Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    А според мен регистрацията е преди 92год.Номера е с точките.
    Тогава държавните не завършваха ли с ЛК и ЛС накрая ?
    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    https://www.offroad-bulgaria.com/att...1&d=1545382048

    Винаги ми е било чудо какво е приложението за този тип гуми,за кал не са твърде прекрасни,за асфалт не зная,но бяха достра разпространение,даже във вариант 16 цола още ми се търкалят из двора.
    Някъде до 1995 година без такива гуми на водещия мост в Сердика на суровото мляко бяхме до никъде . Като тръгнеш по селата да обираш млякото по стопанствата и пунктовете на много малко места беше твърда настилка малко дъжд и задължително те чака трактор Имаше една такава много удачна шарка виденки за да вземеш такива в първи клон се черпеше стабилно склададжията
    Последно редактирано от sek.1; 28-12-18, 07:50.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      С шкоди ли го обирахте?Тук бяха предимно малки камиони зилове и газки и нямаха проблеми,а голямата цистерна беше камаз,там пък хич нямаше проблем.Сега целия район от 8 села го обира едно мерцедесче от рода на 912

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
        Виж куртката дали е същата и вензелите къде са...
        Колега, на вуйчо снимките ще ги видя чак догодина, но сега се сещам, че тук по другите теми съм качвал една снимка на баща ми. Горна баня, 58 или 9-та година. Бащата е седнал на люка, а наперените младжанти праят показно на старото

        П.п. Единя прилича на руский, ама ако па са такива - не вярвам баш така да се гърбят на маркуча... За съжаление, не мога да попитам...
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от jordanov sv; 28-12-18, 13:27.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Колега, на вуйчо снимките ще ги видя чак догодина, но сега се сещам, че тук по другите теми съм качвал една снимка на баща ми. Горна баня, 58 или 9-та година. Бащата е седнал на люка, ....
          Същите са куртките и коланите ..... ............ Много ценна снимка....
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Колега, на вуйчо снимките ще ги видя чак догодина, но сега се сещам, че тук по другите теми съм качвал една снимка на баща ми. Горна баня, 58 или 9-та година. Бащата е седнал на люка, а наперените младжанти праят показно на старото

            П.п. Единя прилича на руский, ама ако па са такива - не вярвам баш така да се гърбят на маркуча... За съжаление, не мога да попитам...
            Като гледам снимката, ушанките не са мръднали и една педя в еволюцията относно техниката. И в момента е същото положение с кой да е руски дарак, след кратко ползване. Омазани ръце и дрехи ...

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Питай си шапката. Нали сме вече у НАТО, боли те хея за ушанките. Ей го днеска чете ли? Един бивш английски боец ше съди армията, че го държали на студено. Тъй тряа да бъде.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                С шкоди ли го обирахте?Тук бяха предимно малки камиони зилове и газки и нямаха проблеми,а голямата цистерна беше камаз,там пък хич нямаше проблем.Сега целия район от 8 села го обира едно мерцедесче от рода на 912
                Шкоди Мадара и Европа ; имахме и Камази и едни Ифа W 50 с 9 тонно луремарке . Там беше проблема че повечето места бяха предвидени да ги събира малък камион от типа на ГАЗ и ЗиЛ а като дойде демокрацията и малките млекопреработвателни прледприятия фалираха по голямата част от АПКатата и те . Покрай София млякото не стигаше до никъде и почнахме да обикаляме цяла българия . Аз возех най дългите райони Белене и Бургас . Като отидеш на пункт където за газка е тясно с 24 тонна цистерна ставаше голям купон После дойде Данон и вече за млечните продукти много мляко не им трябваше
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  В нашта мъничка провинциална Сердика /все там, в района на споменатото Белене/, млякото се караше с две ГАЗки и две ИФА с полуремаркета. Един колега имам, там си е почнал трудовата кариера - на ЖУК и сменен шофьор по ИФИте. Според него - неподходящи композиции за нашите условия. Едната е била с блокаж и долу-горе, ама другата - афиф. А па по онова време се знаеше - квото и да става по пътищата, последни спират колите на пощата и на млякото...

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Сердика Бургас остана само спомена от нея,една част събориха,друга взривиха,под земята останаха тонове неръждавейка с високо качество,а предприятието стана пикадили,после и то фалира и стана технополис.Хората се бъзикат че мястото е прокълнато и каквото и да се заформи там неизбежно фалира.С камионите нямаха големи ядове,понеже снега тука е рядкост,в последните години даже имаха Шкода Европа,сравнително нова,преработена с цистерни.Малките коли създаваха повече ядове по пътя,предимно защото бяха лошо газифицирани и никой не щеше да ги кара,понеже газ не можеха да крадат.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      При нас в Бяла Слатина бяха Шкоди, ЗиЛове и ГАЗки от ДАПа.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19225677_1522601144450587_1058292505235567718_n.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5805801
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        В нашта мъничка провинциална Сердика /все там, в района на споменатото Белене/, млякото се караше с две ГАЗки и две ИФА с полуремаркета. Един колега имам, там си е почнал трудовата кариера - на ЖУК и сменен шофьор по ИФИте. Според него - неподходящи композиции за нашите условия. Едната е била с блокаж и долу-горе, ама другата - афиф. А па по онова време се знаеше - квото и да става по пътищата, последни спират колите на пощата и на млякото...
                        С такава Ифа работих два дена и ми идеше да се обеся Натоварен Вития я качвах час и двайсе минути само ромънските романи бяха по бавни от мен но пък аз пушех повече Невероятна мъка беше да работиш с такава композиция . Повече от 70 не успях да вдигна никъде . След тези два дена оцених колко хубави камиони са шкодите и камазите . Не помня някога да сме спирали какъвто и сняг да е валял .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          В първи клон имаше поне 15 такива композиции . Имаше колеги където целия им трудов стаж беше минал на тях ама возеха късите райони около София където я мине 100 километра на ден я не мине . Когато района ти е 630 километра през почти всичките тежки проходи на България си трябва по сериозен камион . Иначе ремаркето не беше лошо 4 пластмасови камери по 2250 литра с външна изолация от стъклопласт . Имаше и голямо немско ремарке с 8 камери само че него го теглеше Шкода или Камаз . Имаше и една такава композиция с Камаз докарана от ГДР . Нашите цистерни бяха неръждавейка голямата дето аз я теглех беше 4 камери по 6 000 литра общо 24 000 литра . Това са ифите.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07.jpg
Прегледи:1
Размер:305.9 КБ
ID:5805818Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:1
Размер:323.3 КБ
ID:5805819
                          Последно редактирано от sek.1; 30-12-18, 07:53.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Станьо ифите и зиловете влекачи ги помня със саморазтоварващи ремаркетата за фураж и за брашно.



                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13-1-0-1-@-Csepel D 710-tzisterna s kojuh na radiatora-.jpg
Прегледи:2
Размер:134.9 КБ
ID:5805829

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                На тази снимка ако е верен периода 1993 година бялата Мадара с ремаркето е моята . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:history1.jpg
Прегледи:2
Размер:32.8 КБ
ID:5805831
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 12 потребители онлайн. 0 потребители и 12 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X