Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Някъде бях чувал, че тези Икаруси ги скъсявали още по времето на соц-а, за да могат да ги пускат по линии с големи наклони и остри завои, където съчленените не могат да се справят. Сега като се замисля звучи като градска легенда. От какъв зор ще скопяваш съчленен автобус, като можеш да пуснеш на негово място къс - например някой Чавдар. А вратите и стъклата на кубинското ремарке действително имат доста икарувски фасон. Ама са гъзари - по средата даже е нископодово

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Има си и къси Икаруси
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Като стана дума за Икаруси се реших да ги разгледам... Никога не съм виждал такъв... и не мога да си представя места е предвиден...То ни в града да го гавръткаш или за извънградски...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1269566464_transport-ikarus__4.jpg
Прегледи:2
Размер:141.0 КБ
ID:5552568

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от kompirovski Преглед на мнение
          Някъде бях чувал, че тези Икаруси ги скъсявали още по времето на соц-а, за да могат да ги пускат по линии с големи наклони и остри завои, където съчленените не могат да се справят. Сега като се замисля звучи като градска легенда. От какъв зор ще скопяваш съчленен автобус, като можеш да пуснеш на негово място къс - например някой Чавдар. А вратите и стъклата на кубинското ремарке действително имат доста икарувски фасон. Ама са гъзари - по средата даже е нископодово
          Скъсяваха ги примерно като ремаркето е ударено непоправимо или автобуса вече е за бракуване . Работеха предимно на "селските" линии 67 ; 68 ; 69 ; 70 и други такива около София . Един приятел караше такъв на симеоновската 67 редовно вечер го сменях за няколко курса щото той ходеше на едно място да ... не казвам
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Стана ми любопитно, автобуса от последната снимка с колко теглещи колелета е? И къде са разположени?
            п.п. за двойните "хармоники" които са с три моста знам, че е втория, тук дали е пак така? И дали само втория?

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Това ако не е фотошоп двата средни моста са двигателни Раба което ме навежда на мисълта че е монтаж .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                А на покрива между първото и второто тяло не трябва ли да има метален Х? Вижда се между второто и третото тяло ...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ikarus.JPG
Прегледи:1
Размер:44.6 КБ
ID:5552662
                Последно редактирано от bullet_pk; 12-01-14, 14:03.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Ето още 2 снимки.Кубинците му викали Гирон...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ikarus-282.jpg
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:5552664Натиснете снимката за да я уголемите

Име:autowp.ru_ikarus_293_2.jpg
Прегледи:1
Размер:164.6 КБ
ID:5552665

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    и не мога да си представя места е предвиден...То ни в града да го гавръткаш или за извънградски...
                    Спомням си ги съвсем ясно, но само градско въртяха!

                    Поне тук в Казанлък, и ги пускаха на стръмни курсове, и зимата си драпаха! Затова питах с колко теглещи моста са? Понеже е имало случаи с по 100 човека и пак си издрапваха.
                    Последно редактирано от Pancho77; 12-01-14, 20:38.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      В един форум, в който се говори предимно за автобуси Икарус, има следното мнение

                      Двойносъчлененият не е бил за Куба - през 1988-а е произведен само един екземпляр, който не е одобрен при изпитанията с пътници. В последствие е пребоядисан, двигателят му е сменен и в крайна сметка продаден на Техеранския градски транспорт, където работеше допреди две години.

                      В Куба, всъщност не е Гирон а е Хирон - фабрика в Хавана, която до разпада на СИВ сглобява Икаруси по лиценз. Там също е направен експеримент с двойносъчленен автобус, но също не е прокопсал.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                        Ремаркето с пътниците е кубинска разработка и изработка поради липса на пари в държавата. Само КРаЗ-ът е съветски...
                        А шасито е гондола за пренос на танкове-затова покрива не е равен, а следва релефа на пода
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                          Ремаркето с пътниците е кубинска разработка и изработка поради липса на пари в държавата. Само КРаЗ-ът е съветски...
                          Е на такова съм свалял изпускателния колектор-е нема такъв гърч! Цял ден!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Варшава и Ниса линейки в Полша 1967 година.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:taksi_2serija_6.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5554566Волги Газ21 такси и служебни Газ12 ЗиМ

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Учебен Москвич 408 в Стара Загора 1975 година.
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X