Прегледи:1
Размер:1.36 МБ
ID:5816295Натиснете снимката за да я уголемите

Име:liaz pompa.png
Прегледи:1
Размер:1.02 МБ
ID:5816296Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tatri.png
Прегледи:1
Размер:1.23 МБ
ID:5816297Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stetter.png
Прегледи:1
Размер:1.05 МБ
ID:5816298

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Не знам колко са по-добре, но преди няколко месеца, един едва не се обърна пред очите ми.
                  Беше някакво Волво или Мерцедес, от главен път влиза на 90 градуса в много широка пряка от лявата му страна, гумите от лявата страна на задните ДВА моста се отлепиха на сигурно поне 30см от пътя, ако не и повече. А уж не караше бързо, аз карах след него. Направо ми изкара акъла, а той даже и не спря, овладя го нещо и си продължи все едно нищо не е станало.

                  ПП: Тук има доста бетоновози, които и отзад на двата моста са с единични гуми(Малко по-широки), това уж за намаляване на тарата.
                  Аз съм карал само Камаз бетоновоз и то малко . На бетоновоз може да ме качиш само с опрян в главата пистолет
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Стига сте се яли.

                    Който не е работил тежък, подчертавам-ТЕЖЪК физически труд не може да оцени благостта на механизацията.
                    Сега е момента да попиташ бай ти Владо, работил ли е такъв, от тоя подчертания, труд.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      С КрАЗ на бал.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:61076173_2642584375770527_498336366636040192_n.jpg
Прегледи:1
Размер:184.5 КБ
ID:5816342
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Ей така можеш да се изфукаш с богати мама и тате, не с някаква си лимузина под наем дето харчи едва 30/100

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          Ей така можеш да се изфукаш с богати мама и тате, не с някаква си лимузина под наем дето харчи едва 30/100
                          Що ? Майка му е събирала олиото от мекиците които е пържила ! Трябва ли да си милионер да идеш на бал с такова возило ?

                          Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от to6o hgt Преглед на мнение
                            С риск да .....
                            Не съм ги карал, но тези Татри много ме кефеха като малък.
                            А предните, с торпедото отпред как ужасно виеха не е истина.
                            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                            0887/осемпет 66 4осем

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Сега е момента да попиташ бай ти Владо, работил ли е такъв, от тоя подчертания, труд.
                              Ако става въпрос за бъркане на бетон на ръка : бъркАл съм ми . И то не малко , ама на младини . Когато се правехме на мъже.
                              ..щото понеже тогава немаше много бетоновози за частно , пък :
                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              ... си трябва много мъжко даже да се возиш на тези камиони. ....
                              ...то по какъв друг начин да се направиш на мъж?
                              Бъркаш бетон с лопатата и тва е !
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                                Не съм ги карал, но тези Татри много ме кефеха като малък.
                                А предните, с торпедото отпред как ужасно виеха не е истина.
                                Въздушно охлаждане
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 16 потребители онлайн. 0 потребители и 16 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X