Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Ладите си бяха коли за тогава. С първата ми Жигула съм вдигал 150 Варна-Девня по киламетраж. Тя беше от първите с компресия 8,8. после я свалиха на 8,5. Западните модерни коли ни "развалиха". Сега с моята 21061 /1500С/ ме е страх да карам с повече от 100. Струва ми се нестабилна, макар, че окачването й е в ред.
    Тогава нямахме база за сравнение . През 1988 година един колега от сервиз Москвич си купи от някъде един Фиат 131. Като завъртях едно кръгче с него всичката ми вяра в социализма си замина
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Тогава нямахме база за сравнение . През 1988 година един колега от сервиз Москвич си купи от някъде един Фиат 131. Като завъртях едно кръгче с него всичката ми вяра в социализма си замина
      Имаше база. Аз карах Жигулка, а баща ми имаше Застава Юго. Тази бълха нямаше нищо общо- единствено, че моторчето беше малко и ускоряваше по- бавно. Не исках да си призная, но Застава-та ми харесваше повече!

      Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
      Марин Райковски

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Заставата се явява наследник на жигулата,по-нов и по-съвременен фиат,нормално е да ти се хареса повече.Към 88ма,когато е закупена моята жигула това е чисто нова кола с технология на 22 години и през тези 22 години в производството на тези коли са правени предимно икономии,рационализации и други цигании,абе нищо не се е променило към по-качествено.Виж ако се сравнява с коли от 60-та до 70-та в този ценови клас нещата си идват на място.Не може да се сравнява нито с голф1 и 2,което беше нормално преди време,нито с опел кадет и вектра или ауди 80,това са коли от друго поколение,дори и да са произведени в една година.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Още едно видео от личния ми архив:
          https://www.youtube.com/watch?v=Hi_FfxnIpPw

          Честно казано, не знам какво точно обсъждате, ама щото с моето видео почна полемиката, та да се навра и аз у гювеча, мерудийка... Москвич 408 ускорение и максимална скорост, хаха, че то двигателя на това пътнотранспортно съоръжение е на базата на любимеца на чичко Хитлер, Опел Кадет от 38-ма. Вярно-модернизиран немалко, оригинала е с долни клапани, но все пак в основата си е Москвич 400/Кадет. Скоростната кутия тоже. Каква максимална скорост и ускорение да има кола, която въобще е мислена за павирани пътища и крейсерска скорост 80? И се е предвиждало да изпреварва каруци и студебейкъри? Осмич москвак... честно казано, четирифарката с горни скорости ми е на сърце, това "И" някак не ми е толкова симпатично, ама ме впечатли със запазено състояние и затова го купих.
          А ладюхина е друга кола просто, друго поколение, други технологии... не знам дали на снимката си личи, но ускорява от 90 нагоре с лекота, която е неприсъща за осмича. Има "значително" по висока максимална скорост-155 км/ч...
          Само че, ако трябва да съм честен и откровен, москвича е по удобна кола, много по човешки са му разположени педалите, волана и седалката. Един колега твърди че и купето му е много по кораво от на ладата, недай боже да проверявам... но има нещо такова.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            А ладюхина е друга кола просто, друго поколение, други технологии... не знам дали на снимката си личи, но ускорява от 90 нагоре с лекота, която е неприсъща за осмича. Има "значително" по висока максимална скорост-155 км/ч...
            Не-не! Според магистъра Кирилпм повече от 140 ладите не вдигат.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Па я немам вишу, ма я мерих с телефоно... туй на равното подир Пазарджик, на Тракистралата...

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                То и той нема. Магистър в смисъл на "маг", "магЕсник" и "учител" на латински.
                Magister dixit!
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Не-не! Според магистъра Кирилпм повече от 140 ладите не вдигат.
                  Горното категорично не е вярно! Понеже нали Verba volant, scripta manent, ето какво е написал човекът:

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Нормален москвич 408 дори на теория не може да развие реални 160км,същото важи и за жигули 1200...
                  ...Жигули 21013 в перфектно състояние развива 140-145км/ч при нормални условия...
                  ...Докато москвич 412 и алеко с лекота подминават 160км/ч,същото важи за лада 1500/1600...
                  Аман от лиготиите ти, логореята ти и изобщо, аман от всичките ти (непрестанни) опити да направиш така, че тази тема да бъде затворена!
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение



                    Аман от лиготиите ти, логореята ти и изобщо, аман от всичките ти (непрестанни) опити да направиш така, че тази тема да бъде затворена!
                    На гагича цаката му е само една.Игнорираш го и се пръска от яд през гърба!Не знам защо изобщо си правите труда,да му отговаряте на постовете!
                    HONDA DOMINATOR 650
                    ОРЕЛ ASTRA
                    РСПБЗН-Приморско

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Поздравления за револУционната бдителноС, другариЙ!
                      Значи не било то 140, ми било 145?
                      Е, фмества ли се в партийната линия тогаз туй твърдение на гореписавшия другар:
                      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                      А ладюхина е друга кола просто, друго поколение, други технологии... не знам дали на снимката си личи, но ускорява от 90 нагоре с лекота, която е неприсъща за осмича. Има "значително" по висока максимална скорост-155 км/ч...
                      Аз му казвам, че не се Фмества, пък виЙ мА громите?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Може ли визират
                        ...подминават 160км/ч,същото важи за лада 1500/1600...
                        , моята лада беше именно 1600. Не подминаваше с лекота 160. Дори и не ги достигаше с лекота. Скоростомера си беше ок, гумите-точен размер, двигателя дори и с едно леко подобрение-разпределителен вал от нива 1.7, всичко друго заводско.

                        Ми 155 и беше предела.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Москвич 408 ускорение и максимална скорост, хаха, че то двигателя на това пътнотранспортно съоръжение е на базата на любимеца на чичко Хитлер, Опел Кадет от 38-ма. Вярно-модернизиран немалко, оригинала е с долни клапани, но все пак в основата си е Москвич 400/Кадет. Скоростната кутия тоже. Каква максимална скорост и ускорение да има кола, която въобще е мислена за павирани пътища и крейсерска скорост 80? И се е предвиждало да изпреварва каруци и студебейкъри?

                          точно.... и по-точно не може да бъде....

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                            ..............
                            Само че, ако трябва да съм честен и откровен, москвича е по удобна кола, много по човешки са му разположени педалите, волана и седалката. Един колега твърди че и купето му е много по кораво от на ладата, недай боже да проверявам... но има нещо такова.
                            Многократно съм пресичал България , първите години с Москвич 2140 , после с ВАЗ 2103 , ами Ладата ме изморяваше за разлика от Москвича . Маршрута бе един и същи - 400 км. ...А вече в демокрацията се сдобих с Мицубиши Галант ...е там е различно.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Космича е малко изчанчен,не знам как точно го определихте като удобна за пътуване кола.Имам около 300км на 412 и една седмица ми беше син левият лакът след това пътуване.Воланът е изместен в ляво и вслетствие лакътят посинява при ударите във вратата.Решението е отворен джам и целият лакът навън,като стар дападжия.
                              Имам жигули(в плачевно състояние вече),което преди ремонта на ДВГ-то трудно по нанадолнище вдигаше 140км/ч.Имам и 2107,която във цветущата си младост трудно достигаше 160км със големи кандърми.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
                                Имаше база. Аз карах Жигулка, а баща ми имаше Застава Юго. Тази бълха нямаше нищо общо- единствено, че моторчето беше малко и ускоряваше по- бавно. Не исках да си призная, но Застава-та ми харесваше повече!

                                Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                                Заставата беше в класа на малолитражките като Фолксваген Поло ; Опел корса и тнт . Руснаците в този клас не можаха нищо да извадят ако не броим Запорожец ама той е извън всички класации Хем е малък хем не е малолитражка
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 13 потребители онлайн. 0 потребители и 13 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X