Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Ние бяхме баровци на нашите учебни камиони въобще нямаше кабинка отгоре . Карахме по двама човека сутрин и двама следобед . Курса го изкарах служебно в ДСО Мототехника и автосервизи през зимата на 1987 - 88 година . Тогава курса за категория С беше поне 6 месеца като от тях поне два се учеше устройство на автомобила . Нашия беше силно съкратен на 2.5 месеца защото беше безсмислено майстори монтьори да учим устройство на автомобила . Инструкторите много ни се радваха защото не трябваше да ни обясняват от начало всичко аз и полигон не карах защото вече имах Т за колесни трактори и синя тапия за верижни машини .

    Ха ха а аз 1987 се уволних от казармата,и бях със две годишен шофьорски стаж на всякакви военни скрапове.
    Ако ви кажа че имаше машини които не бях виждал и вече може би никой няма да види.
    Имаше един камион "СОМ",джуган ама със тъпа муцуна,така и не го разбрах кво е,за какво е.
    За две години не го запалиха и не е излизал.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Ха ха а аз 1987 се уволних от казармата,и бях със две годишен шофьорски стаж на всякакви военни скрапове.
      Ако ви кажа че имаше машини които не бях виждал и вече може би никой няма да види.
      Имаше един камион "СОМ",джуган ама със тъпа муцуна,така и не го разбрах кво е,за какво е.
      За две години не го запалиха и не е излизал.
      Аз служих 1988 - 90 година последния набор който служи 2 години . Две години бях шофьор на ВАРЕМ и понеже бях от малкото които разбираха от автомобилна техника чист не се видях до уволнението с тия военни бараки . Ние имахме на кратковременна консервация на летище Чешнегирово бракми които отдавна е трябвало да ги нарежат . Имахме два бордови Маз 200 двутактови дизели единя се мъчих на няколко СТО и за един запасен сбор да го запаля ама нищо не стана . Имахме два мотора Урал М 72 с кош които бяха почти нови палеха на второ ритане и ги карах с кеф по летището . Бяха ги прибрали защото нямаше кой да ги кара с категория А . Най странното МПС беше едно английско изчадие от втората световна на което всички викаха Джеймс . Приличаше отпред на молотовка а назад беше като молотовките автобусчета и трябваше да е нещо като автоработилница. Отзад във фургона имаше един дървен тезгях от който някой през годините беше гепил менгемето . Това чудо никой не се и опитваше да пали .
      Последно редактирано от sek.1; 10-02-14, 19:27.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Аз служих 1988 - 90 година последния набор който служи 2 години .
        О новобранец,друго си е 2год и 3 месеца! Последните три месеца не знаеш къде си !

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          О новобранец,друго си е 2год и 3 месеца! Последните три месеца не знаеш къде си !
          А да видим кой на кого е новобранец и кой има повече служба.На 26.9.1984г ми свалиха перуката,а на 27.12.1986г пътувах с трена от Лом като цивилен гражданин.Обаче от последните три месеца въобще не се оплаквам,щото получавах повече от половината заплата на ротния,та си беше бохемия...

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            О новобранец,друго си е 2год и 3 месеца! Последните три месеца не знаеш къде си !
            Ние отървахме задръжките само защото дойде демокрацията и няколко месеца преди уволнението намалиха службата . На нас като компенсация командира ни даде по 10 дни отпуска имах 10 награди и 10 останали от полагаемата и се прибрах в поделението 3 дни преди уволнението от които много спомени нямам щото все си бяхме пияни . Айде стига че оспамихме темата .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              85 г. задръжката ни беше три месеца които изкарахме в ТЕЦ " Трайчо Костов " ( сега не знам как се казва ) като помощници на майсторите. Правеха някакво разширение на теца. В един студен ден така нажежахме печката ( варел ) в бараката че за малко не я запалихме. Уволнихме се на 27 декември. 2год , 2 месеца и 27 дни служба.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Ха ха,май запалих фитила на байя народ.
                Бих казал даже от последните мъжкари.
                Следва пластелин и лой! Сори !
                А в днешно време е лайна и сополи !

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Мъжкари Петьо ама побелехме , като твоя покрив зимата ...
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                    85 г. задръжката ни беше три месеца които изкарахме в ТЕЦ " Трайчо Костов " ( сега не знам как се казва ) като помощници на майсторите. Правеха някакво разширение на теца. В един студен ден така нажежахме печката ( варел ) в бараката че за малко не я запалихме. Уволнихме се на 27 декември. 2год , 2 месеца и 27 дни служба.
                    Я-а-а! И през 1980-та ни сполетя същото, защото бай Добри (лека му пръст) искаше да става маршал!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      Автобус Шкода в Стара Загора края на 80те години.
                      Още помня номера на автобуса.Бл7689... 1972г. за пръв път пътувах "сам" на село.Бях шест годишен,а шофьора беше чичо Геца,пръв приятел на баща ми.Много добре си спомням капака на двигателя,щото обикновено бях върху него...На спирката ме чакаше баба,но аз бях горд че съм пътувал сам.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                        Още помня номера на автобуса.Бл7689... 1972г. за пръв път пътувах "сам" на село.Бях шест годишен,а шофьора беше чичо Геца,пръв приятел на баща ми.Много добре си спомням капака на двигателя,щото обикновено бях върху него...На спирката ме чакаше баба,но аз бях горд че съм пътувал сам.
                        А от капака, близо до таблото, стърчеше ръчката на моторната спирачка.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Три години съм ходил на училище с такава Шкода.
                          Габрово -Севлиево 82-85 год имаше поне 3-4 такива.
                          Помня даже че моторната спирачка беше един дълъг прът напреки на капака.
                          Оф младини,младини !!!
                          Само дъртия по дърт ,и добре че е той че да не се гръмна !

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Още една такава Шкода . При тях моторната почти на всички не работеше гасиш го на първа и спирачки . Има един бяла врътка от дясно под таблото с нея вдигаш и пускаш пердето пред радиатора щото зимата по равно и нанадолно мотора изстива а по нанагорно го вдигаш че иначе завира На летище Толбухин (сега Добрич) имахме две такива много пъти съм возил с тях дежурните смени по летището . Парното е суха дизелова печка която дори и нова пали чисто веднъж на 1000 пъти а на нашите бяха изгорели отдавна . Парното е като вдигнеш капака на двигателя десетина сантиметра и подложиш едно трупче мирише на нафта и изгорели газове ама е топло . Същата е процедурата и при следващия модел Чавдар 11 М 3 само че при него моторната спирачка е на пневматика и работи . С 11 М 3 съм работил известно време сменях колегите когато камиона ми беше в ремонт возех работниците от Сердика по маршрут беше сладка работа за пенсионери сутрин правиш един курс и вечер още един през останалото време или си ходиш с автобуса в къщи или дремеш в шофьорската стая .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 015_001.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5563104
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              О новобранец,друго си е 2год и 3 месеца! Последните три месеца не знаеш къде си !
                              Аз първите три не го знаех това,ама после си дойдоха нещата по местата!
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                И Септември ще бъде Май... Автогара Ямбол


                                Авторемонтна работилница "Г. Калчев", Ямбол


                                Жътва, камиона мяза на Ифа или?


                                Моста при р. Струма в с.Бело поле, Благоевградско Заз






                                Държавен архив гр. Перник- Запорожка и Трабантче


                                Империалистическо VW и Латвия на заден план




                                Волга, VW и в дъното Ифа, някъде в Силистра
                                Прикачени файлове
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 12 потребители онлайн. 0 потребители и 12 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X