Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Другарят Красимир Стойчев "от групировката "Трон"", известен пишман-първопроходец на GSM-телефонѝята у нас с "Цитрон Джи Ес Ем", препродадено на Майкъл Чорни и станало... днес А1, имаше таквоз и го държеше през 1994-95 г. паркирано на кьошето на ул. "Хан Крум" и "Шишман" пред тогавашната централа на "GSM-оператора".
    Пишман, пишман, колко да е пишман?
    Взе лиценза за 40 000$ а продаде компанията за над 250 000 000$
    Е, с Махтелеком нещо не му се случиха нещата, ама.....

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Пишман, пишман, колко да е пишман?
      Взе лиценза за 40 000$ а продаде компанията за над 250 000 000$
      Е, с Махтелеком нещо не му се случиха нещата, ама.....
      Аз пък съм чувАл, че взел лиценза за 18 000 $ па го продал за 3 милиона... на заб(р)авено изплащане (Миша Черный ич, ама ич не е случаен, в уЙкито му е бая "прочистена" биографията, от калибъра на Япончик и Дед Хасан е) и нещо баща му го намериха убит в имението му (на Стойчев) във Виена.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
        Pancho, те другите са ясни, можем да ги видим по улиците, по TV каналите и в нет-а... За мен са интересни тези от соц-а или непосредствено след това, когато темата за тях още беше табу, а всичко свързано с тях, нямаше от къде да се научи, понеже беше секретно. От времето, когато по улиците имаше три, четири марки автомобили. Тези с които аз съм израснал... Сега, вече имаме свободен достъп до информация, но сме в друга сфера на влияние и болшинството се интересуват от американска или западно-европейска техника, но съвременна, а не от времето на Студената война. Разбира се, техническата информация я има свободно. Е, разбира се, не за на най-новото, което се използва активно в момента, но то така и трябва да бъде! Поверителна, обаче винаги ще бъде информацията за тактическите действия и начините за използването и.

        Знам, бъзикам се!
        И освен това с нетърпение чакам постовете ти!
        И на мен соц техниката ми е много интересна особено защото най-доброто ново е добре забравеното старо. И аз съм израстнал с Лада, и ми е втръснало да слушам за скучни опели и подобни.
        п.п. няма начин да няма разработени "догонялки" мерцедеси , опели и други немци или французи....

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дипломатически- (2).jpg
Прегледи:1
Размер:346.7 КБ
ID:5791579Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дипломатически- (3).jpg
Прегледи:1
Размер:469.4 КБ
ID:5791580Едно време, Pancho, се смяташе, че автомобилите на чуждите легации, са специална разработкa с по-мощни двигатели, за да не може екипите за външното наблюдение на нашите служби да си вършат работата, понеже не са технически обезпечени на същото ниво... Имаше и легенди от типа на тази, че имали камери за фотографиране на стратегически и секретни обекти във фаровете и т.н. А, бре направо Джеймс Бонд, боб да яде! Не знам, до колко е вярно, сигурно има доза истина... Та се сетих за тия две снимки, които показват, че мощността не винаги е решаваща, важни са и уменията!

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
            Едно време, Pancho, се смяташе, че автомобилите на чуждите легации, са специална разработкa с по-мощни двигатели, за да не може екипите за външното наблюдение на нашите служби да си вършат работата, понеже не са технически обезпечени на същото ниво...
            И без да са били специална разработка, са били по-мощни и по-бързи от съветските... "стоково" както е модерно да се казва сега. Не може най-модерното да ти е автомобил от 1966 г. и само да му увеличаваш кубатурата и да се надяваш с това да надцакаш западните производители.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3803505_b_1510333425.jpg
Прегледи:1
Размер:30.8 КБ
ID:5791586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3803505_2_1510333425.jpg
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:5791587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3803505_0_1510333425.jpg
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5791588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3803505_1_1510333425.jpg
Прегледи:1
Размер:23.1 КБ
ID:5791589То, идеята е да са масова марка, достатъчно мощни и евентуално, скрито модифицираци. Сега, като се замисля, онези години, нашите служби, вероятно са използвали това... Най-вероятно, под прикритието на таксиметрови автомобили. Само, дето нещо не ми се връзва-не съм срещал нито една снимки от столицата, през ония години с такава марка таксита.
              ...иначе, ако е с ''Чайка'', обектът ще остане с впечатление, че цялото Политбюро е по петите му!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Пишман,.....
                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Аз пък съм чувАл,...
                Вие двамата кога ще се наговорите да дойдете на по кафе при мен.............
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  От челния опит на съветските другари, от оная епоха: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14-0-1-1-1-@-ZIS-ZIL 110-taksimetrov avtomobil-.jpg
Прегледи:1
Размер:327.8 КБ
ID:5791590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14-0-1-2-0-@-ZIS-ZIL 115-broniran-.jpg
Прегледи:1
Размер:231.9 КБ
ID:5791591''ЗиЛ 110'' и ''ЗиЛ 115'', единия таксиметров автомобил, другия-бронираната лимузина на товарищ Сталин.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Пишман, пишман, колко да е пишман?
                    Взе лиценза за 40 000$ а продаде компанията за над 250 000 000$
                    Е, с Махтелеком нещо не му се случиха нещата, ама.....

                    Вярно ли в България е имало такова?
                    От тях знам, че са произведени много малко, за армията е трябвало да бъдат, но нещо не се е получило и са ги спрели. После явно виждайки атрактивност пускат и цивилен модел, но и от тях много малко са видяли бял свят....LM 001 и LM 002..
                    Нещо като Хамър,... и те така, т.е. май хамъра повтаря историята на Ламборжинито.

                    И без да са били специална разработка, са били по-мощни и по-бързи от съветските... "стоково" както е модерно да се казва сега. Не може най-модерното да ти е автомобил от 1966 г. и само да му увеличаваш кубатурата и да се надяваш с това да надцакаш западните производители.
                    Така е!

                    понеже не са технически обезпечени на същото ниво... Имаше и легенди от типа на тази, че имали камери за фотографиране на стратегически и секретни обекти във фаровете и т.н. А, бре направо Джеймс Бонд, боб да яде!
                    Ама това с камерите във фаровете направо изби рибата!
                    Навремето като нищо някой наивиник може и да е ходил да гледа дали няма камера във фара! Особено ако някой друг дръвник му е наредил.
                    Според мен главната роля на волгите догонялки е да може да не изостава от кортежа на Чайките като возят някой някъде! А и да не се вози обикновения охранител в чайка също като шефа си.


                    И като гледам как косо му е излязъл тоя камион като нищо мога да си помисля, че е искал да види фара счупен че да се освети лентата със секретните обекти....

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14-0-1-0-0-9-1-@-ZIS-ZIL 110-slujeben avtomobil na MGB-.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5791592Ето и автомобил на МГБ (през този период така се именува КГБ).

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        ''И като гледам как косо му е излязъл тоя камион като нищо мога да си помисля, че е искал да види фара счупен че да се освети лентата със секретните обекти....''


                        Това е електрокарче, имаше такива по гарите, едно време. Ускорява бързо... Това, че е с висок борд и има наличие на лопата ме навежда на мисълта, че е нещо по пътното поддържане или чистотата. А, може и да са разнасяли въглища (популярно и масово гориво по онова време) с него, по адреси. На волана на дипломатическия автомобил, вероятно е била съпругата на амбасадора, по женски дела из града...
                        А, това с камерите, е било за обикновените граждани-легенди, които в повечето случаи, самите те-любители на конспирациите, са създавали и разпространявали помежду си. Нещо подобно на ''догонялката''...
                        Отговорните лица по тази линия, можеш да бъдеш сигурен, че много добре са знаели какво правят.
                        Последно редактирано от centurio; 12-06-18, 01:13.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Загадката е разгадана-на вратата пише: ТОПЛИВО СОФИЯ.
                          Та, значи дръвца, въглища, туй-онуй... Няма очерняне от въглищен прах по бордовете, значи със сигурност дръвца! Та, така... Направо им е разказал играта на империалистите! Пък, като се сетя, че по това време, тия неща ги караха, предимно жени... Някоя сто килограмова леля с голяма уста и зъл нрав, направо не ти е работа! Грозна сцена, грозна...
                          Последно редактирано от centurio; 12-06-18, 02:30.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            https://www.youtube.com/watch?v=Ei07Z07IEtk
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              И като вземе лопатата тая 100 килограмова леля...че като почне жената на амбасадора!!

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                И ''органите'', не могат я отърва...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X