Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Не знам какво вали. Резултата е гнилочи, яко, често по-зле от Германия и Австрия. Последно - терано на 80000 реални километри и гнило до разпад шаси ми е било пред очите. Двигател купен от там - с ръждясал на нетипични места картер и други елементи по двигателя.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Ламарините им гният, кога са били боядисани върху ръждата. Тука на нашия пазар я взимаш на късмет, там на техния все е имало някакъв минимум като качество.
      Иначе километраж и тука навъртаха. Мойта Самара чисто нова от Мототехника, подобни на нея, служебни, си правеха по 300-400 х. км. И аз съм се чудел, ама - факт. При мен почнаха калниците, на друго място нямаше ръжда.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Колеги тук никои няма да смени двигател на лада.... просто ще му е иконумически неизгодно. Във фирмата дето бачкам купиха миналата година 20 дачии сандеро, и ги раздадоха на колегите от търговския отдел. А шефа по транспорта ми е приятел... след няма и седмица една се застоя на паркинга и го избъзиках да ми я даде, макар и да съм офисен плъх и да не ми се полага а тои вика изчакаи да видим какво става със застраховката и ако я оставят ще ти я продадем за под 1000 паунда. И в крайна сметка я взе един приятел за 500 преди 2 дни. А то какъв бил случая колежката и пука картер на първата седмица и не разбира, следователно блокира двигател. Гаранцията не важи а застраховката я плаща на 70 процента понеже колежката не спряла след удара... фирмата взела друга на следващия ден а тази ако не я бяхме поискали отивала за скрап. Просто за да се оформят документите за продаване и занимавката някои да я прави или пък да търси хора да я продава излизала повече пари от това което щяло да се вземе за нея. А беше на под 300 мили...и на около 3 месеца карана реално няколко дни.
        0-

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
          Колеги тук никои няма да смени двигател на лада.... просто ще му е иконумически неизгодно. Във фирмата дето бачкам купиха миналата година 20 дачии сандеро, и ги раздадоха на колегите от търговския отдел. А шефа по транспорта ми е приятел... след няма и седмица една се застоя на паркинга ...
          В Клета Майка двигател 1,5 dCi оборудван, без турбото (Garrett) = 600 лв.
          Не ме питай откъде знам
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Не разбрах къде е това "тук", ама тъй или иначе -има и тако, и вако. Щото например, на много места, пари за ново МПС има, ама процедурите - тежки, и затова ремонт на старото, нищо че е на 400 или 500 х. км.
            Имаме служебни над 400 х.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Тези са маи такива, дизели са със сигурност. Взе я българин общ работник в склада, като му казах за офертата подивя, вече два пъти ме напива от благодарност, че съм го уредил. Взе я преди 2 дни и каза че събота и неделя я почва в гаража.... щял да прати двигатела да му го оправят в България и да му го върнат. Интересното е че никои не е отворил нещо повече от предния капак до сега.... да види поне кое и как е счупено.
              0-

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Ето я моята Дачия на 700000км.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181226_135328.jpg
Прегледи:2
Размер:695.6 КБ
ID:5806336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180818_151132.jpg
Прегледи:2
Размер:575.0 КБ
ID:5806337
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Животът на ладИните ламарини беше 3 години. Значи онзи или е врътнал 200 000 мили за три, или липсата на сняг на Острова си е казала думата.
                  По същото време в НеРеБея на ладите им правеха 1-ви ремонт на 100 000, 2-ри на 200 000 километра, не мили и после ги оставяха "на свръхпечалба" (така им казваха в такситата) щото се считаше, че са изчерпали ресурса си.
                  За втори път ти казвам,че тея цифри дето така старателно набиваш в главите на хората не са верни,дори приблизително.Явно цифрите и техниката са ти далечни,за сметка на философстването.
                  При добър шофьор и смяна на маслото на 3000км тези коли изкарваха около 200-250 хиляди,ако е прегрявана зверски може и да се окоти за 100 хиляди километра,но прегряването при точно тези коли си беше рядкост.В първия основен ремонт по принцип нямаше нищо основно,сменяха се само сегменти,изчиства се гняста,която се е събрала в двигателя от прекрасното масло,препасват се клапани,сменят се гумички,евентуално обтегач и успокоител на верига и смело напред,но това няма как да го знаеш.Често се случваше такива всезнайковци като твоя милост да бъдат одирани от недобросъвестни колеги за смяна на верига,обтегач,успокоител и ангренажни колела,а целия проблем с хлопащата верига решен с една втулка от тавата на въздушния филтър.Второто отваряне на двигателя вече си беше основен ремонт с ремонтен размер бутала,шлайф и нови лагери на коляновия вал,там и цифрата беше доста сериозна и всеки гледаше да се отърве от колата преди да настъпи този момент,рядко настъпваше понеже вече колата отива към половин милион и ако не е педантично добре всичко хлопа и тропа,а ламарините са на привършване.Ламарините може да са показвали признаци на ръжда на 3тата година,но да твърдиш,че за 3 години купето е свръшило е глупост неземна,дори в солено езеро да е карана.Купетата тук изкарваха около десетина години,преди да се наложи сериозен ремонт,а след добре направен ремонт и обработено купе изкарваха доста повече,в София може да е по-различно заради повечето сняг.На острова може и да са изкарвали повече,защото основната разлика беше в антикорозионната обработка,ладите отр кореком и белгийските бяха със съвсем друго качество и на друга цена,ако някой колега е имал такава,може да потвърди,предполагам,че и за англия са били по-добре обработени,ако и са били кръщавани с нещо от рода на 10w30 или 10w40 може и да са избутвали до 200 хиляди мили,но ме съмнява.Другата глупост,която си написал е за Тико-тата,макар и да са евтини еднодневки,въобще не бяха малотрайни,просто не са твърде удачни за таксита.Като стана въпрос за гнилочите от острова,това е изгнил картер на задния мост от опел фронтера,докато не се отвори дупката си беше пълен с масло,не знам какво сипят по пътя,но разгражда ламарина по-добре от тукашните химии.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1249.jpg
Прегледи:1
Размер:372.7 КБ
ID:5806341

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Е сега по случяйност се видях с таксиджията на паркинга пред нас. Колата е била Лада Рива комби 1.3 купил я е през 1991ва и я е карал 4 години. Продал я е в движение на малко над 200000 мили. Човека не е доволен ама хич от дилъра, гаранционната подръжка куцала а за части се чакало по седмица, поради това си я поддържал сам и в някакъв квартален гараж. Сменял масло на 6000мили ремонтирал няколко пъти предницата, делкото му правело нерви и имал бая проблеми с ремъците особенно с агренажа. Продал я понеже се наложило вече да ходи на технически преглед и го върнали за спирачки течове на масло,изпуснали амуртисиори и продънени гърнета. Човека казва че двигател скорости и диференциял не бил пипал, както и не бил сменял масло на друго мюсто освен мотора... Сега пием бира у тях а жена му обеща да търси снимка.
                    0-

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Това по принцип е един от най-калпавите мотори,особено ако и разпределителния вал се падне от братската Виетнамска република,явно неговия не е бил такъв.Ремъка не е твърде лош,като идея и изпълнение,но го моряха постоянните течове на масло,преди да навлезат силиконите на пазара съм опитвал какво ли не точно на такъв мотор да спра течовете от капака на клапаните,включително и фрезоване на капака и главата.За да изкара толкова километри явно е била обслужвана с хубаво масло от грамотен механик.А иначе 4 степенните кутии и диференциалите на тези коли са безсмъртни по простата причина,че двигателя няма силичка да ги счупи.Из двора ми се мотае 4 степенна кутия на над един милион километра.Тя смяната на масло в механична кутия и до ден днешен се счита за грях и живо изнудване на клиента.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Да, такситата като тези Лади и Жигули на снимката без никакви проблеми изкарваха 300-350000км. без ремонт на двигателя за 5-6 години. След това ги бракуваха и отиваха на търг. Колите на външен вид си бяха с оригиналната боя без ръжда. Волгите след тези киилометри ги караха на основен ремонт в гр.Севлиево и после изкарваха още толкова километри.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31000927_001_m.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5806344
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          По случайност личната ми кола беше точно жигули,точно бракувано такси.Та работата става малко като оня със уя и гайдата.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                            Ето я моята Дачия на 700000км.[ATTACH=CONFIG]978782[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]978783[/ATTACH]
                            То, комай, като не разбирам от ремонт на автомобили, тези неща по-горе, на мен ми звучат като мръсни думи за шведски манджи...
                            Поне, единствен си признавам открито, че не знам нещо и не се срамувам да питам колеги за да науча нещо ново.
                            Ама, като видях на Драго ''Дачия''-та, първото нещо, което ми проблесна е ето това:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:--.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5806349
                            А, да видим сега, кой е гледал стари сериали от 70-те на миналия век...

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              ''Zebra Three'', бре... Не ги ли помните? Е, не са като ''Стрела 10'', де...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6-3-VAZ 2101 94 Jiguli-militzionerski avtomobil na Narodna militziya-NRB-.jpg
Прегледи:2
Размер:32.0 КБ
ID:5806351
                              Последно редактирано от centurio; 10-01-19, 23:00.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                Ламарините им гният, кога са били боядисани върху ръждата. Тука на нашия пазар я взимаш на късмет, там на техния все е имало някакъв минимум като качество.
                                Иначе километраж и тука навъртаха. Мойта Самара чисто нова от Мототехника, подобни на нея, служебни, си правеха по 300-400 х. км. И аз съм се чудел, ама - факт. При мен почнаха калниците, на друго място нямаше ръжда.
                                Колите които отиваха на запад бяха с несравнимо по високо качество на изпълнението .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X