Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    На дванадесетак макса не е ли 140 заводско... "да го дават" т.е. като прочетеш техническите характерстики на машината и там пише макс мощност 72 или 75к.с. мерено по ДИН или САЕ, макс. скорост 140 ...Жигули също 140, Жигули Комби (2102) 130...или 135 поради кутията... Лада 150 - е точно 155км/ч.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Това категорично не е вярно!


      Имахме семеен Москвич 408И само че не с такъв километраж а с 2 -та кръгли и отзаде с триъгълния малък стоп встрани от другите, скоростите на пода.
      Пълнеше си километража до 160 ела че гледай
      Е ся не знам колко е било по ГПС това де но усещането беше за излитане

      Да не е бил догонялка?


      Така и така темата е за доголялки ( не за кое колко вдига и честитим ли си другари? )

      п.п. тази Варшава на телевизионния сервиз да не би да е била на служба "ремонт на телевизири по домовете в гр. Ямбол???"

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
        Аз, гледам и оперативните средства и способи, използвани по това време.
        То методите не са се променили още сигурно от римско време . При нас поне от Гешев насам . Променят се само средствата с развитието на техниката .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Правил съм го с на брат ми 412. С четири фара и долни скорости със същия километраж! Добре че беше червен! Дано не чете!
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
            Да не е бил догонялка?

            Така и така темата е за доголялки ( не за кое колко вдига и честитим ли си другари? )
            Не бре каква догонялка какви 5 лева.
            Нормален москвич 408И купен 1974 година цвят резеда.
            номер Ш 8657
            От последните преди 2140 модела със старото купе.
            Пълнеше си километража - сега колко точно е дигал реално не се знае може и 140 да е било реално.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
              това е моят Москвич 408И
              Аааа, първата кола в семейството. 1971 година, с "горни скорости"! 120 километра си е постижение от всякъде.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Нормален москвич 408 дори на теория не може да развие реални 160км,същото важи и за жигули 1200.А фантасмагорията на гагича за вдигането на 160км/ч по инерция е направо без коментар,особено с коли тежащи под тон и с форма на тухла четворка.Жигули 21013 в перфектно състояние развива 140-145км/ч при нормални условия,това по ГПС,километража геройски лъже с поне 10км/ч отгоре,но не се кахърете на всяка съвременна кола километража лъже с поне толкова отгоре.От тази скорост освобождаването от 4та може да се сравни натискане на спирачките,дори и по сериозно надолнище.Москвич 408 по километраж същото постижение,като на колегата Frysco,реално колко са били не зная.Докато москвич 412 и алеко с лекота подминават 160км/ч,същото важи за лада 1500/1600,но говорим за изправни екземпляри,а не такива при които след достигане на максималната скорост веднага достигаме и до основния ремонт.Любопитно ми е дали някой си е правил експерименти с полски фиат?

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Докато москвич 412 и алеко с лекота подминават 160км/ч,
                  Абе Алекото да подминава "с лекота" 160 е маааалко пресилено. Нов Алеко, с ладов двигател ги стигаше 160 по километраж, ама за 1-2 минути и стрелката на водата отиваше в червеното.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    С москвичовия обаче вдигаше и 170...Друг е въпроса за какво време.А и трябваше да е леко стръмно,по много стръмно стрелката отиваше на 175..Иначе на 3та без значение от терена достигаше 130.Тва от 2 такива на по 50-60 х км. и без баща ми да узнае

                    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Нормален москвич 408И купен 1974 година цвят резеда...
                      Баш! И година и цвят...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41184381_533649957058890_2177522314260774912_n.jpg
Прегледи:1
Размер:424.9 КБ
ID:5797891Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41237179_1925875154381902_6094049635104456704_n.jpg
Прегледи:1
Размер:412.9 КБ
ID:5797892

                      Ма тва ега не вдигне 160. Добре, че не го купувах заради максималната му скорост.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Абе Алекото да подминава "с лекота" 160 е маааалко пресилено. Нов Алеко, с ладов двигател ги стигаше 160 по километраж, ама за 1-2 минути и стрелката на водата отиваше в червеното.
                        Това го прави само когато е в цикъл! Доста по-добре е от другия с двигател 412.
                        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                          Баш! И година и цвят...
                          [ATTACH=CONFIG]968535[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]968536[/ATTACH]

                          Ма тва ега не вдигне 160. Добре, че не го купувах заради максималната му скорост.
                          За скорост си купи това пред него ама нямаше откъде !!! Че и цвета същия!!
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Е това пред него и то е мое и се продава в темата за коли до хилядарка. То не просто вдига, а си върви със 160 без много да му мисли.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Що няма чистачки
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Не му трябват, цепи капките на две...

                                Полирах стъклото, че беше понадрано.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X